Tusk junior z Romanem Giertychem pozywają media!

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Mec. Roman Giertych poinformował, że w imieniu Michała Tuska złożył pozew sądowy przeciwko gazecie „Fakt” oraz tzw. wnioski ugodowe wobec „Super Expressu” i tygodnika „Wprost”. Chodzi o naruszenie dóbr osobistych syna premiera w kontekście upadku OLT Express i afery Amber Gold.

Składamy wniosek w związku z naruszeniem dóbr osobistych. Tabloid „Fakt” insynuuje współwinę pana Michała Tuska za aferę Amber Gold. Nie widziałem jeszcze czegoś takiego, żeby tabloid pod zdjęciem jakiejś osoby podpisywał, że grozi jej 10 lat, w sytuacji, gdy nie ma żadnych zarzutów. Od kilku dni trwa nagonka na Michała Tuska.

– powiedział w poniedziałek PAP Giertych, który reprezentuje syna szefa rządu.

Jak poinformował Giertych, Michał Tusk domaga się przeprosin na pierwszej stronie gazety „Fakt” i w różnych portalach internetowych.

Z uczciwego, młodego człowieka, który był ofiarą Marcina P., jak setki innych pracowników OLT Express, tabloidy próbują zrobić winnego afery Amber Gold. To jest podłe, to jest nieuczciwe

– powiedział Giertych w TVN24.

W rozmowie z PAP mecenas podkreślił, że roszczenia wobec „SE” i „Wprost” też dotyczą naruszenia dóbr osobistych.

W tabloidzie „Fakt” były jednak rażące przykłady naruszeń dóbr osobistych, w tych przypadkach miały trochę mniejszy stopień, dlatego zdecydowaliśmy się dać szansę tym podmiotom na zawarcie ugody sądowej

– zaznaczył.

Giertych zastrzegł, że wraz z Michałem Tuskiem nie wykluczają kolejnych wniosków.

Amber Gold była głównym udziałowcem linii lotniczych OLT Express, z którymi współpracował syn premiera – Michał.

Z kolei Niezależna.pl puentuje tak wypowiedź Romana Giertych, obrońcy Michała Tuska:

– Wyłączny powód, dla którego tabloidy wzięły go na cel jest to, że jest synem premiera – oświadczył adwokat. Tylko dlatego?! Przecież Michał Tusk sam powiedział dziennikarzom: „napiszcie, że jestem debilem”.

Oprac. TK, za: wpolityce.pl, niezależna.pl

 1. | ID: 5b72867d | #1

  Śmiać się, czy płakać? Śledztwo nie zakończone, właściwie we fazie wstępnej!i Nie rozumie tego pozwu. Ciekawi mnie zachowanie sądu! Ale….. prawnik….. … były poseł….. zna mechanizmy i ma wiedzę nawet tajną,…. p.Michał ma kasę na proces,aż zazdroszczę tej” fachowości” w tak młodym wieku i tych powiązań i dochodów w kolejnictwie .lotnictwie ,parabanku., a może jeszcze gdzie indziej chociażby w służbie zdrowia? Uważam,że najszybciej o niewinności p.Michała opowiedział by się właściwy Urząd Skarbowy,przecież to jest bardzo łatwe,jeżeli składał systematycznie deklaracje podatkowe. i w powiązaniu z zakresem czynności sprawa rozwikłana w tri miga. Pozwani te dokumenty muszą otrzymać.i
  dziennikarze powiązania ustalą.Tabloidy,gazety,radio ,telewizja to demokracja.

 2. Anonim
  | ID: 494da70d | #2

  Kim był i jest Roman Giertych? Czyżby wszystkie role byly dawno rozdane?

 3. Anonim
  | ID: 91ce0fa8 | #3

  Koniu za Papuge robi dla POstkomucha – widać ewidentnie dlaczego PiS w 2007 roku stracił większość w sejmie – przez jełopa. Wywiad z koniem w POprzednim Wprost mówi sam za siebie.

  Wysoki do nieba a durny jak trzeba

  Koniu – Pseudo Prawicowiec

Komentarze są zamknięte