NGO Flash: Dziś rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego, Frasyniuk wypowiada bardzo mocne słowa wobec Kaczyńskiego

Redaktor Obywatelski5

Dziś rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego, Frasyniuk wypowiada bardzo mocne słowa wobec Kaczyńskiego, dlaczego kłamie? info Opole: miasto wycofuje się z opłat śmieciowych? Prognoza pogody. 

31 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego 

W czwartek (13.12) mija 31. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. To także Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.

Frasyniuk przegina…

Powiedzmy sobie uczciwie: nie ma takiej możliwości, żeby komuna w tamtych czasach zatrzymała kogoś i wypuściła. (…) To jest tak, że musiał podpisać deklarację lojalności – powiedział w mocnym wywiadzie w Radiu ZET Władysław Frasyniuk.

Dziś marsz PiS

Przypomnijmy tylko, że dziś ulicami Warszawy przejdzie organizowany przez Prawo i Sprawiedliwość Marsz „Wolność, Solidarność, Niepodległość”. Zobaczymy jaka będzie frekwencja oraz po marszowe komentarze.

Wschodni ślad zabójstwa Krzysztofa Zalewskiego

Jak donosi „Gazeta Polska Codziennie” – pisząc o wschodnim śladzie ws. zabójstwa Krzysztofa Zalewskiego – kilka dni przed śmiercią Zalewski odkrył, że jego wspólnik Cezary S. stoi za powołaniem kilku spółek, w których władzach zasiadają m.in. obywatele rosyjscy.

Dymisja prezesa Kolei Śląskich? 

Wczoraj do marszałka województwa śląskiego zadzwonił prezes spółki Koleje Sląskie Marek Worach, który oświadczył, iż złoży wniosek o dymisję. Przyczyną podobno nie jest paraliż kolejowy wywołany przez złe decyzję prezesa, a postępowanie karne, jakie toczy się przeciwko niemu w związku z prowadzoną przez niego działalnością w latach 2001-02.

Radio Opole: Opole wstrzymuje uchwałę śmieciową

Pod koniec grudnia miała zapaść decyzja o tym, w jaki sposób będą naliczane opłaty za odbiór i wywóz śmieci. Władze miasta zdecydowały się przesunąć głosowanie radnych nad tą sprawą na koniec stycznia. Powodem są gorączkowe prace w sejmie nad zmianą ustawy śmieciowej. – Parlament, który uchwalił ustawę zmierzającą do zmiany zasad gospodarowania odpadami, uchwalił ją w taki sposób, że rodziła konflikty w samorządach – tłumaczy wiceprezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

W Opolu uczczono rocznicę wybuchu Stanu Wojennego

Na skwerze Solidarności w Opolu uczczono dzisiaj (13.12) 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Hołd ofiarom stanu wojennego oddali m.in. prezydent miasta Ryszard Zembaczyński i wiceprzewodniczący rady Marcin Ociepa. – To bardzo ważna data, o której należy przypominać młodemu pokoleniu – mówili uczestnicy obchodów. Prezydent Ryszard Zembaczyński dodał natomiast, że stan wojenny był najgorszym okresem, jaki pamięta. – To był koszmar głupoty i złej woli – przekonywał.

Pogoda

Dziś w Opolu świeci słońce a temperatura w dzień wyniesie -1’C. W nocy spadnie gwałtownie do -9′. Jutro będzie słonecznie i ciepło! W dzień będziemy grzać się przy 4’C a w nocy mróz będzie lekki. Temperatura spadnie do -2′.

oprac: ŁŻ

źródła: Radio Opole, wp.pl, onet.pl, 

 

 

 1. Anonim
  | ID: efe57da7 | #1

  Frasyniuk to Idiota – tworzył UW -Żydokomunę

 2. Anonim
  | ID: efe57da7 | #2

  Frasyniuk to Błazen – POdobnie jak TW Bolek. Władek tworzył Unię Wolności – Żydokomunę

 3. Czytacz
  | ID: c96d8b24 | #3

  Anonim to błazen, podobnie jak Maciarewicz – tworzył bandę idiotów PiS

  Nie chcę nikogo obrażać, po prostu wskazuję merytoryczną wartość wpisu poprzednika

 4. Do Czytacza
  | ID: 267c8040 | #4

  @Czytacz

  Czytacz to LEMING – to słowo mówi samo za siebie.

  Czekaj niech twój Rudy Fałszywy Pinokio wprowadzi EURO to będziesz kwiczał z biedy !

  POdziękuj Rudzielcowi że przez niego będziesz 2 lata dłużej pracował oraz płacił większy VAT -23% i słono płacił za paliwo.

  Z całkowitym brakiem szacunku i POszanowania czytaczu nie wyPOwiadaj się więcej.

 5. Czytacz
  | ID: e2ad33c0 | #5

  Lemingi – grupa kilku gatunków ssaków, plemię z podrodziny nornikowatych; małe gryzonie, występujące w dużych ilościach w tundrze północnej Europy, Azji i Ameryki Północnej. Generalną cechą odróżniającą je od chomików i świnek morskich jest dłuższy ogonek – krótszy od szczurzego, lecz znacznie dłuższy od ogonka chomika. Żywią się korzeniami, mchami i trawą. Lemingi poszukując zimą pożywienia, kopią chodniki w każdej warstwie śniegu.

  Mnie to nie obraża.

  Lemingi znane są z powodu bezpodstawnego mitu jakoby podejmowały masowe samobójstwo podczas migracji. Mit powtarzany jest w różnych odmianach, zazwyczaj nie opisując zjawiska jako świadomego gestu samobójstwa, lecz jako przypadkową masową śmierć wskutek różnych okoliczności. Niemniej w masowej kulturze funkcjonuje w odniesieniu do lemingów określenie „masowe samobójstwo”.

  Niektóre gatunki lemingów, gdy gęstość populacji zbytnio wzrasta, ulegają popędowi poszukiwania nowych siedlisk i migrują dużymi grupami. Lemingi umieją pływać, więc natrafiając na wodną przeszkodę w wędrówce podejmują próbę jej przebycia. Robią to nie kalkulując „opłacalności” ze względu na dystans czy prędkość nurtu wody, więc wiele z nich przy tym ginie. To wraz z niewyjaśnioną wyjątkową zmiennością populacji norweskich lemingów mogło przyczynić się do rozwoju i popularności mitu.

  Mit o „masowym samobójstwie” lemingów ma długą historię, a na jego popularność złożyło się wiele czynników. W 1955 Carl Barks, ilustrator w wytwórni Disneya, narysował do magazynu Uncle Scrooge Adventures komiks pt. „Leming z medalionem” (The Lemming with the Locket). Komiks powstał z inspiracji artykułem w magazynie The American Mercury z 1954 i przedstawiał ogromne ilości lemingów skaczących z norweskich klifów do morza. (Na podstawie tego komiksu z kolei powstał jeden z odcinków Kaczych Opowieści pt. „Ulubione zwierzątko Scrooge’a” albo „Ulubieniec Sknerusa”, w oryginale Scrooge’s Pet).

  Jeszcze większy wpływ miał film wytwórni Disneya White Wilderness (1958) pokazujący lemingi skaczące na pewną śmierć do morza. Scena ta została sfałszowana, podobie jak poprzedzające ją sceny przedstawiające masową migrację tych zwierząt.
  W maju 1982 kanadyjska telewizja CBC w cyklu The fifth estate (Piąta władza), programie typu śledczego, wyemitowała film Cruel Camera (Okrutna kamera), przedstawiający okrucieństwa wobec zwierząt w przemyśle rozrywkowym. W filmie wykazano, że całość była zaaranżowana: film White Wilderness nie był robiony w Norwegii, lecz w kanadyjskim stanie Alberta, gdzie nie ma lemingów; sfilmowane gryzonie kupiono nad Zatoką Hudsona i przywieziono do Calgary; przedstawiona wielka migracja była jedynie zręcznym montażem wielu ujęć wciąż tych samych kilkudziesięciu zwierząt; w kluczowej scenie „masowego samobójstwa” lemingi nie zeskakiwały z urwiska, ale były z niego zrzucane

  Tak więc Twoje określenie zwisa mi jak kilo kitu na agrafce.
  PS
  A ja wolę Frasyniuka, który przynajmniej za swoje poglądy siedział a nie Jarka, który siedział ale u mamy po spódnicą i Zbynia Z., który egzamin prokuratorski zdał na – dostateczny.

Komentarze są zamknięte