NGO Flash: zagraniczne media odnotowały „trotyl”, opolskie SLD chce in vitro!

Redaktor Obywatelski

Większość zagranicznych mediów odnotowała wczorajszą publikację dziennika Rzeczpospolita dotyczącą odnalezienia trotylu na wraku tupolewa. Agencje zaznaczyły zarówno uwagi opozycji, jak również komunikaty prokuratury. 

Reuters podaje: „Polscy prokuratorzy wojskowi powiedzieli, że pozostają wierni ustaleniom, iż katastrofa nie była zabójstwem i na pozostałościach rządowego Tu-154 nie znaleziono materiałów wybuchowych”. Agencja ocenia, że materiał „Rz” „nasilił oskarżenia ze strony grup prawicowych o to, że śledczy zignorowali dowody na udział z zewnątrz (w katastrofie)”.

Hiszpańska agencja EFE podaje w tytule: „Władze polskie zaprzeczają, by na wraku smoleńskiego samolotu były materiały wybuchowe„.

Niemiecka agencja dpa wybija wiadomości, że prokuratura zdementowała doniesienia, iż na wraku samolotu znaleziono ślady materiałów wybuchowych.

O doniesieniach „Rzeczpospolitej” poinformowała włoska agencja Ansa. W depeszy z Warszawy podkreślono, że wywołały one „zdumienie i komentarze w polskich mediach”.

Przejdźmy teraz do naszego regionu: Opolskie władze SLD chcą aby nasz region refundował zabiegi in vitro! Sojusz chce aby zostało to ściśle powiązane z działaniem Specjalnej Strefy Demograficznej- podaje nto.pl. Regionalne władze partii mają wysłać pismo do swoich radnych, aby składali wnioski o dofinansowania zabiegów. Radna Małgorzata Sekula z Opola już zapowiedziała taki wniosek ma przyszły rok. Radny Sejmiki Andrzej Namysło motywuje to statystykami: obecnie w regionie dokonuje się około 100 zabiegów rocznie, jeżeli zwiększymy liczbę zabiegów, będzie to miało miało wpływ na demografię- mówi radny.

Marszałek Sebesta podkreśla jednak, że refundacja regionalna jest nie potrzeba, gdyż tą sprawą zajął się rząd. W podobnym tonie w kwestii Opola wypowiedział się  wcześniej szef klubu radnych PO w Opolu Zbigniew Kubalańca.

NGO Flash

oprac: ŁŻ

 

Komentarze są zamknięte