Orban odrzucił warunki stawiane przez MFW, a w Polsce?

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Premier Węgier Victor Orban odrzucił wczoraj warunki linii kredytowej na 15 MLD dolarów stawianej przez MFW. Oświadczył między inny że: „Kolejnej rundy negocjacji we wrześniu nie będzie. Węgierska gospodarka wychodzi na prostą i nie zamierzamy korygować naszego budżetu na 2013 rok.

 Nie spełnimy wygórowanych żądań MFW, ponieważ warunki udostępnienia linii kredytowej uderzyłyby w węgierskie społeczeństwo” – oświadczył Orban.

„Lista żądań MFW jest długa i nie jest zgodna z interesami naszego narodu.

1.Nie zamierzamy przeprowadzać głębokich cięć budżetowych, zwłaszcza w szkolnictwie, opiece zdrowotnej i transporcie publicznym.

2.Nie będziemy zmniejszać zasiłków rodzinnych, podwyższać podatku dochodowego i podatku od nieruchomości, zmniejszać emerytur, zwiększać wieku emerytalnego.

3.Nikt nie będzie nam dyktował, co i kiedy mamy prywatyzować” – zaznaczył premier.

A co u nas? A u nas po staremu Premier Donald Tusk razem z Ministrem Rostowskim cieszą się że MFW obiecało nam kolejny kredyt. Minister Rostowski powie że jesteśmy wiarygodnym kredytobiorcą a Premier Donald Tusk powie że MFW nam ufa, dlatego udziela nam kredytów. Ale tego, że ekipa Platformy Obywatelskiej zadłużyła nasz kraj na blisko 400 mld złotych przez okres 5 lat swoich rządów, tego już nie powiedzą. Tego, że w tym roku z powodu deficytu budżetowego pod młotek pójdą takie spółki jak: PZU, PKO BP, GPW, KDPW i jak będzie trzeba to KGHM a co, tego już nie powiedzą.

Wracają do wypowiedzi Victora Orbana, nie będziemy przeprowadzać cięć w szkolnictwie, służbie zdrowia, transporcie publicznym. Nie dziwmy się że Victor Orban jest patriotą i nie dopuszcza MFW do współrządzenia swoim krajem. A u nas na odwrót MFW jest przyjmowane z otwartymi rękami. Tylko z jakim skutkiem?

Autor: Maciej Wilk

Artykuł udostępniony z Nowego Ekranu

http://maciej.wilk.nowyekran.pl/post/73443,premier-wegier-victor-orban-odrzucil-warunki-stawiane-przez-mfw

 1. z Niemodlina
  | ID: 564cdce5 | #1

  Bo premier Orban to mądry odpowiedzialny Patriota myślący po węgiersku człowiek któremu dobro narodu jest najważniejsze, nie to co nasza zakłamana i obłudna miernota, autor wojny polsko-polskiej, separatysta na usługach Berlina,Brukseli i Moskwy, pasożyt tkwiący w polskim ciele dzięki mediom tworzonym i stworzonym przez osoby uwikłane w niejasne interesy ze służbami PRL’u czego skutkiem jest zwykła dezinformacja i sprytna manipulacja nieświadomym sPOłeczeństwem, a w rezultacie wynikiem są „rządy” takich miernot, które jawnie poprzez swoje działania wypowiedziały wojnę polskiemu społeczeństwu i naszą wspólną tragedią jest fakt, że zdecydowana większość społeczeństwa nawet nie wie, że oto rząd który ma za zadanie służyć narodowi, działa na jego szkodę już od 5 lat i systematycznie go niszczy, okłamuje i upokarza.

  Przy okazji, trochę zmienię temat, ale warto nagłośnić kolejną dziwną sprawę całkowicie przemilczaną przez prorządowe media, kilka dni temu zmarł prof. Jerzy Urbanowicz, autor raportu w którym mowa jest o korzystaniu przez Państwową Komisję Wyborczą serwerów firm, które są w rękach rosyjskich. Nie chce wyciągać pochopnych wniosków, ale zdaje się to tłumaczyłoby te zwycięstwa jedynie słusznej partii oraz zwycięstwo wiadomo kogo w wyborach prezydenckich w 2010r.

  http://niezalezna.pl/32657-j-urbanowicz-byl-autorem-raportu-o-serwerach

 2. | ID: 231b3a2e | #2

  @z Niemodlina
  Witam, jestem tego samego zdania, i mam podobne wątpliwości .pozdr. Kwoz

 3. Jarek
  | ID: 6666bdb1 | #3

  Orban – GOŚĆ z jajami ,które wie że finanse obywateli to najważniejsza sprawa.

  TAK BYĆ POWINNO W KAŻDYM KRAJU. PATRIOTA DBA O DOBROBYT OBYWATELI

  Tymczasem u nas – ZESZAMACONA NAJNIŻSZA KRAJOWA = 1120 ZŁOTYCH NETTO ! ! !

  JAK TU QRWA ŻYĆ ?????????????

Komentarze są zamknięte