Nigdzie nie słychać głosów, by przystopować z antyklerykalnym jazgotem

Niezależna Gazeta Obywatelska14

Załóżmy taką oto teoretyczną (aczkolwiek dość często rzeczywistą) sytuację: Z tłumu gapiów, którzy tłoczą się naokoło Marszu Równości, ktoś ciska w idących puszką z farbą. Naraz wzniosły by się w niebo głosy (a może w piekło głosy..?), że to profanacja, atak na czyjeś uczucia i wolność, że to grubiaństwo, hołota, głupota, ciemnogród, barbarzyństwo – już widzę te nagłówki u Blumsztajna: „Nienawiść do homoseksualistów – wina społeczeństwa, czy pełnych nienawiści nauk Kościoła?„; już słyszę zatroskany głos Moniki Olejnik, która zaprosiłaby do studia dwie osoby – jedną lewacko liberalną, a drugą z Kościoła – a następnie pomogłaby lewackiej osobie w gnieceniu osoby z Kościoła; już widzę te slogany u Lisa: „To wszystko przez nauki Kościoła” – a na sto procent znalazłby się jeszcze zarzut do działań Narodowców.

Dziwi (na pewno dziwi?) więc niejako fakt, że po wydarzeniach na Jasnej Górze, media nie reagują w ten sposób, ale wymierzony w inną politykę. Mowa oczywiście o 58 letnim mężczyźnie, który w niedzielę 9 grudnia 2012  r. o godzinie 8.00 rano rzucił w obraz Maryi Częstochowskiej puszką z farbą. Tylko dzięki ochronnej szybce, nic się nie stało. A stracilibyśmy nie tylko Cudowny Obraz, ale i jedno z najbardziej wiekowych i wpisanych w historię Polski dzieł.
Jakoś nigdzie nie widzę – poza Polonią Christianą i innymi katolickimi mediami – nagłówków, że owe zachowanie, to efekt antykatolickiej polityki Palikota, czy Tuska. Nigdzie też nie słychać głosów, że może by przystopować z tym antyklerykalnym jazgotem – nigdzie też nie ma głosów o to, by usunąć jakieś osoby ze stanowisk za promowanie – jak to oni mówią? „Mowy Nienawiści”??

Jak się okazuje – media w zasadzie zbyły fakt, że jeden z najcenniejszych reliktów kultury materialnej w Rzeczpospolitej (a zarazem obiekt kultu na skalę międzynarodową) mógł doznać urazu. Co tam – ważne, że to nie obraz Biedronia, Szczuki i Nowickiej.

Wtedy to by były procesy, krzyk i interwencje. Wtedy – bo /jak już wielokrotnie można było zauważyć/ w Polsce obecnie nie ma sprawiedliwości, a jedynie pedetotalitura, z feminazizmem na czele. I wszystkich ich łączą dwie rzeczy:

Własny interes i nienawiść do Kościoła Matki.

Autor: Maciej Kałek

 1. Piotr Rubas
  | ID: 4ff68c66 | #1

  Powinien zostać ten gnój surowo ukarany, tak jak to czyniono z profanami w XVII/XVIII wieku -szczypce, ogień i miecz

 2. kajtek
  | ID: 625afdf7 | #2

  Wszystko zostało wyciszone i bez komentarzy. Nawet trudno było się doczytać o co chodzi. Zawsze jest odwrotnie. Polacy to nie muzułmanie. Nie ruszymy w szale atakować niewiernych.To nie nasza Dusza.

  Uczyniłem tak.Napisałem, że kto pragnie, niech w ramach Modlitwy zapali w domu świecę pod obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej….. i pomodli się.

  ………. Nastąpił atak szału i nienawiści mniejszości xx. Pełno wpisów nienawiści. Potem to przeszło na Biskupa a Moderacja .. nie kasowała .

  Jesteśmy już w niewoli we własnym kraju.

 3. Maddie
  | ID: fafad544 | #3

  Niestety taka jest sytuacja w kraju i pewnie też na świecie, że tylko kiedy powie się coś na feministki czy homoseksualistów od razu jesteś zacofany, nie masz uczuć itd. Ale kiedy ktoś urazi czyjeś uczucia religijne to ,,nic się nie stało”. Mam nadzieję, że to wszystko nie potrwa długo..Mimo to dobrze, że obraz jest cały :) Pozdrawiam!

 4. kajtek
  | ID: 625afdf7 | #4

  Ok. Ale to nie rozwiązuje Nic. ZAWSZE chodzi o system a ten podpisali w zeszłym roki w lutym, marcu i kwietniu.

  Nadziei na zmiany powrotu do Niepodległości nie ma i nie będzie.
  Tak się ustawili, Że Nigdy, Żadne pismo do Osób na Górze………
  nigdy do tego xa NIE DOCHODZI.

  Nasz Biskup powiedział takie słowa……….Chcecie świata bez kościołów?

 5. | ID: a4529311 | #5

  Doszło do całkowitego zdziczenia obyczajów, pod rządami p.Tuska.Nie panuje wraz z ministrami nad sytuacją w kraju. My, Katolicy Daliśmy Jemu mandat na rozwijanie kraju,na zapewnienie nam bezpieczeństwa,na dobre stosunki z sąsiadami. Nie szanuje ani Polaków,ani Wolności ani Bezpieczenstwa.Naprawdę należy gorzko szlochać nad próbą zniszczenia wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Ten Ktos, nie jest stąd, ale stamtąd tj.piekieł.

 6. | ID: a4529311 | #6

  @P.Piotr Rubas! Drastyczne to co zaproponowałeś,ale zapewne byłoby skuteczne.Szczypce,Ogień,Miecz.Podsmażyć,pokroić,poćwiartować.!Oj,Oj, I to na środku Rynku.W miejscu widocznym.Ale, jest pewne ale…

 7. kajtek
  | ID: 625afdf7 | #7

  @Irena
  Ireno , łamiesz Prawo Boga. Nie zabijaj. Nie podpuszczaj nas. gojów.
  Czy cokolwiek jest Czyste Duchowo, jeżeli ktokolwiek bliźniego chce skrzywdzić?

 8. | ID: a4529311 | #8

  @kajtek ! Czytaj ze zrozumieniem,moje wypowiedzi.Ja nie podpuszczam,natomiast odpowiadałam p.Piotrowi Rubas ,a nie Tobie. A kto to jest goj?

 9. kajtek
  | ID: 625afdf7 | #9

  Powiem tak; piszesz .ja.ja. katoliczka, Watykan , papież itd. Piszesz, że musi być zemsta, nauczka. Jak nie wiesz , wpisz w wyszukiwarkę. Jesteś na etacie?

  ……………. Stworzeni przez Ojca, jesteśmy poddani prawom Natury. Energia słoneczna dostarcza energii życia fizycznego. Bóg stwarzając człowieka dał odpowiednie dla życia uwarunkowania. Jednak uważamy, że możemy dowolnie władać Ziemią, którą przekształcamy nie zawsze zgodnie z przyznaną władzą. Dlatego dobrze się stało, że powstały ruchy ekologiczne dla ratowania biosystemu, w którym żyjemy. Jeżeli jednak zbłądzimy poza Boski plan ewolucji, Stwórca podejmie ingerencję. Wielu ludzi wierzy w potęgę wartości człowieka, stawiając go na czele wartości humanistycznych. To powoduje zaburzenia terytorialne i narodowościowe. Wybuchają wojny, których istota nie jest zgodna z Przykazaniem:

  NIE ZABIJAJ.

  Nie ma tu żadnego wyjątku. Nie wolno mówić o obronie kraju, wojnach w imię Boga. To ludzie pragną usprawiedliwienia, którego nigdy nie będzie. Wiemy jednak, że na świecie pełno jest wojen i każda mieni się być sprawiedliwa. Mamy również swoją Ojczyznę. Mamy wobec niej prawa i obowiązki. Wypełniając je i walcząc za Ojczyznę, składamy siebie w ofierze w imię miłości do kraju i ludzi. Łamiąc prawo Boga – NIE ZABIJAJ, czynimy grzech wobec człowieka, z własnego wyboru, uznając, że ochrona Ojczyzny jest szlachetną i godną postawą patrioty. Posiadamy wolną wolę. To ona pozwala dokonać rozeznania, że nie tylko musimy ale i pragniemy być pożyteczni dla rodziny, miejsca urodzenia. Bóg dozwalając żyć tam, gdzie
  mieszkamy, wyznaczył również pole działania. Obronę Ojczyzny uważamy za naturalną powinność. A śmierć dla niej jest ofiarą największą. Przecież w sposób świadomy łamiemy

  Przykazanie; NIE ZABIJAJ.

  Żyjąc dniem zwykłego człowieka, nie myślimy o powyższym. Żyjemy w kraju i rodzinach, przypisanych naszymi czynami. Prawo Karmy – Przyczyn i Skutków, wymierza sprawiedliwość, niezależnie od tego, czy jest uznawane czy nie. Człowiek żyjący dla siebie nie potrzebuje Boga. Uczyni wszystko, żeby powiększyć swój stan posiadania niezależnie od sposobu działania. Człowiek taki często powołuje się na Boga, twierdząc, że to co robi nie jest grzechem. I tak z żywota, na żywot. Płacz jest tylko wtedy, kiedy zadziała prawo karne. Żywot taki jest skazany na zagładę. Bóg i tu zaznaczy swoją obecność. Przyjdzie choroba i cierpienie. Ewolucja prowadzi nasz rozwój od pierwotnej formy materii do człowieka. Od duszy grupowej minerałów i zwierząt do człowieka z Ego Bożym. W tej dalekiej drodze mieszczą się losy wszystkich ludzi. Kalejdoskop poczynań, pragnień i cierpienia. Przyjęcie tego Prawa, pozwala lepiej zrozumieć słowa Jezusa – MIŁUJCIE NIEPRZYJACIOŁY WASZE. Ci, którzy wg nas są źli, zdradzają, czynią okrucieństwo, są naszymi Braćmi w drodze do doskonałości. Drodze pełnej cierpienia, lecz również prowadzącej do Boga. Nie znaczy to, żeby się nie przeciwstawiać złu. Lecz ZŁO – DOBREM ZWYCIĘŻAJ. Jakże łatwo tu o dowolną interpretację. Skazanie za zły uczynek może być katalizatorem przemian duchowych. Może przynieść refleksję i zmienić nasze życie na lepsze. Wszystko to jest zgodne z wolą Bożą. Ludzie będący w stanie Łaski Ducha Świętego, ciągną za sobą pozostałych. Inspirują życie narodów. Są twórcami łagodniejszego prawa karnego, znoszącego karę śmierci. Zwiększają poziom tolerancji. Takich ludzi na ziemi przybywa coraz więcej. Rośnie poziom ducha a więc i sumienia. Tu przejawia się Łaska Stwórcy. Dając przekaz miłości do bliźniego, odnajdujemy w człowieku PRZYJACIELA. Zaznajemy wtedy

  SZCZĘŚCIA – ŁASKI DUCHA ŚWIĘTEGO.

  Codziennie żyjemy poddawani namiętnościom ciała i umysłu. Wierzymy i grzeszymy. Dopóki człowiek posiada ciało, będzie poddawany wielu próbom i błędom. Jednak świadomość posiadania Ducha Świętego, pozwala szybko wrócić do Sacrum. Należę do Kościoła katolickiego. Różne przypadłości ciała i umysłu, odbieram jako należne za grzech. Pokora pozwala szybciej wrócić na wyznaczoną DROGĘ DO ŚWIATŁA. i

  Jak odróżnić PRAWDĘ od błądzenia?

  CZYSTOŚĆ WIARY – PRZYJAŹNI – JEST TAM

  GDZIE ISTNIEJE – POKORA – MIŁOŚĆ – PRZEBACZENIE……….

 10. Nocturno19
  | ID: fbc8c188 | #10

  Nie chodzi o zemstę, drogi kajtku.
  A tak się składa, że karę śmierci papieże legalizowali i do dziś nie jest zabroniona – JPII powiedział jedynie, że na dziś nie trzeba jej stosować.
  A wedle naszej Biblii – a więc i Twojej – jest usankcjonowane zabijanie w imię sprawy.

  Aczkolwiek.

  Ja bym tego kolesia po prostu w dyby na środku miasta ustawił. Z podpisem: „ten rzucił farbą w relikt kultury materialnej i rzecz cenną dla milionów pielgrzymów z całego świata” – jego własny wstyd byłby dla niego karą. A tak co? Dostanie parę lat – jeśli w ogóle – i pójdzie jak do 3 gwiazdkowego hotelu. I jeszcze w GW będzie bohaterem.

 11. kajtek
  | ID: 625afdf7 | #11

  http://prawica.net/32374
  “Żelazna kurtyna. Miażdżenie Wschodniej Europy 1944-1956″. Ta książka opisuje okres stalinowski w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Applebaum fałszuje w tej książce historię Polski, między innymi dzięki temu że wybiela w niej zbrodniczą rolę komunistów żydowskich w mordowaniu polskich patriotów. Takich jak choćby żydowski komunista Salomon Morel, który był zwykłym zbrodniarzem i mordercą.
  Applebaum twierdzi, że za to co zrobił nie został skazany w Izraelu, gdyż zrobił to z powodu zemsty za zbrodnie na Żydach. Zemsta ma go rozgrzeszać ze zbrodni. Ale nasze prawo rzymskie jest przecież zupełnie inne niż żydowskie. I nasza etyka chrześcijańska jest zupełnie inna niż judaistyczna. A on dokonywał zbrodni w Polsce, a nie w Izraelu.

  ………………..Żydzi posiadają etyk cztery:……….. Bliźnim jest u nich tylko współwyznawca. …………..W talmudzie kreatyzm poczyna się mieszać z emanałyzmem. Emanatyczne są kabała i pylpul, a nowoczesny chasydyzm stanowi jakby syntezę rozmaitych systemów kabalistycznych. Znamienna jest wiara, że cadyk może podporządkować swej woli nawet wolę Boską. Jehowa nie może być życzliwym dla żadnego innego ludu, jak tylko dli Izraela. Stanowi naród wybrany, a Jehowa jest obowiązany sprawić, żeby Żydzi zapanowali nad całym światem, i żeby „wszystkie ludy ziemi” były ich „podnóżkiem”. Taki mają z Jehową kontrakt, a religia żydowska jest kontraktowa. Zdaniem najwybitniejszych uczonych żydowskich (Majmonides, Majmon Salomon, Mendelsohn, Lazarus, Philippson i wielu innych), Tora nie jest objawieną religią, lecz objawionym prawem………….Feliks Koneczny: Cechy siedmiu cywilizacji

  Szacowny Wybrany. Po to na świecie pojawił się Syn Boży, Pan Jezus Chrystus, żeby okrucieństwa nomadów złagodzić .

  Ale widzimy dzisiaj w Polsce, że stosujecie podstępy niby Sztuka
  Kwadryga z Orłem na kilka Pieter w niewoli, niby sztuka. Papież pod kamulcem , niby Sztuka a dzisiaj Zachęta pokazuje antypolską i antychrześcijańską Sztukę, mówiąc …nie, nie . to nie Żydzi …to Sztuka. Stawiam pytanie .Czemu to robicie, jak jesteście rozpoznani.
  Czy Żydzie kierują Zachętą czy innymi Placówkami Polskości? I po co ?, Żeby nas deprawować i wpuszczać felotów? I pokazywać – nareszcie mamy wszystko?

 12. Nocturno19
  | ID: fbc8c188 | #12

  Wybacz, ale się mylisz. Takie protestanckie tłumaczenia możesz sobie stosować na kimś, kto nie czyta absolutnie Biblii, a tak się na Twoje nieszczęście złożyło, że czytałem większość wydań – wraz z Septuagintą (z tłumaczeniem dosłownym słów).

  U żydów określenie: NIE ZABIJAJ jest spisane jako (w spolszczeniu i uproszczeniu): HARAM HADASZ.

  Czyli:
  Nie będziesz zabijał NIEWINNYCH.

  Innymi słowy:
  W wojnie? Ok. Wielokrotnych morderców? OK.

 13. kajtek
  | ID: 625afdf7 | #13

  I dlatego strzelacie w oko staruszce w łóżku z wnuczką, przed rozwaleniem domu Palestynki czołgospychaczem ?

  czytaj sobie do woli . Za wami idzie tylko nienawiść i śmierć i podstęp.. W Imię Pana Jezusa Chrystusa , pomodlę się za ciebie.

  ……zobacz…………..wasz chów…

  ……Re: apel o pomoc dla choregoIP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
  Gość: fuzja 24.11.12, 10:50 Odpowiedz
  Zły pomysł bo wtedy uczestnicy polowania musieliby okazać się certyfikatem pochodzenia etnicznego, świadectwem chrztu i opinią proboszcza. W przeciwnym wypadku mógłby znależć się ktoś z fuzją, jakiś przeciwnik narodu polskiego i KK i niby przypadkiem wyeliminować ostatniego polskiego patriotę i syna KK z breneki.
  ………………………….to jest zgodne z waszą Zemstą.?

  A my zgodnie z Nauką Pana Jezusa Chrystusa, mówimy tak;

  Jedwabne Moje

  W Edenie Nieskończony,
  Żyda stworzył i Polaka.
  Nieszczęsnych przecież.
  Wnet Anioł zapłakał.
  Czyż dłoń znaczona nie była Brata?
  A stos Kainowy
  Zapłonął sam w sobie
  I zniknął krzykiem milionów iskier?
  Syn Zmartwychwstały miłość mi wyznaczył.
  Pan wszak powiedział – JESTEŚ CZŁOWIEKIEM.
  Powiedzieć pragnę żydowskiemu dziecku,
  W Szeol wodzonemu,
  Nienawiść jest grzechem.
  Ja Ciebie kocham.
  Więc bliźnim jestem, czy katem
  Z winą, czy bez winy.
  Bo jestem Polakiem?

  5 czerwca 2001r.

  ………………Red A.Michnik pochwalił ale tu foto nie wchodzi..

 14. Nocturno19
  | ID: fbc8c188 | #14

  Niet. Ty Jehowiec.
  Już Ci powiedziałem: Nikt zemsty nie chce i mój KRK tego nie naucza.

Komentarze są zamknięte