Inicjatywa miasta: spacer z historią Opola w tle

Redaktor Obywatelski

W niedzielę, 11 listopada br., w Dniu Niepodległości, zapraszamy na niecodzienną wycieczkę po Opolu z historią w tle. Już dziś pobierz darmową aplikację AudioTrip. Dzięki tej technologii, do gry może włączyć się nieodpłatnie każdy posiadacz smartfona z systemem operacyjnym Android lub iOS.

„Spacer z historią miasta w tle” to propozycja uczczenia Dnia Niepodległości poprzez skoncentrowanie się na naszej tożsamości kulturowej, w poczuciu wdzięczności dla tych, którzy walczyli o to, byśmy mogli ją zachować. Opiera się o debiutującą na rynku aplikację AudioTrip. Dzięki tej technologii do gry może włączyć się nieodpłatnie każdy posiadacz smartfona z systemem operacyjnym Android lub iOS.

11 listopada 2012 r. w ośmiu miastach Polski ( Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu) wyruszymy na przechadzkę, by uważniej przyjrzeć się miejscom ważnym dla naszej historii, przypomnieć sobie okoliczności, w jakich nabrały szczególnego znaczenia, posłuchać relacji naocznych świadków, zebranych w Archiwum Historii Mówionej Ośrodka „Karta” i w ten sposób oddać hołd naszym przodkom. Zachęcamy do zabrania ze sobą białych i czerwonych wstążek, by za ich pomocą symbolicznie podkreślić koncentrujący się we wskazanych obiektach pierwiastek polski.

Pobierz darmową aplikację AudioTrip na swój smartfon (zeskanuj kod QR lub wpisz adres http://www.audiotrip.org/). W niedzielę, 11 listopada 2012 r. aplikacja udostępni „Spacer z historią miasta w tle”, który pozwoli Ci dotrzeć do miejsc o znaczeniu szczególnym w dziejach Opola, wysłuchać relacji świadków historii i świadomie świętować Niepodległość.

Weź udział w światowej premierze aplikacji AudioTrip w jednym z ośmiu polskich miast, kibicuj nam i miej dostęp do kolejnych tras i gier miejskich.

Projekt realizowany wspólnie z Urzędem Miasta Opole.

za: opole.pl

ŁŻ

Komentarze są zamknięte