Z bloga prezydenta Zembaczyńskiego. Analiza słów

Redaktor Obywatelski5

„Najcenniejszą wartością jaką powinna posiadać władza publiczna to jest zaufanie. Na zaufanie pracuje się latami. Traci się je zazwyczaj błyskawicznie.” – napisał na swoim blogu prezydent Opola. 

Ciekawe czy słowa te zostały skierowane do obecnego premiera Donalda Tuska i jego ekipy rządzącej? Dalej czytamy:

„Aby społeczeństwo mogło żyć normalnie, to w naturalny sposób ufa wysokim organom w państwie.  Nawet gdy niektóre osobistości utraciły zaufanie społeczne, to nadal ufamy państwu jako organizacji. Teraz to zaufanie niebezpiecznie się obniżyło!”

Bardzo słusznie Panie Prezydencie! Jednak ilu obywateli ufa obecnej władzy? Ilu może na władzy polegać? Kryzys goni kryzys, obniża się poziom życia w kraju, dlatego wszyscy zaczynają pytać „jak żyć?”.

Ale czytajmy dalej, bo jest odpowiedź…

„Na tle historii innych narodów zawsze wyglądaliśmy dobrze lub lepiej. Czy teraz, pomni naszej bohaterskiej historii, nie potrafimy pozbierać się do tego stopnia, aby odbudować do oczekiwanego poziomu zaufanie do państwa? Do ojczyzny wolnej, demokratycznej i sprawiedliwej? Musimy pokonać swoje słabości, oddalić żądze posiadania i powrócić do etyki w publicznym i prywatnym działaniu.”

Czy Pan Prezydent pisze o rządzących, czy obywatelach? Jeśli o rządzących to brawo! Tylko czy będzie miał odwagę powiedzieć to Donaldowi Tuskowi podczas jego wiosennej szarży po kraju?

oprac: ŁŻ

źródło: blog prezydenta na stronie www.opole.pl 

 

 

 

 1. | ID: b029625a | #1

  Blog prezydenta trzeba czytać pomiędzy linijkami.Zawsze będzie biało i czysto z punktu widzenia władzy.

 2. ellly
  | ID: 84850784 | #2

  Pan prezydent Opola jest członkiem partii , która z Polski zrobiła sobie prywatny folwark z narodem niewolników bez prawa głosu , szczególnie jeżeli brzmiał on odmiennie od przewodniej siły partii, wtedy już pod adresem tej części narodu leciały przezwiska : mohery, bydło, wataha czy rynsztok !!!!!Czy tak ma wyglądać demokracja ??????? Aby w Polsce naprawdę istniała demokracja, aby interes narodu jako całości był nad interesami prywatnymi i sitw, u władzy muszą być politycy, ludzie nauki, biznesu pro państwowcy, patrioci!!!!! Takie osoby skupiał wokół siebie Ś.P. prezydent prof.Lech Kaczyński !!! W Polsce na pewno takich ludzi nie brakuje, którzy interes narodu przedkładają nad własny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. cozakoles
  | ID: 412cc556 | #3

  Aby w Polsce naprawdę istniała demokracja, aby interes narodu jako całości był nad interesami prywatnymi i sitw, posłowie muszę czuć nad sobą rękę ludu, który może ich w momencie utraty zaufania publicznego odwołać z funkcji. Dopóki posłowie odpowiadają jedynie przed komitetem centralnym, czyli przed przywódcą partii, nic się nie zmieni. Nie ważne jest czy u władzy będą ludzie nauki czy biznesu. Mamy to jak w banku, wystarczy popatrzyć na poprzednie 20 lat.

 4. | ID: 05f5d2d6 | #4

  Wiadomośći tv opole pokazują jak za 480zł uszkodzony baner media, , akt oskarżenia sądy,prokuratory uwypuklają, w stosunku do pracowitego Rodaka ,który interes narodu przedkłada nad własny
  a miliardowe naduzycia, przekręty,sprzedanie samolotów o wartości 25mlnzl – za 1 euro -są traktowane jako niska szkodliwość czynu.
  , bo tutaj jest parasol ochronny dla syna premiera RP.
  Interes narodu się nie liczy.

 5. | ID: 05f5d2d6 | #5

  poprawiam mój niezamierzony błąd: „TV Opole” ma być napisany od wielkiej litery.przepraszam.

Komentarze są zamknięte