Subiektywny przegląd tygodnia: Sukces „Stop Korupcji”, SP? i wspaniała akcja GPC!

Redaktor Obywatelski6

Z Opola:

Rusza śledztwo ws. Michała Tuska, po zgłoszeniu Stowarzyszenia „Stop Korupcji”. Tylko czy można to nazywać sukcesem? Ciekawa wypowiedź Tomka: 

Oto pytanie: Czy cieszy się Pan z prowadzonego śledztwa? Co na to Tomasz Kwiatek (szef ST a jednocześnie naczelny NGO): „Jak mogę się cieszyć? To ogólnie jest sukces, że śledztwo się rozpoczęło, ale żeby się z tego cieszyć?” Brawo Tomku!

Bo to jest sukces! Przecież w naszym kraju, po rozpoczęciu śledztwa, pokrzywdzeni powinni otwierać butelkę szampana, w radości, że wreszcie, coś się ruszyło. Paranoja!

Violetta Porowska (PiS) odebrała certyfikat Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet. Gratulujemy, bo to z całą pewnością wspaniałe wyróżnienie.

Prezydent Wantuła zaprasza Patryka Jakiego do Kędzierzyna, aby ten wreszcie się zainteresował miastem, zamiast robić medialną hucpę ws. szkoły. I z przykrością muszę stwierdzić, że to był cios. Patryku, następnym razem wypada się zastanowić, nad pewnymi reakcjami.

Ale oto ciekawa sprawa: Solidarna Polska wraz z Komitetem „Przywracamy Historię”, wystawili dyby w których wcześniej zamknięty był radny Bukowski. Dyby zostały na chodniku, teraz stoją na trawniku, a MZD upomniało się o… 50 groszy za wystawienie dybów na ich terenie. Cóż… no nie wiem co mam napisać. Chyba więcej znaczek pocztowy kosztował, aby poinformować o tej zaległości.

Z Kraju:

Temat tygodnia: prowokacja GPC, która uderzyła w Prezesa Sądu w Gdańsku. Jednak nie tylko. Prowokacja bowiem uderza w Premiera Tuska i dlaczego nikt o tym nie mówi, nie pisze! To pokazuje jakim jesteśmy państwem. Kraj w którym premier umawia rozprawy i dogaduje różne inne rzeczy, to kraj spartaczony i owładnięty korupcją- aż przykro patrzeć!

Adam Hofman zdetronizował Solidarną Polskę – wypowiadając słowa, że „jeden z dwóch liderów negocjuje swój powrót”, pokazał, jak silnym jest graczem! Nie wiem, czy to pomysł jego autorstwa, jednak, pomysł to przedni!

Antykomor skazany! Robert Frycz otrzymał karę roku i trzech miesięcy ograniczenia wolności, za publikację na swojej stronie, które obrażały Prezydenta Bronisława Komorowskiego. No, przestępca. Na zachodzie takie strony to normalka, jednak rządzący wolą brać przykład z zachodu w kwestiach aborcji, eutanazji, czy in vitro, zamiast pewnych swobód obywatelskich.

Gowin odpuszcza ws. sądów. Czyli PSL wygrało batalie? Co takiego PSL ma na Platformę, że Tusk i reszta ekipy tak często odpuszczają, a koalicja jakoś funkcjonuje?

Swoją drogą Ludowcy, z zebraniem 150tys podpisów, nie mają większego problemu, bowiem mniej więcej tyle członków liczy ich partia. Pewnie, nawet nie było ich na ulicach. Czy ktoś słyszał o takiej inicjatywie, bo ja nie?

I na koniec: blisko 75 tys. obywateli oddało swój podpis na stronie zmieleni.pl. Brawo Paweł Kukiz!

Autor: Łukasz Żygadło  

 1. Ozi
  | ID: 8c8cfd53 | #1

  Hofman to se może pogrzebać palcem w ….. i na dziś tyle może.
  Gratulacje dla T.Cymańskiego!!!
  Redakcji żółta kartka za wazelinę.

 2. K
  | ID: 8381cdb6 | #2

  @Ozi

  Widze, że dziś każdy może być premierem – PARODIA.

  RBN – BEZ KOMENTARZA

 3. | ID: e855c7d9 | #3

  Mam nadzieję,że śledztwo Amber Gold ruszy pełną para, że „pociągnie” za sobą nie tylko.p.
  Michałka ,
  ale też inne sprawy bankowe,które to nadużycia zarejestrowało Stowarzyszenie
  przeciwko bezprawiu. w całym kraju.
  Uważam,że wyrok dla p.Frycza jest niesprawiedliwy.Wystawienie p.Cymańskiego na premiera
  może udane,chociaż są lepsi kandydaci.

 4. | ID: e855c7d9 | #4

  Prowokacja GPC obnażyła do reszty sędziowskie układy. To jeden kołtun, trudny do rozczesania. To prawdziwa ” miłość”,aż trudno uwierzyć,że taka może się przydarzyć w życiu.
  .Ale Polska, to kraj cudów- Pana Tuska ! więc wszystko jest możliwe, bez wzgledu na skutki dla Rodaków! Panowie Redaktorzy – czuwajcie, za co z góry dziękujemy !

 5. | ID: 042a29a8 | #6

  @ P.NGO! Dzięki za link.

Komentarze są zamknięte