Kukiza chwali nawet Metro (Agora) za starcie z Wojewódzkim. Zresztą przeczytajcie!

Niezależna Gazeta Obywatelska11

W artykule pt. „Wojewódzki zmienia styl swojego show? Nie poradził sobie z Kukizem?” na łamach internetowego wydania gazety „Metro” z 12 września, należącej do koncernu Agora, która wydaje utralewicową „Gazetę Wyborczą” można przeczytać, że zwycięsko z rozmowy z wiecznie pajacującym Kubą Wojewódzkim wyszedł Paweł Kukiz. Osobiście nie widziałem starcia, ale jak wynika z uprzedzeniami dziennikarka usiadła przed telewizor, by za chwilę zmienić zdanie na temat poglądów Kukiza. Możemy przeczytać m.in.:

Od kilku dni TVN zapowiadał wizytę Pawła Kukiza u Kuby Wojewódzkiego jako prawdziwą sensację. Sugerowano nam, że oto dojdzie spektakularnej konfrontacji pierwszego polskiego liberała z najtwardszym prawicowcem, homofobem i faszystą.

Rockman ostatnio nie miał dobrej prasy. Trafnie tę sytuację podsumował Wojewódzki:

Ty jesteś PiS-owski pachołek, a ja platformiany śmieć.

Tymczasem jednak zamiast spodziewanej krwawej jatki przedstawicieli dwóch politycznych obozów, byliśmy świadkami erudycyjnego popisu Kukiza. Piosenkarz dokonywał systematycznej krytyki systemu politycznego, rządu i opozycji. A gdzie był wtedy Kuba? Dziennikarz całkowicie oddał pole swojemu rozmówcy. Być może chciał mu dać w końcu szansę obrony, a może po prostu nie potrafił dotrzymać kroku swojemu koledze?

Kukiz poruszał wiele poważnych tematów związanych z Polską, ordynacją wyborczą, które Kuba na bieżąco starał się ośmieszyć. Jednak liche żarty nie zbiły muzyka z tropu, a wręcz przeciwnie – udało mu się zawstydzić Wojewódzkiego.

Paweł, ale większość jest durna! – starał się rozładować atmosferę showman.

Co ty mówisz? Człowieku, opanuj się. Właśnie obrażasz Polaków, jak w ogóle możesz coś takiego powiedzieć?! – mówił z niedowierzaniem i wyraźnym zażenowaniem Kukiz.

Gdy rozmowa zeszła już głównie na politykę, dziennikarz nieudolnie usiłował sprowadzić rozmowę na inne tory, takie, w których czuje się swobodnie:

No to co rozmawiamy o gejach? Ale mieliśmy rozmawiać o gejach – co chwila wtrącał dziennikarz.

Kuba starał się jak mógł, żeby wyciągnąć od muzyka jakieś choćby lekko zabarwione uprzedzeniami stwierdzenie, jednak na próżno. Kukiz nie dał się wciągnąć w żenujące żarciki o homoseksualistach i seksie, mieliśmy wręcz wrażenie, że to on – a nie gospodarz programu – kontroluje całą rozmowę.

Taki obraz Kukiza był dla nas zaskoczeniem. Przyznajemy, że ulegliśmy lansowanemu w prasie i internecie wizerunkowi rockmana, jednak nie tylko my daliśmy się zwieść takiej medialnej propagandzie.

Niedawno pewna pani dziennikarka przeprowadzała ze mną wywiad. Ona była przekonana, nie miała żadnych wątpliwości, że będzie rozmawiać z homofobem, faszystą i PiS-owskim oszołomem!

Kukiz swoją elokwencją potrafił zgasić nie tylko Kubę, lecz nawet premiera.

Kiedyś byłem w „Śniadaniu mistrzów”, był tam też premier Tusk. To się go spytałem, gdzie są jednomandatowe okręgi wyborcze, gdzie są reformy podatkowe? Wszystko to mieliście wprowadzić, kiedy opozycja przestanie wam przeszkadzać. Teraz macie swojego prezydenta, większość w Sejmie. Pytam się, gdzie to jest?

A co na to premier? – dopytywał się Kuba

Wtedy włączył się Marcin Meller z tekstem: „a co z legalizacją marihuany, hehe”. To ja już – Kuba – wiedziałem, że jestem na ustawce. I potem siedziałem już cicho, no bo co coś mówić w takiej sytuacji?do poprzedniego – rubasznego – stylu swojego show. A może wszystko zależy od rozmówcy? Cóż przegadać Natalię Siwiec jest dużo łatwiej…

A  jak Wam podobał się pojedynek?

Oprac. TK, metromsn.pl

 1. WAŻNE ! ! !
  | ID: 06f256b7 | #1

  Kuba ty idioto

 2. Jarek
  | ID: 06f256b7 | #2

  Brawo Kukiz zmiażdzyłeś I Naczelnego Błazna III RP.

  Kukiz Dewastator

 3. | ID: aff0ed31 | #3

  Tak Trzymać Panie Pawle!! POfinansiera myśli tylko o sobie i swoich króliczkach!

 4. Dość
  | ID: fbe79646 | #4

  Paweł, jeszcze przyjdzie dzień prawdy i rozliczenia i wtedy zobaczymy komu portki będą się trząść! Poland first to fight!

 5. | ID: 88141862 | #5

  Tylko JOW może przywrócić normalność w naszej Polsce
  Brawo dla p.Kukiza
  Super dałeś pan czad temu chłystkowi kubie POmatolskiemu
  Niestety na YouTube nie ma już całej audycji.

 6. z Niemodlina
  | ID: 67516afd | #6

  Przełamałem się, nic nie jadłem,żeby nie zwymiotować, włączyłem Tusk Vision Network żeby zobaczyć a przede wszystkim usłyszeć co Paweł powie w tym żałosnym show Kupy W. Ogólnie dobrze mówił, nie podobało mi się tylko te porównywania pana Kaczyńskiego do pawlaka,tuska czy millera, ogólnie miało się wrażenie,że Kupa W. próbował odciągnąć Pawła całkowicie od tematu, w ogóle czy to nie żałosne??? Paweł przychodzi do studia aby mówić o nowej płycie i z wywołanym w związku z tym zamieszaniem przez antypolskie media, a Kupa W. w pierwszym pytaniu bredzi coś o….pedałach, potem jeszcze przerywał i próbował odciągać Pawła od tematu przerywając i zadając mu debilne pytania typu „ile miesięcznie wydajesz na ciuchy” Żałosny typ, całkowicie upaprany w gó… magdaleny ś. i jej POdobnym.

 7. | ID: e5846214 | #7

  Wprawdzie pan Kukiz nie dał się „wykiwać” żałosnemu Kubie /łajno.
  Ale sposób prowadzenia rozmowy,zmienianie tematu przez Kubę/łajno było Żenujace.!!!
  Nie podobało mi się porównywanie pana Kaczyńskiego do innych, jak Pawlaka.Millera i Tuska.
  To inny typ człowieka i inne wartości prezentuje.
  @P.z Niemodlina! JOWy wygrają tą bitwę.P.Sanocki mądrze prowadził batalię w swoich artykułach.A Pan musi jeść aby doczekać zwycięstwa! pozdrawiam

 8. matka
  | ID: 122129f8 | #8

  „Trafnie tę sytuację podsumował Wojewódzki:

  Ty jesteś PiS-owski pachołek, a ja platformiany śmieć.”

  tych określeń użył Kukiz, a nie Wojewódzki.
  był to popis Kukiza, jednak źle ubrany. niestety tak zbuntowanego człowieka, a przy tym prezentującego się jak oszołom naród nie posłucha. Pan Paweł musi popracować jeszcze nad przekazem. program zmienił formę, bo Wojewódzkiego nie było. przez długie momenty był na sali sam Kukiz i mówiąc do kamery (a nie do Wojewódzkiego) prezentował nam swoje orędzie do narodu. Jednak do tego potrzebne jest jeszcze usystematyzowanie całej wiedzy, by przekazać ją w zwięzły sposób oraz kilka zagrywek z socjologii i psychologii, by być wiarygodnym.
  jednak popieram w całej rozciągłości mowę Kukiza. pamiętajcie, słuchając Kukiza…on nie jest ani za PiSem, ani za PO, ani za żadną inną opcją polityczną. teraz mainstream stara się go wrobić w wyznawcę Kaczyńskiego, ale Kukiz dobrze wie, że nie ma różnicy między Kaczyńskim, Tuskiem, Pawlakiem, Millerem i Palikotem.

 9. Eleonora
  | ID: a37e90e0 | #9

  @matka

  Żeby pisać o mainstreamowych mediach, nalezy rozumieć, że mamy ich niejako dwie grupy.
  Pierwszą są te wszystkie pro-rządowe. Wiadomo TVP, TVN itd…
  Ale tą drugą stroną, nazwałabym drugim obiegiem tej samej opcji są te wszystkie GP, Niezależne, WPolityce itp
  Może ktoś się oburzyć, jak to?
  propolskie, piszące o kościele ba… nawet z księdzem w redakcji!
  Ano tak. Oni w zasadniczych sprawach, niczym szczególnym się nie różnią Niczym!
  Pierwszy z brzegu przykład:
  Wiadomo zawiązał się jakiś taktyczny sojusz pomiędzy RM a GP
  Ale, pamiętajmy, że jeszcze tak niedawno pan redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz był łaskaw napisać donos do Watykanu na ojca Rydzyka.
  Za obronę niechcianego przez to środowisko abp. Wielgusa.
  o. Rydzyk bezczelnie stanął im na drodze.
  Pamiętamy te słowa?

  Oto treść listu przekazanego dzisiaj Nuncjuszowi Papieskiemu abp. Józefowi Kowalczykowi

  Warszawa 3.07.2007 r.

  List otwarty do Ojca Świętego Benedykta XVI

  Umiłowany Ojcze Święty

  Pozwalam sobie napisać ten list zatroskany o polski Kościół.(…)
  Grupy wiernych, podburzone przez Radio Maryja, rozgłośnię ojca Tadeusza Rydzyka, jeszcze w dniu niedoszłego ingresu zaatakowały dziennikarzy. Dzień po ingresie jeden z autorów tekstu o arcybiskupie Wielgusie został ciężko pobity. Szkalowano dziennikarzy „Gazety Polskiej”, oskarżając ich o najcięższe zbrodnie, a nawet docierano z tymi oskarżeniami do naszych rodzin. Rozumiejąc, że ojcem Rydzykiem kierują silne emocje, postanowiliśmy wyciągnąć rękę do zgody. Sam w specjalnym komentarzu opublikowanym w „Gazecie Polskiej” taką zgodę zaproponowałem i potwierdziłem jej wolę przez osoby zaufane. Odpowiedź, jaką otrzymaliśmy, zaskoczyła nas po raz kolejny. Od tygodnia na łamach „Naszego Dziennika”, pisma całkowicie lojalnego wobec ojca Rydzyka, drukowane są teksty zarzucające dziennikarzom „Gazety Polskiej” i garstce odważnych publicystów z innych mediów kłamstwa i manipulacje w sprawie arcybiskupa Wielgusa. Teksty te natychmiast zamieszczane są na stronie internetowej Radia Maryja. Co gorsza, tuż przed odebraniem arcybiskupiego paliusza przez metropolitę warszawskiego w „Naszym Dzienniku” ukazały się sugestie, że objął on swoje stanowisko w wyniku wewnątrzkościelnego spisku.
  Nie wiem, czym kieruje się ojciec Rydzyk. Wiem jednak, że miał okazję poznać prawdę i tę prawdę odrzucił. Miał okazję pojednać się z ludźmi, których ciężko skrzywdził, a zamiast pojednania wyrządza im nowe krzywdy. Władze zakonne nie reagują na jego kolejne czyny, nawet wtedy, kiedy ubliża żonie prezydenta, najbardziej katolickiego spośród tych, których wybrali Polacy po 1989 r.

  Prawdziwymi ofiarami ojca Rydzyka nie są jednak obrażani przez niego biskupi, dziennikarze czy politycy. Największą krzywdę wyrządza prostym ludziom, którzy zawierzyli mu, że mówi w imieniu Kościoła. Bo właśnie każdą krytykę swojej osoby przedstawia on jako atak na Kościół.

  Na podstawie kanonu 1364, 1369 i 1373 kodeksu prawa kanonicznego ośmielam się prosić o interwencję wobec działań ojca Rydzyka.

  I tak dalej, nie chce mi się wklejać tego bełkotu.
  Także, nalezy pamiętać, że chłopcy (okołopisowi) roszczą sobie prawo do bycia jedynym znaczącym medium na rynku. Jedyną opcją na tzw. Prawicy!
  Oni w swoich chorobliwych ambicjach pragną nadawać ton wszystkim, nie wyłaczając Kościoła.
  Właściwie myslę, że czekają na ten dzień z odpalonymi już silnikami. To jak powiadają będzie ” wielki dzień zwycięstwa Polski”
  hmm…. mam do tego uzasadnione wątpliwości.
  Bo Polska ma szansę wygrać idąc ręka w rękę z Kościołem. Tego uczy nas historia.
  Im słabszy Kościół- to my, jako naród, popadamy w tarapaty ( rozbiory na przykład)
  Im silniejszy- to nam się wiedzie ( piekne pokolenie wojenne)
  Wychowywane wraz z kościołem, a nie w opozycji do Niego.
  A czy GP ( myślę o całym środowisku) jest katolickie???
  Niech każdy sobie odpowie.

 10. JOW prawda
  | ID: 88cf9c72 | #10

  http://www.bibula.com/?p=60711

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jednomandatowe_okręgi_wyborcze

  Należy przeczytać ze zrozumieniem! a nie pędzić za tłumem nabijającym cyferki.

  Pospolite masowe myślenie, nie analizujące niczego doprowadzi do zagłady ludzkości.

 11. Anonim
  | ID: d4c1e9a9 | #11

  Tylko totalne zjednoczenie patriotów pod sztandarami Wiary,Patriotyzmu,Rodziny i Zdrowego stylu życia daje możliwośc wygrania dobra Polski

Komentarze są zamknięte