W Sejmie wygrało życie

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Dziś po raz pierwszy od prawie 20 lat udało się naruszyć ustawę regulującą dopuszczalność aborcji w Polsce; projekt ustawy Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska wprowadzający zakaz aborcji ze względu na podejrzenie uszkodzenia płodu nie został odrzucony w pierwszym czytaniu. Skierowano go do dalszych prac w komisjach.

Projekt Solidarnej Polski jest kompromisową kontynuacją obywatelskiego projektu, pod którym w poprzedniej kadencji Sejmu podpisało się bez mała 600 tysięcy Polaków. Środowiska Pro-Life, które przeprowadziły obywatelską akcję, dziś współtworzyły propozycję Solidarnej Polski.

Współautorem ustawy i dzisiejszego zwycięstwa cywilizacji życia w Sejmie jest opolski poseł Patryk Jaki, który w kampanii wyborczej zobowiązał się do walki o zmianę ustawy antyaborcyjnej i otrzymał Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie.

Dzisiejsze głosowanie to pierwsza udana próba podjęcia prac nad ustawą antyaborcyjną z 1993 r. Próba nie w kierunku oczekiwanej przez środowiska lewicowe liberalizacji ustawy, ale w stronę gwarancji prawa do życia dla wszystkich i usunięcia z ustawy zapisu dotyczącego aborcji z przyczyn eugenicznych. To wielki sukces cywilizacji życia i dowód dziejącej się zmiany kulturowej; mimo przesunięcia się kultury w kierunku materializmu i konsumpcjonizmu, mimo krzykliwych, radykalnych nawoływań środowisk lewicowych, zarzutów fundamentalizmu i „cofania się do średniowiecza” paradoksalnie cywilizacja życia się umacnia i od czasu do czasu zwycięża.

Autor: Małgorzata Wilkos

 1. | ID: b9d07640 | #1

  Cywilizacja Życia Wygrywa .
  Posłowie się opamiętali.

  Rozum – wrócił im do głowy.
  Jedym słowem – Sukces.

 2. Gall
  | ID: fced936e | #2

  Ja sie nie dziwię posłom SP. Gdyby ich rodzice wiedzieli co się urodzi (Ziobro, Jaki, Mularczyk) to od razu matki usuwałyby ciąże.

  Gratulacje za wzorce: w Rumunii za Caucescu też był całkowity zakaz aborcji.

Komentarze są zamknięte