Minął dzień na sygnale: 6 wrzesień, czwartek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Opole: Policjant Ruchu Drogowego 2012

Reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Opolu mł. asp. Jarosław Wach okazał się zwycięzcą Wojewódzkiego Finału Konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2012. Razem z sierż. Sebastianem Renkasem z Komendy Powiatowej Policji w Nysie, który zajął drugie miejsce będą reprezentować Opolszczyznę w finale krajowym. Wczoraj policjanci ruchu drogowego z całej Opolszczyzny zmierzyli się w Finale Wojewódzkim Konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2012. Do konkursu przystąpiło 11 policjantów reprezentujących wszystkie powiaty naszego województwa. Zostali oni wyłonieni w trakcie eliminacji powiatowych.

Umiejętności policjantów zostały sprawdzone najpierw na strzelnicy. Zaraz po strzelaniu funkcjonariusze wykazali swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Kolejną konkurencją było regulowanie ruchu na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej i Oświęcimskiej w Opolu. Po zakończeniu tej konkurencji policjanci przemieścili się na lotnisko aeroklubowe w Polskiej Nowej Wsi, gdzie przystąpili do testów sprawdzających ich wiedzę. Po testach zostali poddani sprawdzianowi praktycznemu jazdy po torze przeszkód samochodem oraz motocyklem. Ich wyniki zostały ocenione przez komisję konkursową.

Po przeliczeniu wyników wszystkich konkurencji najlepszym okazał się reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Opolu mł. asp. Jarosław Wach. Na drugim miejscu uplasował się sierż. Sebastian Renkas z Komendy Powiatowej Policji w Nysie, a trzecie miejsce przypadło mł. asp. Dariuszowi Rosińskiemu z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Po zakończeniu zawodów wszystkim startującym pogratulował dobrych wyników Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Zbigniew Stawarz.

Zopowy (pow. głubczycki): spłonął budynek mieszkalny – straty 70 tys. zł

O godzinie 00:37 w miejscowości Zopowy w powiecie głubczyckim doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na  miejsce zdarzenia jako pierwsza przybyła miejscowa jednostka OSP, która zastała całkowicie objęty pożarem budynek mieszkalny. Właściciel opuścił budynek przed przybyciem straży.  Działania siedmiu zastępów straży polegały między innymi na podaniu dwóch prądów wody w natarciu i rozbiórce pokrycia dachu. Budynek wraz z wyposażeniem  uległ całkowitemu spaleniu. Straty oszacowano na 70 tys. zł; przyczynę pożaru ustala policja. Akcja gaśnicza trwała ponad cztery godziny.

Krapkowice: z ciężarówki wyciekł olej

O godzinie 6:17 zgłoszono plamę oleju na odcinku drogi od ulicy Piastowskiej w kierunku do ulicy Ks. Koziołka na szerokości Około 2 m w kierunku centrum Krapkowic. Działania siedmiu jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na: zabezpieczeniu  niebezpiecznych miejsc zdarzenia, usuwaniu rozlewisk i plam oleju napędowego przy pomocy sorbentu i dyspergentu, uszczelnieniu uszkodzonego zbiornika pojazdu sprawcy oraz zmyciu jezdni. Uszkodzeniu uległ zbiornik samochodu ciężarowego  oraz paliwo na kwotę około 6 tys.zł.

Krzywizna (pow. kluczborski): wypadł z drogi i zapalił się

O godzinie 6:54 w miejscowości Krzywizna w powiecie kluczborskim doszło do wypadku drogowego, gdzie samochód osobowy wypadł z drogi i zapalił się. Działania jednego zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na komorę silnika pojazdu oraz odłączeniu akumulatora. W wyniku tego wypadku poszkodowana została jedna osoba, której pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego i przewiózł poszkodowana do szpitala. Straty oszacowano na 20 tys.zł.

Nysa: ranny w wypadku drogowym

O godzinie 6:55 doszło do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych w Nysie. W wyniku zderzenia kierująca jednego z pojazdów doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączyli akumulator w pojeździe a powstałą plamę oleju zneutralizowali. Miejsce zdarzenia przekazano funkcjonariuszowi policji. Straty uszkodzonego pojazdu wyliczono na 10 tys.zł.

Biernatów (pow. głubczycki): pożar budynku gospodarczego z kombajnem w środku

O godzinie 12:06 w miejscowości Biernatów w powiecie Głubczyckim doszło do pożaru budynku gospodarczego. Dyżurny na miejsce zdarzenia zadysponował łącznie 6 zastępów straży. Działania polegały na : zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podawaniu środków gaśniczych w natarciu oraz w obronie budynku mieszkalnego oddalonego o około 6 m, schładzaniu kombajnu zbożowego oraz zerwaniu z dachu budynku gospodarczego blachy. Na miejsce zdarzenia przybył dowódca JRG. Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej w budynku gospodarczym. Straty oszacowano na 25 tys.zł a uratowane mienie na 50 tys.zł.

Walidrogi: Zabił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku

Samochód osobowy śmiertelnie potrącił rowerzystę. Sprawca odjechał z miejsca wypadku. Do tragicznego zdarzenia doszło po godzinie 6.00 rano w Walidrogach pod Opolem. Kierowca porzucił fiata seicento, który miał rozbitą szybę i a w środku grała muzyka. Policja szuka tchórzliwego sprawcy.

Oprac. Tomasz Greniuch, współpraca TK

Komentarze są zamknięte