W Sejmie o IPN. Ściema SLD?

Redaktor Obywatelski1

Głównym punktem rozpoczynającego się dziś czterodniowego posiedzenia Sejmu, będzie dyskusja o przyszłości IPN, jak również informacja z działalności instytutu w latach 2009-11. Posłowie zajmą się również wnioskiem SLD zakładającym jego likwidację. 

SLD chce, by obowiązki IPN przejęły Archiwa Państwowe, prokuratora i minister kultury. Według projektu lewicy, gromadzenie, ewidencjonowanie, zabezpieczenie czy publikowanie dokumentów organów bezpieczeństwa ZSRR i III Rzeszy leżałoby w kompetencjach Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

Komentarz NGO– Dlaczego SLD chce mówiąc wprost- przenosić papiery? Dlaczego jako jedyna partia, tak bardzo chce zlikwidować instytut? Czy odpowiedź tkwi w strachu przed kolejnymi kompromitującymi papierami, które mogą znajdować się w instytucie, a które w znacznym stopniu mogą pokazać jak działali liderzy dzisiejszej lewicy przez 89r.? Czy może jest to jeden z ostatnich odgrzewanych przez SLD kotletów, którym można zatrzymać resztki wyborców? Wybierzcie sami.

oprac: ŁŻ

  1. Jack Daniels
    | ID: 03a26f54 | #1

    Projekt SLD poprze Ruch Palikota i POłowa PO – POnieważ jest to lewacka partia w skład której wchodzą dawni PZPR-owcy, komuchy i żydokomuchy.

Komentarze są zamknięte