Nowe zarzuty dla Marcina P. Grozi mu 15 lat!

Redaktor Obywatelski2

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Marcina P. na 3 miesiące- poinformował przedstawiciel prokuratury w Gdańsku Wojciech Szalągowski. 

Marcin P składał dziś w prokuraturze wyjaśnienia. Przedstawiono mu nowe zarzuty w tym zarzut oszustwa na 130mln złotych. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Jak poinformował Szlągowski prokuratura zdecydowała się na postawienie zarzutów po analizie prokuratorów dokonanej po oględzinach finansowo-księgowych spółki.

oprac: ŁŻ

  1. | ID: 9de621e8 | #1

    Faktem jest, żę prokuratorzy od wielu lat nie mają elementarnej wiedzy o księgowości, muszą opierać się na analizach przeprowadzonych przez różne kancelarie biegłych rewidentów,które zazwyczaj są podmiotami z obcym kapitałem,więc obcym audytem nie zawsze stojącym po stronie interesu polskiego.Z treści nin.artykułu wynika,że przestępstwo jest na wielką skalę… ale, czy kara więzienia dla sprawcy ,którą podaje się w mediach, nie jest tylko przyczynkiem do całkowitego rozmydlenia odpowiedzialności za krzywdy moralne i finansowe,które klienci parabanku ponieśli?Postępowanie powinno być szybkie, aby było skuteczne.Póki co jest taka rzeczywistość jak w krainie fantazji!!

  2. ellly
    | ID: adcd8a15 | #2

    dlaczego dopiero teraz , a nie kilka tygodni temu zatrzymano i wniesiono o areszt dla tego Pana !!!! Czy aby nie zostawiono temu Panu czasu by z układem wszystko pouzgadniał, ile posiedzi i co powie, jak go zabezpieczą i że na pewno wyjdzie przed terminem, kruczki prawne dla swoich sie znajdą !!!!!!!!
    Śmieszyło mnie jak w TVN-24 w jednej z audycji próbowano minimalizować tą aferę, mówiąc że to nic takiego w USA to dopiero była afera, ale tam od razu oszusta aresztowano, u nas kilka tygodni ma czas na poustawianie wszystkiego!!!! Wg uczestniczących w audycji Pana Lipińskiego i Pana Michalskiego z krytyki politycznej afera moze wzmocnić Platforme Obywatelską i premiera jeżeli zamiast sie bronić będzie atakował !!!!! Co to za demokracja układy, sitwa rządzących, kłamstwa, nie mówiąc ,że z solidarności w Polsce już nic nie zostało, teraz liczy sie liberalne cwaniactwo !!! Państwo polskie od 2007 r. toczy groźna choroba i jest z nim coraz gorzej.

Komentarze są zamknięte