Minął dzień na sygnale: 8 październik, poniedziałek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Kluczbork: Zatrzymani za amfetaminę

Kluczborscy kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych o posiadanie i udzielanie środków odurzających. Zatrzymani to mieszkańcy Kluczborka w wieku 26 i 21 lat. Policjanci zabezpieczyli 180 gramów amfetaminy. Sąd Rejonowy zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. W miniony piątek, tuż po godzinie 19:30 na jednej z ulic w Kluczborku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Fiata Bravę. Podczas kontroli okazało się, że 26-letni kierujący samochodem nie posiada przy sobie prawa jazdy. Policjanci udali się wraz z nim do jego miejsca zamieszkania, gdzie na widok funkcjonariuszy jego 21-letni współlokator próbował ukryć dwie żółte paczki. Jak się później okazało w paczkach tych znajdował się biały proszek, który po wstępnej identyfikacji okazał się amfetaminą.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 180 gram amfetaminy, wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków. Mężczyźni zostali zatrzymani. Jak ustalono zatrzymani mieli handlować narkotykami na terenie powiatu kluczborskiego od sierpnia 2012 roku, w tym okresie podejrzani mogli wprowadzić do obrotu nawet kilkadziesiąt gram amfetaminy. Obaj usłyszeli zarzut posiadania i udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto 26-latek odpowie również za prowadzenie pojazdów wbrew zakazowi sądowemu. Sąd Rejonowy w Kluczborku wobec mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 

Krapkowice: poszukiwany sprawca śmiertelnego wypadku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach poszukują sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Brożec. Rowerzystka w wyniku odniesionych obrażeń zmarła, nieustalony sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia.

W niedzielę o 4 rano policjanci z Krapkowic zostali powiadomieni przez jednego z kierowców o tym, że w Brożcu na ulicy zauważył kobietę, która leżała przy drodze. W trakcie czynności wyjaśniających okazało się, że kobieta 53-letnia mieszkanka Brożec jest ofiarą wypadku drogowego z udziałem nieustalonego sprawcy.

Kobieta kierując rowerem została śmiertelnie potrącona przez nieustalony pojazd. Wczoraj policjanci zabezpieczyli ślady i dowody w sprawie. Cały dzień podczas rozmów z mieszkańcami ustalali świadków zdarzenia i dane personalne kobiety.

Funkcjonariusze z Krapkowic zwracają się z prośbą o kontakt z KPP Krapkowice ewentualnych świadków wypadku, bądź osób mających wiedzę o kierującym pojazdem, który spowodował śmiertelny wypadek drogowy i nie udzielając pomocy uciekł z miejsca zdarzenia.

Kędzierzyn-Koźle: policjanci uratowali kobiecie życie

Asp. Przemysław Kwaśnik i sierż. sztab. Damian Puszka skutecznie udzielili pierwszej pomocy 33-latce. Kobieta zasłabła w swoim domu. Policjanci jako pierwsi dojechali na miejsce i rozpoczęli resuscytacje. Po kilku minutach przywrócili jej czynności życiowe.7 października około godziny 16:00 dyżurna kędzierzyńskiej komendy otrzymała zgłoszenie telefoniczne od mieszkańca jednego z osiedli w Kędzierzynie-Koźlu, który prosił o pilny przyjazd pogotowia do jego nieprzytomnej siostry. Nadkom. Beata Kawiorska pracująca na stanowisku dyżurnego bardzo szybko ustaliła w rozmowie z mężczyzną, że poszkodowana nie oddycha. Natychmiast przekazała informację do pogotowia ratunkowego i skierowała do pokrzywdzonej policyjny patrol. Równocześnie informowała mężczyznę w jaki sposób ma przeprowadzić masaż serca. Po chwili otrzymała od funkcjonariuszy informację, że są już na miejscu. Asp. Przemysław Kwaśnik oraz sierż. sztab. Damian Puszka, po wejściu do domu, przystąpili do ratowania kobiety. Podczas trwającej ponad 5 minut akcji resuscytacyjnej funkcje życiowe kobiety zaczęły wracać. Na miejscu pojawiła się załoga pogotowia ratunkowego. Medycy przejęli od policjantów poszkodowaną, w dalszym ciągu prowadząc akcję reanimacyjną stabilizowali stan kobiety. 33-latka została przewieziona do kędzierzyńskiego szpitala. Sprawne i profesjonalne działanie kędzierzyńskich policjantów przyczyniło się do przywrócenia funkcji życiowych 33-latce. To nie pierwsze zdarzenie, kiedy sierż. sztab. Damian Puszka podczas akcji reanimacyjnej uratował ludzkie życie. 1 września skutecznie reanimował ofiarę wypadku samochodowego.

Oprac. TG

Komentarze są zamknięte