Subiektywny przegląd tygodnia: „Ptyś” w Ratuszu i początek sezonu

Redaktor Obywatelski

Z Opola:

Cóż to był za tydzień na opolskich salonach. Walka o cukiernię „Ptyś” podczas sesji Rady Miasta Opola, przyćmiła wszystkie inne wydarzenia!

Przyćmiła nawet to, że poseł Tomasz Garbowski został na trzy miesiące przewodniczącym Sejmowej Komisji Etyki! Wiedział, ktoś, że mamy tak etycznego posła?

Ale wróćmy do „Ptysia”. Marcin Ociepa uparł się, że przetarg na lokal w którym mieści się cukiernia musi odbyć się na równych zasadach. Każdy ma prawo złożyć i ofertę i wygrać. Władza jednak uznała inaczej – i jej prawo.

Jednak racja leży po każdej ze stron. Kwestia polega jednak na dyskusji i stylu w jakim się ona toczy. Rzucanie argumentów o zatruciu w lokalu przez Ociepę, wręczanie ciastek w prezencie itd., pokazuje, że poziom miejskiej rady jest bardzo niski.

Z Kraju:

Propaganda TVP jest przerażająca. Wywiad z premierem w piątkowy wieczór, podczas gdy każdy człowiek ma ochotę się zrelaksować, jest grubą przesadą.

Gdzie odbył się wywiad? Oczywiście w Gdańsku, gdyż premier wrócił na weekend do domu. Więc całe studio wraz z ekipą musiało jechać do trójmiasta aby premier mógł się wytłumaczyć z afery Amber Gold.

Premier się musi wytłumaczyć z afery, bo jego partia PO, wniosek PiS o powołanie komisji śledczej odrzuciła. Cała prawda zostanie więc przykryta wielkim dywanem. I po aferze.

Posłowie wracają po wakacjach do pracy. Z tej okazji tygodnik polityka zamieścił ranking najlepszych i najgorszych posłów. Kto znalazł się na liście najgorszych? Posłanka PO Joanna Kluzik Rostkowska. Dawna nadzieja prawicy upadła na dno- swoją drogą już dawno temu.

 Przypominam też o naszych zagadkach na fb dla miłośników i znawców śląskich  zabytków.

autor: Łukasz Żygadło   

Komentarze są zamknięte