NGO Flash: Palikot mówi stop! Raport Glińskiego, Opole bez ogrzewania, pogoda

Redaktor Obywatelski1

Na początek serwujemy dawkę humoru: Palikot nie chce mowy nienawiści! Co powiedział Kaczyński na Komitecie Politycznym? W Opolu mieszkańcy bez ogrzewania! Info Świat, oraz prognoza pogody na dziś i jutro.

Na początek trochę humoru: Palikot mówi „stop mowie nienawiści”! 

Leszek Miller i Janusz Palikot wezwali do powstrzymania mowy nienawiści. – Słowo potrafi tworzyć i koić, ale potrafi zabijać – mówił lider SLD. Z kolei szef Ruchu Palikota przedstawił „7 zasad przeciwko mowie nienawiści”.

Kaczyński na Radzie Politycznej PiS: 

Jarosław Kaczyński oświadczył podczas sobotnich obrad Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości, że 2012 rok przyniósł potwierdzenie wcześniejszej tezy PiS, że od 1989 roku, nie było w Polsce gorszego rządu niż ten, który jest obecnie.

Piotr Gliński przygotowuje raport o Rzeczpospolitej

Stworzenie raportu obywatelskiego „o naprawie Rzeczpospolitej” zapowiadają kandydat PiS na premiera Piotr Gliński i przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Demokratycznego Państwa Krzysztof Szczerski.

Obama wskazał nowego Sekretarza Stanu

Sieci telewizyjne CNN i ABC poinformowały w sobotę, że prezydent USA Barack Obama wybrał senatora Johna Kerry’ego na następcę Hillary Clinton na stanowisku sekretarza stanu.

Konserwatyści wygrywają wybory w Japonii

Według sondaży powyborczych w Japonii, w niedzielnych przedterminowych wyborach do parlamentu, zwyciężyła, uzyskując absolutną większość głosów, konserwatywna Partia Liberalno-Demokratyczna (PLD) byłego premiera Shinzo Abe

Matka mordercy z Newtown nauczyła go strzelać…

Jak donosi Polskie Radio, pierwsza ofiara zabójcy z Newtown w Connecticut, czyli matka sprawcy masakry, była wielką miłośniczką broni. Jak podają amerykanskie media: To ona nauczyła go strzelać.

W Opolu mieszkańcy bez ogrzewania

Mieszkańcy części Opola dziś (16.12) w nocy i w poniedziałek (17.12) nie będą mieli ciepłych kaloryferów. Jak informuje Energetyka Cieplna Opolszczyzny, jest to spowodowane awarią magistrali ciepłowniczej w rejonie ul. Rzeszowskiej w Opolu. Ciepła nie będą mieć mieszkańcy dzielnicy Malinka i osiedla im. Armii Krajowej.

Wyłączenie ciepła obejmie m.in. rejon ulic: Sosnkowskiego (od skrzyżowania z Horoszkiewicza), Małopolską, Batalionu Parasol, Batalionu Zośka, Szarych Szeregów, Piotrkowską, Wiejską, Sieradzką, Bielską, Cieszyńską, Chełmską, Witosa, Krzemieniecką, Tarnopolską, Głogowską, Wrzosową, Akacjową, Orzechową, Jodłową, Nowowiejską, Poziomkową, Sarnią, Rzeszowską, Kaliską, Kielecką, Koszalińską, Al. Solidarności, Dąbrowszczaków, Skautów Opolskich.

Pogoda

W Opolu dziś słońce a chmurami, może tylko od czasu do czasu wyjrzeć i pomachać nam swoimi promieniami, co miało miejsce ostatni raz o godzinie 12.23. Temperatura w dzień w dzień wyniesie 2’C a w nocy spadnie do -2′. Jutro podobna aura do dzisiejszej oraz podobna temperatura: w dzień 2′ a w nocy 1′.

oprac: ŁŻ

  1. Jarek
    | ID: 43f619eb | #1

    Brawo Gliński

Komentarze są zamknięte