Ciąg dalszy delegalizacji Ruchu Palikota

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na jawne posiedzenie Sądu Rejonowego w Bielsku – Białej w sprawie rozpatrzenia mojego zażalenia na odmowę wszczęcia śledztwa w sprawie m.in. nawoływania przez Ruch Palikota do palenia Biblii i wniosku o delegalizację tej partii. Sprawa została opisana m.in. przez Niezależną Gazetę Obywatelską w Opolu oraz portal STEFCZYK.INFO:

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/wniosek-o-delegalizacje-ruchu-palikota

http://ngopole.pl/2012/08/22/pawel-czyz-nie-ustaje-w-delegalizacji-ruchu-palikota/

Posiedzenie Sądu odbędzie się 17 października br. (środa) o godz. 14:30 sala 3 w gmachu Sądu Rejonowego w Bielsku -€“ Białej przy ulicy 1 Maja 9.

Praktykę odmawiania prowadzenia spraw dotyczących złamania art. 196 kk opisałem w tekście zamieszczonym w STEFCZYK.INFO:

 

http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/nie-ma-woli-prowadzenia-spraw-o-obraze-uczuc-religijnych

Nadmieniam, że dziś podano kolejną informację, że cyt. za PAP „Płocka prokuratura umorzyła dochodzenie w sprawie wulgarnego obrażania polskiego papieża. W uzasadnieniu decyzji śledczy podali, że osoba Jana Pawła II „nie jest przedmiotem czci religijnej” – opisuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Stanowisko prokuratury oburza ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. – Błogosławiony Jan Paweł II jest przedmiotem kultu. Atakowanie zmarłego papieża to atakowanie Kościoła – podkreśla duchowny. Jak przypomina „GPC”, chodzi o profil na portalu Facebook, który sugerował, jakoby papież Jan Paweł II był pedofilem i pozwalał na pedofilię w Kościele.

W maju senator PiS Marek Martynowski złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, a gdy ta odmówiła wszczęcia dochodzenia, odwołał się do sądu, który nakazał śledczym ponowne zajęcie się sprawą. Policja 2 października ponownie wszczęła dochodzenie, ale dzień później sprawę umorzyła prokuratura.

Jak relacjonuje „Codzienna”, po licznych interwencjach, m.in. „GPC”, strona obrażająca papieża została zablokowana. – W związku z tym, że strona już nie funkcjonuje, nie będę po raz kolejny odwoływał się do sądu – stwierdza Martynowski”.

Autor: Paweł Czyż

 

  1. | ID: edea4709 | #1

    Ale żeby tylko to… Są grupy na FB skrajnie obrażające nas. Moich skarg i zgłoszeń do administracji się nie słucha, ale zarazem blokuje się.. moją grupę „pederastia nie przejdzie!”
    Sprawy są chore w tym kraju i jak ktoś uważa, że mamy wolnośc słowa, to pogratulować mu dobrego humoru.

Komentarze są zamknięte