Minął dzień na sygnale: 22 sierpnia, środa

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Głubczyce: Zatrzymani po kilkunastu minutach od włamania

Już po kilkunastu minutach od zgłoszenia głubczyccy policjanci zatrzymali włamywaczy. 29 i 38 – latek ze sklepu spożywczego ukradli kasetkę z pieniędzmi. Mężczyźni są dobrze znani Policji i byli już karani za podobne przestępstwa. Teraz za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. 20 sierpnia br. dyżurny KPP w Głubczycach otrzymał zgłoszenie o włamaniu do sklepu spożywczego. Na miejsce natychmiast wysłano patrol Policji. Funkcjonariusze po potwierdzeniu zgłoszenia dokonali penetracji miasta gdzie w okolicy Parku Miejskiego zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców. Funkcjonariusze zatrzymali 29 i 38 – latka. Obaj byli nietrzeźwi, w wydychanym powietrzu mieli po 2 promile alkoholu. Policjanci ujawnili przy nich bilon w kwocie 900 złotych, który został skradziony ze sklepu. W pobliżu miejsca, w którym siedzieli znaleziono także metalową kasetkę, w której właściciel sklepu przechowywał pieniądze. Łączne straty, jakie spowodowali złodzieje w sklepie oszacowano na ponad 1 800 złotych.29 i 38 – latek są dobrze znani Policji i byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Dziś, z policyjnym wnioskiem o tymczasowy areszt, zostaną doprowadzeni do sądu, który zadecyduje o środku zapobiegawczym, jaki zostanie zastosowany wobec nich. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Brzeg: ZATRZYMANI ZA KRADZIEŻ GRZEJNIKÓW

Brzescy kryminalni ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież grzejników. Wartość skradzionego mienia właściciel wycenił na 900 złotych. Teraz mężczyznom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Brzescy kryminalni ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są podejrzewani o to, że 19 sierpnia br. dokonali kradzieży dwóch grzejników żeliwnych. Z ustaleń policjantów wynika, że Krzysztof S., Jerzy G. i Sebastian F. weszli na klatkę schodową jednej z brzeskim kamienic, zdemontowali grzejniki wraz z zaworami i przewieźli je do skupu złomu gdzie swój łup sprzedali. Wartość skradzionego mienia właściciel wycenił na 900 złotych. Policjanci odzyskali grzejniki i zwrócili właścicielowi. Mężczyźni po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Krzysztof S., Jerzy G. i Sebastian F. byli już karani za podobne przestępstwa. Teraz za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Głubczyce: Napadli na 44-latka

32 i 37 – latkowi z Głubczyc grozi do 12 lat pozbawienia wolności za rozbój, którego się dopuścili. Ich ofiara padł 44 – latek, którego pobili i okradli. Teraz za swój czyn mężczyźni będą odpowiadali przed sądem. Funkcjonariusze z KPP w Głubczycach ustalili i zatrzymali mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju.Do zdarzenia doszło 12 sierpnia br. w godzinach wieczornych na ulicy Koszarowej w Głubczycach. 44 – latek idąc chodnikiem został zaatakowany przez dwóch mężczyzn żądających od niego pieniędzy. Kiedy odmówił został pobity, a z kieszeni zabrano mu 220 złotych. Pokrzywdzony o całym zajściu natychmiast powiadomił Policję.W wyniku prowadzonych czynności głubczyccy policjanci zatrzymali w tej sprawie 32 i 37 lat. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcom Głubczyc zarzutu rozboju. Decyzją prokuratury, jako środek zapobiegawczy, wobec podejrzanych zastosowano dozór policyjny.32 i 37 – latek za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Kędzierzyn-Koźle: ZAGINĄŁ SYLWESTER TOBOLEWSKI

20 sierpnia 2012 roku około godziny 13:30 wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną:

Sylwester Tobolewskis. Rajmund, Florentynaur. 20.11.1936 r.zam. Kędzierzyn- Koźle ul. Kazimierza Wielkiego 8D/4

Rysopis zaginionego: wzrost 168 cm, waga około 75 kg, średnia budowa ciała, włosy krótkie, siwe, widoczna łysina czołowa, twarz owalna, uzębienie niepełne, proteza zębowa.

W dniu zaginięcia ubrany był: zielony t-shirt, beżowe spodnie długości ¾, sandały czarno – brązowe.

W przypadku jakichkolwiek informacji na temat zaginionego prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Kędzierzynie – Koźlu 77 4724666 bądź z najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 997 (112 z telefonów komórkowych).

Głogówek: Śmiertelny wypadek

Przed północą doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Głogówek w powiecie prudnickim. Poszkodowanych w tym zdarzeniu zostało 5 osób, z czego kierowca z jednego pojazdu zmarł na miejscu pomimo udzielaniu przez ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz, stwierdził zgon. Przyczynę wypadku ustala policja.

Kędzierzyn-Koźle: poszukiwali zaginionego

O godzinie 9:05 w Kędzierzynie -Koźlu na rzece Kłodnica zostały wznowione poszukiwania na prośbę policji mężczyzny w wieku około 70-ciu lat. Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował 13 zastępów straży. Działania polegały na przeszukaniu części Kanału Gliwickiego oraz rzeki Kłodnicy. Poszukiwania prowadzono równocześnie wzdłuż akwenów jak i okolic cmentarza miejskiego ,,Kuźniczka”. Działania poszukiwawcze nie przyniosły żadnych rezultatów. W porozumieniu z policją akcję zakończono o godz. 13:46. W działaniach udział brało 28 ratowników.

Komprachcice: spłonęła szopa od wypalania

O godzinie 10:01 dyżurny zadysponował 3 zastępy straży do palącej się szopy w miejscowości Komprachcice /powiat opolski/. Pożar powstał na skutek wypalania pozostałości roślinnych na ogródku bez nadzoru. Przy silnym wietrze płomienie przedostały się na pobliską szopę. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podali jeden prąd wody w natarciu na palącą się drewnianą szopę. Na zewnątrz wyniesiono klatkę z ptakami. Uratowano pobliski gołębnik z ptactwem.

Opolszczyzna: 36 zgłoszeń po burzy

Od godziny 10:00 po przejściu burzy nad opolszczyzną do godzin popołudniowych trwało usuwanie powalonych drzew oraz konarów na drogach. Przez ten czas dyżurni przyjęli 36 takich zgłoszeń. Nie zanotowano poważniejszych uszkodzeń.

Krzywiczyny (pow. kluczborski): stodoła w ogniu

O godzinie 17:04 w miejscowości Krzywiczyny w powiecie kluczborskim doszło do pożaru wolnostojącej  murowanej stodoły o wymiarach 40m x 10m wypełnionej 300 tonami słomy. Sytuacja jest opanowana, na miejsce zdarzenia zadysponowano 9 zastępów straży. Poszkodowanych – brak, trwa akcja gaśnicza.

 1. TW Bolek
  | ID: 9a4749e9 | #1

  Głubczyce – to trzeba być idiotą schować się w parku- na otwartej przestrzeni -może to Lemingi były? ;) :)

 2. TW Bolek
  | ID: 9a4749e9 | #2

  Głubczyce: Napadli na 44-latka

  Ten teren nie jest „pilnowany”. Ale co tam 15 lat i emeryturka -jakoś zleci. Ważniejsze od powołania do zawodu są : dodatek za „ubranko” (tyle co wypłata) , 13 wypłata. Reszta się nie liczy – jak kolega Alka Ka – „Furtock” będzie wariował to zadzwoni się po Opolskich kolegów , bo kolanka graja- a nie powinny grać.

Komentarze są zamknięte