Ziemkiewicz: Nie potrafię wyjaśnić postępowania PiS inaczej niż antyendecką fobią

Redaktor Obywatelski4

W ostatnim felietonie Rafała Ziemkiewicza dla dziennika Fakt, publicysta zdradza jaka jest ostatnia rzecz łącząca Kaczyńskiego z Michnikiem. Tłumaczy również dlaczego nie poszedł na marsz zorganizowany przez partię. 

Ziemkiewicz pisze:

 Na marsz organizowany przez PiS nie poszedłem, bo pan Lipiński, wyrażający w tej sprawie, jak sądzę, pogląd samego prezesa Kaczyńskiego, powiedział wyraźnie, że narodowców organizatorzy sobie tam nie życzą. Z tej wypowiedzi wynika, iż rzecz w zamyśle była imprezą partyjną, swoistym kontrmarszem wobec Marszu Niepodległości 

 pisze w „Fakcie” Rafał Ziemkiewicz.

Nie potrafię wyjaśnić postępowania PiS inaczej niż antyendecką fobią, która jest być może ostatnią rzeczą, jaka łączy Kaczyńskiego z Michnikiem − polityk, który marzy o „Budapeszcie” nad Wisłą perspektywę pojawienia się polskiego Jobbiku powinien wszak witać z radością. Szkoda, bo znowu ożywa w ten sposób duch „Konwentu świętej Katarzyny”, i potrzebę naprawy Polski, której w obecnej sytuacji może dokonać tylko prawica, podporządkowuje się interesom partyjnym

dodaje na końcu.

oprac: ŁŻ

źródło: Fakt

 1. Wilk
  | ID: 3b07eeda | #1

  Tak Tak Tak to wygląda.

 2. Piotr Rubas
  | ID: 68a60efc | #2

  Pan Ziemkiewicz nie jest zadnym narodowcem – to kolejny popapraniec oddelegowany przez „Starszych Braci w Wierze”, jak to sie ich teraz eufemistycznie nazywa, na odcinek narodowy.
  Jak ktos ma watpliwosci to prosze co ten galgan napisal do Szewacha Weissa w liscie otwartym i co sadzi o antysemityzmie.

  Won z takimi farbowancami!

  P.S. a kto udziela wywiadow antypolskiej niemieckiej gazecie „der Fakt” ? Chyba nie Polak…

 3. Anonim
  | ID: d31942fa | #3

  Ziemkiewicza cenię ale to nie znaczy,że we wszystkim jest on alfą i omegą. Przede wszystkim Jobbik czyli odpowiednik polskiej skrajnej prawicy jest w opozycji do rządów Fidesz i wcale z nim nie występuje ramię w ramię. Np. w marcu podczas obchodów rocznicowych Węgierskiej Rewolucji 1848 r. nie uczestniczyli oni w rządowym orbanowskim wiecu tylko zrobili własny w innej części Budapesztu. Oprócz tego polskie środowiska skrajnie prawicowe zrobiły w zeszłym roku protest pod ambasadą Węgier w geście solidarności wobec pewnego węgierskiego narodowca aresztowanego, jak twierdzili, za działalnośc przeciwko rządowi Orbana. Tak więc nie jest w tym nic dziwnego, że Kaczyński chcąc wprowadzic „wariant węgierski” czyści przedpole po swojej prawej stronie. No i jeszcze dochodzi u Ziemkiewicza to typowo endeckie spojrzenie na świat – każdy kto ubzdura sobie, że jest endekiem w każdym nie endeku widzi piłsudczyka.

 4. ellly
  | ID: 3d832678 | #4

  Byłam na marszach w obronie telewizji TRWAM w Warszawie 29.09.2012 r. i w obronie wolnosci, prawdy, niepodległości , który odbył sie w Warszawie 13.12.2012 r. i zauważyłam, że z powrotem tworzy sie wspólnota. Ludzie maja dość rozbicia, napuszczania jednych na drugich, co czyniła Platforma Obywatelska dla zagwarantowania sobie rządów !!!! Zadać należy sobie pytanie, czy aby nie za późno ta wsolnota sie rozrasta o kolene grupy ludzi, stowarzyszenia. Polski przemysł zliwkidowany,polska ziemię wysprzedaje sie obcokrajowcom przez podstawione słupy,utrudniając zakup rolnikom krajowym ( reportaż ze ztrajku rolników w Szczecinie (województwo zachodniopomorskie) wyemitowany w telewizji TRWAM ), PKP niczym małe państewka w totalnym chaosie , bezrobocie rośnie, zadłużenie państwa przekracza wszelkie granice . Polacy pozostaną niedługo najemnikami we własnym kraju !!! To jest ten cud irlandzki ?????????

Komentarze są zamknięte