Po kontroli MSW i MS- matka z Opola aresztowana prawidłowo!

Redaktor Obywatelski10

Dwa ministerstwa- spraw wewnętrznych oraz ministerstwo sprawiedliwości dokonały kontroli ws. zatrzymania matki z Opola. Kontrole nie wykazały naruszeń. Policjanci działali prawidłowo- mówi rzecznik MSW. 

 Po przeprowadzonej, bardzo wnikliwej kontroli: policjanci działali zgodnie z procedurą, działali zgodnie z obowiązującym prawem. Nie stwierdziliśmy, aby policjanci podczas wykonywanych czynności naruszyli prawo, naruszyli przepisy – powiedziała Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW na konferencji prasowej w Warszawie.

Rzeczniczka MSW poinformowała, że w związku z całą sprawą minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki zalecił przeanalizowanie zarządzenia Komendanta Głównego Policji dotyczącego metod i sposobów doprowadzenia, pod kątem możliwości opóźnienia zatrzymania osoby, która ma na utrzymaniu małoletnie dziecko.

W sobotę na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Opolu ukazał się komunikat prezesa sądu Jarosława Benedyka. Stwierdził on m.in., że „wypowiedzi polityków, przedstawicieli mediów i Policji, starających się wskazywać na nieprawidłowe i sprzeczne z prawem działania Sądu Rejonowego w Opolu są nieuprawnione”.

W sprawie zatrzymania przez policję kobiety z Opola kontrolę zarządziły dwa ministerstwa, obok resortu spraw wewnętrznych również Ministerstwo Sprawiedliwości. Rzeczniczka resortu sprawiedliwości Patrycja Loose poinformowała, że wyniki kontroli w MS zostaną przedstawione na początku przyszłego tygodnia.

oprac: ŁŻ

źródło: tvpparlament; tvpinfo.pl 

 1. | ID: f3c140ab | #1

  Skoro całe postępowanie skarbowo – sądowo- policyjne uznano za prawidłowe, to oznacza że przepisy prawne są krzywdzące Rodzinę i należy je zmienić.
  Tutaj ukłon w stronę posłów ,aby się zajmowali sprawami o wyższej randze.
  W zależności od wychowania wyniesionego z domu nasi posłowie dzielą się na tych ,którzy mają sumienie i na tych,którym sumienie wywietrzało.Zwracamy się do wszystkich, i prosimy o podjęcie stosownych działań celem ochrony przynajmniej dzieci,aby stresy ich ominęły,gdy umundurowani funkcjonariusze z bronią w ręku wkraczają do mieszkania.
  Ten przykład dobitnie wskazuje, że samotna kobieta wychowująca dzieci bez wsparcia różnego
  rodzaju instytucji, które zatrudniają olbrzymią ilość urzędników gminnych w tzw.opiece,
  społecznej, w starostwach powiatowych tzw,Centrum pomocy rodzinie jest trudno przetrwać
  Również urzędy skarbowe powinny umarzać drobne kwoty, a sędziowie badać dokładnie
  kto w danej rodzinie żyje i jak sobie – radzi na tym padole.Nie wystarczą hasła,hasełka,tutaj trzeba czynów.Ale niestety, polityka wkroczyła pazernie do naszego życia.

  Dla uczciwych jest to piekło
  Dla cwaniaków Raj
  Dla głupich głupota
  Dla nas to nasz kraj.

 2. Kajtek
  | ID: 0e8a87ad | #2

  W baardzo poważnej, polskojęzycznej Witrynie, bajano o tym samym. po przymusowej rejestracji, umieściłem tekst;

  ……………….Piszę ze smutkiem.

  1. Jak u Bułhakowa, Moskwianie nie poznali diabla, bo sami byli tak nieczyści ja, jak WOLAND

  W hitlerowskich Niemczech, wychowywano fachowo, w wielkiej higienie noworodki. Miały sucho i ciepło ale nikt ich nie przytulał ……………wyrośli na zbrodniarzy wojennych………

  3. W Polsce pokazano kobietę, malwersantkę, tuż przed porodem…. trafiła do więzienia … najważniejsi w Polsce, tłumaczyli nam, że jest Ok. ta kobieta w porodówce będzie miała …ciepło, sucho , ba nawet powiatowe szpitale tak nie mają……..

  najważniejszy był zdumiony , czemu ma nie rodzic w więzieniu……………….Takie czyste zdrowe…………
  4. Matka w nocy ma pożyczać pieniądze przez telefon… dzieci porwano, …czyste, zadbane . To nic, że nocą..kolbami w drzwi załomocą….

  Jeszcze wmówili Matce…………..to ona, zgotowała im ten Los. Podła matka, czyści Funkcjonariusze, zadbani , litościwi , jak Wotan w Moskwie.
  Jestem Polakiem a boję się Polski tak Miłosiernej dla nędzarzy , zamarzających bezdomnych……….. hodującej pospólstwo i karzące je, po nieudanej hodowli. Zbuntowany , nieposłuszny… po łapkach.

  Co za bunty… do kojca Obejściowy wchodzi kiedy chce.. mają jeszcze granaty za Sprawiedliwość.

  starsi okazali Sprawiedliwość Nadzwyczajna. Po 4 minutach TEKST znikł. Namiary mojego kojca maja….

 3. Anonim
  | ID: 06259436 | #3

  Rozmawiałem dziś ze znajomym małżeństwem. On adwokat, ona kurator sądowy. Potwierdzili, ze wszytsko odbyło się zgodnie z procedurą i to wina WYŁĄCZNIE tej kobiety, bo: 1. nie spłaciła grzywny; 2. nie zawiadomiła sadu mimo będącego w toku postępowania wykonawczego (właśnie przymusowe ściagnięcie grzywny) o zmianie adresu; 3. nie zgłosiła się do sadu na posiedzenie w przedmiocie kary zastepczej.

  A jakby policjanci jej wówczas nie zatrzymali to kto daje gwarancję, że nie uciekłaby i nie ukrywała się. Co radiowóz miałby stać całą noc pod jej domem (bo po 22:00 nie maja prawa wejść do domu). A jakby uciekła to policjanci mieliby zarzuty o niedopełnienie obowiązków.

  Ignorantia iuris nocet – tą paremię znano już 2000 lat temu.

 4. Eleonora
  | ID: de323ed5 | #4

  A dla mnie wyglada na zwykła ustawkę.

  Oto dobry wujaszek Tusk ( tuż po aferze Amber Gold)
  przejąwszy się do głębi okrutnym traktowaniem matki z dziecmi, włacza się w akcję!
  Osobiście nadzoruje zasadność postępowania władz….
  Wykazał dobrotliwe zatroskanie wobec zwykłych, szarych obywateli .
  Wiadomo, że takie posunięcia bywają dobrze postrzegane przez ogół :)
  Nagle wszystkie media ( jak na komendę) rozkrzyczały się smutnym losem biednych dzieci, ich ubogą matką itp… itd…
  jakoś NTO czy GW nie spieszno w opisywaniu innych równie bulwersujących spraw. Choć jako redaktorzy z pewnością świetnie są poinformowani.
  W tym wszystkim tylko szkoda dzieci!
  Ale one muszą zrozumieć: wzrost upadających słupków poparcia dla premiera Tuska- ponad wszystko :)

 5. | ID: a27b2b56 | #5

  @P.Anonim! Małżeństwo adwokat i kurator sądowy zapewne bardzo miło rozmawiali..Cóż nie maja takich kłopotów jak p.Joanna. Sama dzieci wychowuje, zapewne zmieniała mieszkanie a adresu nowego nie podała do sądu,bo nie wiedziała,Jeżeli korespondencja sądowa wracała do sądu to wiadomo było, ze tam nie mieszka. i mozna było sprawdzić chociaz z czystej ciekawości, Mozna jej było z urzędu przydzielic adwokata Ale procedury nie przewidują takiej czynności wiec procedury są złe i należy je zmienić.Zapewne dużą rolę maja do odegrania urzędnicy z opieki społecznej gminy a takze Centrum pomocy rodzinie u starosty, gdzie urzedników jest mnóstwo Mogła dostac zapomogę,.Nikt jej nie przyszedł z pomocą,.Nikogo bieda tej rodziny nie interesuje,A może nie miała z kim dzieci zostawić bo mają 2 i 6 lat. Ja rozumie jej sytuacje.Adwokat i kurator sądowy sami siebie kontrolują. i ten system chwalą.
  Nigdy nie zrozumieją rozszerzającej się bezradności i biedy. A moze i urzad skarbowy mógł pomóc,np przez rozłożenie na raty albo umorzyć. Trzeba innego systemu .W Polsce brakuje .
  zwykłej ludzkiej życzliwosci,której od adwokatow i kuratorów ani policji nie ma i nie bedzie.
  Pozdrawiam.

 6. | ID: a27b2b56 | #6

  @P.Anonim Dodam,że wszyscy musimy umrzeć a Życie jest za krótkie aby je sobie nawzajem utrudniać .Czasem myślę, ze niektóre grupy zawodowe mają patent na życie, aż do końca świata.A wróżbici ustalili go na 21.12.2012r. więc zaczynam się cieszyć, bo prorokowane jest że sprawiedliwy się ostanie.
  Póki co, śmierć to jedyna sprawiedliwość.! Miłych snów zyczę .

 7. | ID: a27b2b56 | #7

  @P.Anonim! A zastanowili się policjanci gdzie ta kobieta , bez mężczyzny ,mogła by z dwójką małych dzieci uciec w środku nocy ?????????? Mają jedno 2 latka, a drugie 6 latek.
  Czy takie myślenie to słuszne myślenie?
  Mam prośbe.Porozmawiaj z tym adwokatem, ,może ja sie mylę, może ma dobre serce niech tej Pani pomoże wyjść z więzienia aby żyła z dziećmi razem.Mało tego ,że rodzi się mało dzieci bo młodzież w wieku rozrodczym uciekła z Polski, to nad żyjącymi już,które unikły aborcji zastosowano metodę znęPAcania się nad maluczkimi. Jak te dzieci zapamiętają dorosłych?To smutne wywody.Kobiece. PA PA

 8. | ID: a27b2b56 | #8

  poprawiam błąd jest „znęPAcania” ma być „znęcania”.przepraszam.!

 9. Kajtek
  | ID: 2e142f2f | #9

  Oowiem sadownikom tak;; Jak trzeba być uszkodzonym psychicznie, żeby wybielać napad na mieszkanie . Dobrzy ludzie, jaka matka ucieknie zostawiając 2 letnie dziecko?

  Paragrafy zabrały wam człowieczeństwo? Czy powiecie, że kłamię, że E – Sąd , robi rozprawę , żeby zabrać mieszkanie z 9 osobami… nie widząc na oczy Wypędzanych? Dzisiaj Rzecznik Bezprawia wobec dzieci , mówił w TV , tak jak wy. To funkcjonariusz Władzy, pilnujący interesów tej władzy.po prostu LIS w kurniku Orwella.

  Motał jak wy, Było pięknie , troskliwie , jak u kata , posmarować czy na sucho?

  Patrzycie na nas nie jako na Naród , lecz na mięso z hodowli i trach i ciach. Wychylający się , strzał w oko z broni gładkiej. vide dziennikarz… Rozumiem , że wg Rzecznika przeciw dzieciom , policjanci w 4, na czarno, nie rzucili granatem , nie wysadzili drzwi i dzieci nie rzucili o glebę ? Zaiste , wielka troskliwość zmuszająca do rozmowy ..pani Kowalska jest 22,00 a ja chce od pani pieniędzy ? dlaczego w nocy? To niegrzeczne. bach.

 10. | ID: 0a03d763 | #10

  Angora napisała,ze sąsiedzi zapłacili dług i p.Joanna jest już z dziecmi.
  Ale co przeszła z dziećmi – nie należy zapominać.
  Służby niby polskie – są bezwzględne,
  Tak myślę – czy dzieci ten incydent zapamiętają i co myślą o dorosłych?

Komentarze są zamknięte