Subiektywny przegląd tygodnia: Zmieleni.pl, propaganda Rostowskiego, nowe, stare twarze PiS

Redaktor Obywatelski7

Z Opola:

Zmieleni.pl – to akcja, którą popieram i pod którą się podpisuję. Akcja zapoczątkowana przez Pawła Kukiza, mająca na celu promowanie i wypomnienie rządzącej PO wprowadzenia JOW – Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

Zmieleni? Tak, bo PO listy, na których podpisało się 750 tys. obywateli zmieliła. Cóż, bywa.

Pod akcją (stan na sobotę godzina 11.30) podpisały się już 30553 osoby. Akcja nie podoba się oczywiście lewicowej „Gazecie Wyborczej”. Po ataku na Kukiza, za jego „słabą płytę”, GW wypisuje bzdury, jakoby „Kukiz był zakładnikiem skrajnej prawicy”- buahahaha Panie Frelich!

Patryk Jaki wrócił do tematu podwójnych tablic nazw miejscowości. Przypomina, że narodowy spis powszechny wykazał, iż deklarujących narodowość niemiecką jest mniej niż 10 lat temu, dlatego, tablic w niektórych miejscach być nie powinno.

Ale Mniejszość Niemiecka wie swoje! A jak już nie ma argumentu, to mówi tak: „Jeżeli jest w gminie mniej obywateli niż wymagane 20%, to może ten próg obniżyć?” Sam nie wiem, jak można to skomentować? Może do 2% obniżyć? Jak na 1000 osób w gminie zamieszka 20 Niemców, to mogą mieć tablicę!

Marcin Ociepa zadeklarował pomoc w wyjaśnieniu sprawy Sióstr Szarytek, które ziemi za darmochę nie chcą oddać. Zobaczymy więc, co z tego będzie, żywiąc nadzieje, że uda się sprawę wyjaśnić do końca.

Z Kraju:

Andrzej Duda, ma być teren twarzą PiS. Prezes ma do niego zaufanie, bo jako przyjaciel Ziobry, został w partii, zamiast odejść tuż po wyborach. To dobra decyzja. Duda, bardzo dobrze, prezentuje się w mediach, a jeszcze trochę i zacznie, strzelać ripostą jak Hofman.

Michał Antoni Kamiński- to druga twarz PiS. Bardzo dobrze, się wypowiada, potrafi kontrować i jest reprezentacyjny. Kibicujemy, więc za młodość w partii prezesa. Zapominać nie można również o Przemysławie Wiplerze, który wiedzę ma dość sporą, tylko musi stać się bardziej żywiołowy w mediach.

I co z tych wszystkich nowych twarzy, skoro prezes PiS nie chce stanąć do debaty z Donaldem Tuskiem? Dobry argument wysunęła tutaj Solidarna Polska- niech prawice reprezentuje Ziobro. Tylko kim jest Ziobro aby debatować z Tuskiem?-pyta PO. Jeżeli SP, w przyszłym sejmie będzie miała 40 posłów, to będzie o czym rozmawiać. Można powiedzieć tak Ziobro:Tusk-3-1 dla Ziobry w ewentualnym boju.

Na jakiej podstawie tak obliczam? Ano, Ziobro to nie Kaczyński w debacie. Nie poddaje się łatwej prowokacji i potrafi dobrze uderzyć. Tusk w wieku Ziobry nie był ikoną polityczną tego poziomu. Ziobro potrafi się obronić, pomimo chwil zawahania. Tusk ma mało argumentów na słabą pracę państwa, rządu. To byłby ciekawy spektakl.

PiS zaprezentowało ciekawy program. PO mówi, że program jest do kitu i wystawia Jacka ”Kalkulatora” Rostowskiego aby obliczył ile będą „złe” pomysły Kaczora kosztowały wszystkich Polaków.

I Jacek obliczył, że tak dużo pieniędzy na pomysły PiS potrzeba, że to nierealne i ogólnie bee. Nazwał wszystko „Piramidą finansową PiS”, po czym zadowolony zakończył konferencję. Tak się odbywa debata- niemerytoryczna.

Ale jak już Jacek wyjechał o zabawie kalkulatorem, to przypomnijmy mu wszyscy na każdym forum, że przecież doprowadził do większego długo publicznego, niż wszyscy inny ministrowie finansów od 20 lat!

I zadrżało całe Radio Zet. Moniak Olejnik powiedziała: ”Premier wypowiada się niekompetentnie”. A przecież słuchacze Radia Zet, podobnie jak widzowie TVN, nie lubią, gdy źle mówi się o premierze…

Autor: Łukasz Żygadło  

 1. Jarek
  | ID: 2b411fa8 | #1

  Nie „kalkulator” tylko „Gargamel” czyli zły czarodziej POrtfeli !

 2. | ID: a89074cd | #3

  W dniu 08.09.2012r. godz.17.58 http://www.zmieleni.pl to 34975 podpisów!

 3. | ID: a89074cd | #4

  Na liczydle. wyliczono by dokładniej przychody i rozchody budżetu Państwa i ustalono saldo.
  kalkulator p.Rostkowskiego to atrapa,której saldo zawsze wskazuje strate. My wiemy, co nam spec – finansista zostawił w kieszeni…tylko ” poszewke”

 4. | ID: a89074cd | #5

  W dniu 09.09.2012r .godz.00.33 http://www.zmieleni.pl 39177 podpisów Rodaków.

 5. | ID: 292db530 | #6

  @ NGO! Błąd „Polaków”piszemy z dużej litery!

 6. | ID: b08056d6 | #7

  Poprawione. Dziękujemy. TK

Komentarze są zamknięte