Czekali z seksem do ślubu i się rozczarowali?

Niezależna Gazeta Obywatelska10

Nie od dziś wiadomo, że portal Onet jest wyraźnie nastawiony na dzisiejszą modę. Jakaż to moda? Jest to moda, ucząca ludzi antykatolicyzmu i braku rozumu. Kult zidiociałej jednostki, poddanej w pełni swojej woli swoim najniższym instynktom. Najbardziej jednakże redaktorzy portali takiego typu gazet, portali i stron, nienawidzą słowa „Odpowiedzialność”. Odpowiedzialność za swoje czyny, posunięcia, zachowania i osądy sprawy.

Łatwo w dobie Internetu pojąć, jak wielu ludzi dziś mówi i działa nieodpowiedzialnie. Nieodpowiedzialnym wszak jest komentarz, rzucony w stronę anonimowej osoby na forum – nie tylko nie odpowiem przed tą osobą, ale i w ogóle przed kimkolwiek. Bo jestem zakryty, nie ma mnie – jest tylko postać/osoba/bohater/hejter na danym forum. Pozwala to edytować teksty wstawianych komentarzy, usuwanie wulgaryzmów, gdy nas poniosło, a w razie potrzeby: zwiać, nie odpisując ani słowa komuś, kto nas przegadał, lub zwrócił uwagę na naszą głupotę. Niestety, niektóre media starają się kreować świat realny, na bazie świata wirtualnego. Czyż nie wmawia się nam, byśmy robili, co tylko chcemy, z kim chcemy, gdzie chcemy bez skutków i poniesienia konsekwencji, a w najgorszym wypadku można błędy „usunąć” aborcją, antykoncepcją, środkami wczesnoporonnymi lub in vitro? A tymczasem wszystko, co robimy, ma jakieś konsekwencje. Nawet tak prosta rzecz, jak to, czy pójdę do roboty danego dnia czy nie. Pójdę – zarobię na życie, może zaoszczędzę, może poznam kogoś i rozwinę własny interes. Nie pójdę – nie zarobię, szef mnie wyrzuci, zostanę wrakiem bez perspektyw. Przy tworzeniu takiego obrazu świata, świata bez obowiązku i bez skutków, zawsze towarzyszy powstawanie takich oksymoronów, jak: „Seks niezobowiązujący” – jakże seks może być niezobowiązujący? Skutki seksu znamy wszyscy: Afirmacja seksualna i psychiczne wiązanie się z drugą osobą, przekazywanie życia dzieciom, możliwość zarażenia siebie chorobą weneryczną i HIV… Dlaczego więc, tak wielu pisze, że jest to „niezobowiązujący” krok…? Robi się z niego zabawę na siłę, a katolickie poszanowanie ciała nazywane jest „głupotą” i „ciemnogrodem”.

Kobietom się wmawia: bądź niezależna, indywidualna – by zarazem pisać: Wszystkie już się kochały, nikt nie czeka do ślubu, a kto czeka, ten ma źle! Gdzie się podział ten indywidualizm, tak przez nich promowany?

Dlaczego poruszam ten temat?

Oto stajemy przed główną Onetu, na której wielkimi literami wypisane (cyt.):

”Czekali z seksem do ślubu i się rozczarowali.
Czekali całe pięć lat. W końcu nadszedł moment wesela i wyczekanego seksu. Po roku on powiedział, że ma kryzys tożsamości, a po dwóch, że jest gejem.. I co ciekawe, ona…”

Dalsza część artykułu mówi o tym, jak wielce czekali, pełni idei i jakże się zawiedli oczekiwaniami. Puenta zaś była mądra, jak wypowiedzi członków Ruchu Palikota: Nie warto czekać, kto czeka, jest głupi i pozwala sobą manipulować przez nacisk społeczny złego katolickiego społeczeństwa.

Warto, byśmy w te dni, które dopiero rozpoczynają Rok Wiary w Kościele, zwrócili szczególną uwagę na to, co czytamy i co dopuszczamy do swojego serca i rozumu. Niektóre media są po prostu upolitycznione i śpiewają kolorową tolerancją, wraz z umiłowaniem do zielonych, wrażliwych serduszek. Zatrważająca niedojrzałość ludzi w podchodzeniu do tak ważnych spraw, tak odpowiedzialnych i wymagających dojrzałości spraw, jak seksualność i związki, świadczy o tym, jak bardzo uwidacznia się neopogaństwo w kraju – podobno – tak straszliwie katolickim.

Autor: Maciek Kałek, NGO Głubczyce

 1. | ID: cbfc969f | #1

  Pośpiech jest niezbędny tylko:
  – przy łapaniu pcheł
  – podczas jedzenia ze wspólnej miski
  -przy rozstroju żołądka.
  Jesteśmy manipulowani mediami,które w większości są obce,bo je rząd polski sprzedał.
  Nasz Naród ma historię narodu katolickiego i nie damy sobie jej wydrzeć.
  Musimy kierować się własnym rozumem, rozsądkiem bo „Nie masz ze złymi pokoju i roztropności”

 2. Anonim
  | ID: 83fd93b2 | #2

  wszystkie stare klocie takie święte a ja znam tyle wsześniaków, które mają od 50 do 70 lat i ich dzieci że hej…

 3. | ID: 7c1aedf6 | #3

  Tak czy siak czekanie z seksem do slubu jest głupotą.

 4. | ID: 23f1847d | #4

  @P.Anonim! A dlaczego to piszesz z uśmieszkiem ,który widzę, o cyt.”wszystkie stare klocie takie święte, . a ja znam tyle wcześniaków” kon. cytatu .
  Podkreśl też,…… powyższą zasługę wzrostu liczby Rodaków … właśnie Twojej płci, Która od…. zawsze… jest stroną… bardziej aktywną w poczęciu dziecka.!
  Wg mojej oceny jest też bardziej grzeszną.
  A czy bardziej odpowiedzialną?.

  Dobrze,ze 50 i 70 -latkowie się urodzili .
  Wówczas nie myślano o aborcji tak intensywnie jak obecnie.
  Z tego wniosek,ze Naród mądrzej myślał.!
  Odsyłam do felietonu z Nowin Nyskich nr 41 autorstwa p.Sanockiego.

 5. Anonim
  | ID: 83fd93b2 | #5

  Wcześniaków w stylu ślub w październiku a chrzciny w lutym

 6. | ID: 23f1847d | #6

  @P.Anonim! Czyli, seks przed ślubem. Coś, co zakazane bardziej smakuje. Również w małżeństwie „skoki w boki „są ciekawe.A jakże! Co o tym sądzisz?? Pozdrawiam i dobrego humoru na cały dzionek zyczę.

 7. Renia
  | ID: 3dd5f6d1 | #7

  Sex to zdrowie,lepszy niż Renia R. Dotlenia mózg.Oczyszcza krew,forma siłowni,można zrzucić parę kilogramów.Sex zmniejsza ryzyko zawału,zmniejsza stres.W mózgu wydzielają się endorfiny, czyli słynne hormony przyjemności.

  Co do odpowiedzialności – trzeba i musimy ponosić ją na każdym kroku.
  Gumka też może pęknąć,ale zawsze jest postinor duo

  Czy ty wiesz zę w twoich Głubczycach jest jeden czarny który pyta sie chłopaków podczas spowiedzi czy uprawiali seks , a sam czarny ma córkę w wieku około 30 lat?
  Ten czarny jest jeszcze większym idiotą ponieważ nazywa PO partią prawicową!

  Czy ty wiesz że w paru wioskach w twojej gminie są czarni którzy mają dzieci?

  Co do rozczarowania seksualnego – rzecz która się zdarza w przypadku prawiczka i dziewiczki.

  Głubczyce takie katolickie są i takich jurnych czarnych mają.

  Słuchaj dalej Michała to ci ręka uschnie

 8. Józef
  | ID: 8f085f67 | #8

  Co komu do domu, gdy chałupa nie jego. Głupie czasy i głupawi ludzie, że bez żenady trąbią na cały świat, że coś im nie wyszło. Bujna wyobraźnia ”postępowych ”
  (zdemoralizowanych) członków ruchu paliglupa , którzy postanowi ogłosić swoje problemy łóżkowe? Jaki pan taki kram.

 9. Joza
  | ID: d157e8dc | #9

  Każdy ma sam prawo wybrać, czy umie panować nad własnym ciałem i chce tego czy też nie. Co do księży posiadających dzieci… Zwykły człowiek może robić co chce, ale jak jeden ksiądz zejdzie z drogi to się wszystkich za takich uważa. Nie twierdze,że to dobrze,że księża mają dzieci, ale nie szufladkujmy od razu wszystkich. Zresztą ,jakby się jaki ksiądz puszczał to by się z tym krył, a nie wszyscy chodzili by przed p.Renią i jej o tym uświadamiali (chyba,że się z Panią właśnie puszczali, to co innego). A plotki jak chodziły tak będą chodzić. Poza tym są też księża grecko- czy polskokatoliccy,którzy nie zobowiązują się do celibatu. Pozdrawiam

 10. | ID: 8ccce08d | #10

  @P.Joza! W wierze rzymsko- katolickiej celibat obowiązuje.Tego nie zmienimy.Ale ja bym tutaj zwróciła uwagę na plotki,które się szerzy wokół księzy. Niejaka @Renia wygłasza w sposób głupawy opinie, które nie sposób zaakceptować.W Głubczycach zyją madrzy ludzie ,odpowiedzialni za słowo i czyn i taką Renie nalezy uczyc rozumu. /niezaleznie od wieku /.A @Józef! Masz rację.Nie ma problemów łóżkowych tylko jest problem z głową i rozumem.”Bacz byś nie zgłupiał w mądrości swojej” cytat z Biblii.Czasy są trudne.Natłok informacji i to zmanipulowanych następnie pośpiech – do nikąd, nie pozwala na ich zrozumienie.Popełniamy,,srogo nas kosztujące błędy. Ale musimy je korygować.Pozdrawiam

Komentarze są zamknięte