13 grudnia – przegraliśmy na lata!

Niezależna Gazeta Obywatelska12

Nie ma Polski, o jakiej marzyliśmy w czasie „festiwalu wolności” w 1981 roku. Stan wojenny okazał się skuteczny. Oto w III Rzeczpospolitej – rzekomo wolnym i praworządnym kraju – nie sposób skazać winnych wprowadzenia stanu wojennego. Za to babcię, która wyniosła ze sklepu kostkę masła ściga zajadle cały aparat „sprawiedliwości”.

Polska regularnie przegrywa w Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu, polscy sędziowie jak pies Pawłowa reagują na telefon z kancelarii premiera, z mediów publicznych wywalono już wszystkich niezawisłych dziennikarzy. „Niewidzialna ręka” (podobno rynku) ale jak wszystko wskazuje służb specjalnych, które są poza wszelką kontrolą, wymiotła redakcję prywatnych pism – poczytnego dziennika „Rzeczpospolita” i najbardziej popularnego tygodnika opinii „Uważam Rze”. Powód był oczywisty – były to redakcje krytykujące rząd.

Ale cenzury, z którą włączyliśmy za komuny nie ma.

Nie ma też tajnej policji, ale za to demokratyczna służba specjalna „państwa prawa” – Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w ubiegłych miesiącach prowadziła na szeroką skalę inwigilację niezależnych dziennikarzy – pod pozorem zabezpieczania przed działaniami antysemickimi. Ot po prostu – uznajemy, że taki dajmy na to Stanisław Michalkiewicz to antysemita i zakładamy mu podsłuch, kontrolujemy korespondencje, pilnujemy z kim chodzi na wódkę, a z kim do łóżka. A nuż to się przyda!

Demokracja objawia się nam jako brak zomowców, przesłuchań i prewencyjnych aresztowań zwanych „internowaniem”.  Ale po co komu dzisiaj zomowcy? Jak zauważył kanadyjski badacz świata mediów Marshall McLuhan:

Dzisiejszy tyran nie rządzi pałką czy pięścią, ale przebrany za badacza rynku prowadzi swoje stado drogami wygody i komfortu”.

Oto jedna z popularnych witryn internetowych w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, krótką informację o marszu zorganizowanym przez opozycję w Warszawie i antyrządowych wystąpieniach („Tusk do Berlina, tam czeka rodzina!!) natychmiast „przykrywa” dziesiątkami  „newsów” bardziej chwytliwych:

„66-letni biznesmen z 27-letnią modelką na plaży” – i seria zdjęć.  Dalej idzie: „Miałam romans z nauczycielem”. W dole zdjęcie kopulujących piesków i dobra rada: „Nic nie zrobisz gdy zwierzęciu się zachce…”

W górze strony kilka zdjęć obfitych biustów i tytuł; „Zbędne kilogramy zupełnie jej nie krępują”. No a jeszcze wyżej, jakby już całkiem ktoś nie dał się odwieść od polityki i myślenia, porada; „Jak założyć kondom ustami – czyli nauka seksu”.

I tak dalej, i tak dalej. Po co tu cenzura? Wystarczyła znajomość ludzkiej psychiki, żeby zamiast prymitywnych komunistycznych zakazów zastosować metodę szumu informacyjnego i zarzucania umysłów odbiorów setkami dez-informacji stymulujących głównie zainteresowanie seksem, zbrodnią, dewiacją.

Po takim praniu umysłów, ci którzy będą w stanie skupić się na informacji znaczącej, tacy którzy będą w stanie ją wyłowić z potoku piany, będą całkowitym marginesem w ogłupionym i podnieconym ludzkim stadzie. Potem tylko odpowiednio ukierunkuje się tzw. tropizmy tłumu – skieruje się ku tym, którzy mają wygrać – sympatię, tych zaś których trzeba utrącić pokaże jako „oszołomów” z oczami pełnymi nienawiści i już nie są potrzebne żadne szachrajstwa wyborcze. Tłum zagłosuje wg medialnego przekazu.

Być może demokracja na całym świat tak właśnie się degeneruje, jednak sytuacja w Polsce była szczególna. U nas punktem wyjścia był system sam z siebie już głęboko zdegenerowany. Gdybyśmy w 1981 r. mogli kontynuować pokojową przemianę prowadzoną przez ówczesną Solidarność, z pewnością uniknęlibyśmy i rabunkowego kapitalizmu, i patologii w wymiarze sprawiedliwości i opanowania mediów publicznych przez zwykłe szumowiny, a sejmu przez miernoty.

Niestety stan wojenny przerwał pokojową przemianę i otworzył drogę kanaliom. Nic dziwnego zatem, ze 13 grudnia 2012 r. Janusz Palikot odwiedził w szpitalu Jaruzelskiego, a Leszek Miller wraz z towarzyszami z SLD otworzyli w Sejmie szampana. Mieli powody do radości.

 Autor: Janusz Sanocki

 1. kajtek
  | ID: a3a0e359 | #1

  Nie będę szukał daleko. Zobacz obok……….
  Nigdzie nie słychać głosów, by przystopować z antyklerykalnym jazgotem……. przecież to jest proste..żaden polak , katolik, nie napisałby tak, używając takiego słowa JAZGOT…
  Więc czego szukasz?

  Jaczejki w tzw TV żądają od nas opłacania Abonamentu, produkując jednocześnie filmy celowo ze scenami POSZUKIWANEGO OD ZAWSZE ANTYSEMITYZMU……..

  …………W Leśnej Górze lekarka drwi z MOHERÓW i jeszcze ja mam za to płacić?

  W TVP 2, pokazują cale rodziny… np jedna pokazuje KULKI DO WKŁADANIA W POCHWĘ I ŚCISKANIA WARG… A WSZYSTKO RANO KOŁO 9, 00……..

  …policja wkurzona , ze musi się tłumaczyć z przejechania plątającej się po pasach Hodowli…….
  Kto nam zgotował ten Los?

  Zaiste diabelskie kierowanie nami.

 2. kajtek
  | ID: a3a0e359 | #2

  Przepraszam a kalendarz obok , to z jakiego Państwa i co symbolizuje?

 3. Eleonora
  | ID: e0b195c2 | #4

  Szanowny Panie Januszu!

  Cytat dnia
  (a może epoki?)

  ” Należy izolować ludzi nieodpowiedzialnych, którzy używają kamieni, gdy jest epoka intelektu”

  O intelekcie mówi Pierwszy Elektryk Kraju, intelektualista jak się patrzy!
  A Pan ciągle mysli o, że tak z elektryczna napiszę:
  – o spięciach i wyładowaniach :)

  Osiągnelismy krainę szczęśliwości, jak mawia pan Tusk.
  Z posłami w stylu Armand Jakiśtam, Niesiołowski czy nasz umiłowany towar exportowy- Elektryk!

  Pozdrawiam Pana serdecznie!
  Wesołych Świąt.

 4. Jarek
  | ID: 75dcdf5a | #5

  Bardzo dobry artykuł !

 5. Janusz Sanocki
  | ID: 2fcbb959 | #6

  Pani Eleonoro! Szanowni Państwo!
  Niestety smutne jest to wszystko. Wczoraj dostalem kolejne uchylenie korzystnego dla nas (dla mnie i moich dziennikarzy) wyroku Sądu Okręgowego w Opolu w srpawie z powodztwa zony miejscowego bogatego i nieuczciwego czlowieka, ktorego oszustwa opisalismy. Srpawa trwa 5 lat, 3 razy juz w Opolu zapadl wyrok dla nas korzystny bo sprawa jest oczywista i 3 razy Sąd Apelacyjny we Wroclawiu uchyla wyrok i griluje ans nadal. Podobnie robi Sąd Oktrętgowy Wydz. karny w Opolu w sprawie karnej którą ten sam gigant nam wytoczyl. – 3 uchylenia korzystnych wyroków.
  A to tylko moje sprawy. W sobote-niedziele bylem w Gdansku na Forum stowarzyszen, ktore walczą z bezprawiem polskich sądów. Skala bezprawia jest po prostu przerażajaca.
  Zastanawiajacie sie gdzie popełnilismy błedy (gdzie je nadal popełniamy)? że na to wszystko się zgadzamy i ze ta zaraza sie rozwija. Pod róznymi sztandarami. Nie ludzcie się, że rządy Ziobry oznaczaly zmiany. Tylko zmiane kierownictwa.
  Pod tą „kryszą” złozoną ze skorumpowanych sędziów trwa w najlepsze rozdrapywanie państwa polskiego.

 6. Anonim
  | ID: 75dcdf5a | #7
 7. z Niemodlina
  | ID: 532b6a39 | #8

  To wszystko jest wynikiem pookrągłostołowych uzgodnień i zwykłej zdrady, całe środowisko sędziów,prokuratorów nie zostało nawet tknięte, skutki braku dekomunizacji oraz lustracji w wymiarze sprawiedliwości szczególnie dobrze widać w ostatnich 5-latach, gdzie zapadają nawet wyroki na tzw. polityczne zamówienie, a najgorsze w tym wszystkim, że media które w normalnej demokracji powinny dzień i noc bić na alarm milczą jak zaklęte. Są jeszcze inne kwestie, takie jak źle stworzone prawo oraz poczucie bezkarności i jakiejkolwiek odpowiedzialności ze strony sędziów czy prokuratorów.

  Temat mediów to już inna, ale jakże podobna sprawa, wystarczy przecież przyjrzeć się do kogo dziś należą te prywatne, a kto kontroluje te państwowe, a poznamy wszystkie odpowiedzi dlaczego jest tak a nie inaczej.
  Jak powiada mój dziadek „żyjemy w strasznych czasach”.

 8. LK
  | ID: ff6e3d56 | #9

  @z Niemodlina
  Słuszne uwagi ale nie zapominajmy, że wśród architektów Okrągłego Stołu byli również bracia Kaczyńscy. Jesienią 2009 prezydent Kaczyński awansował całą grupę sędziów z Opola w ramach tzw. awansu poziomego. W tej grupie byli też sędziowie orzekający w stanie wojennym w sprawach politycznych. Zostawiam to bez komentarza.

 9. | ID: 81b3f3dd | #10

  Bardzo smutny artykuł Ale jakże wymowny..Zapewne oczekiwania p.Jaruzelskiego przez wprowadzenie Stanu Wojennego jego i jego Bande – zadowoliły.Ale Naród polski zastopował w rozwoju na dłuuuuugie lata.Niestety -przegraliśmy.A nikogo nie ukarano.Dzięki za rzetelne przypomnienie kart z historii Polski równiż na łamach Nowin Nyskich . Pozdrawiam. !

 10. | ID: f701f278 | #11

  Oczekuje,ze w zblizajacym sie roku znikną wszelkie patologie, szumowiny,kanalie,szubrawcy,miernoty,oszołomy,rabunek i nienawisc z pianą,
  a Dziadek @P.z Niemodlina będzie mógł zmienić zdanie. Dziadku masz rację, ale zmiany nadchodzą.Żyj 100 lat.
  Pozdrawiam.Do Siego Roku 2013 !

 11. Anonim
  | ID: f613f086 | #12

  @LK

  bo akurat sedziowie z Opola zasłynęli ze swojej bezstronności i robieniem wszystkiego, aby ludzie za przstępstwa polityczne nie szli siedzieć. Radze zapoznać się z zyciorysem sędziego Matacza czy chociażby mec. Ratajczaka.

Komentarze są zamknięte