Wasik się nadawa, lecz to próbna sprawa

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Jest nadzieja dla Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu! Jak się dowiedzieliśmy, rozmowy się zakończył między Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu a piosenkarzem i dziennikarzem Jarosławem Wasikiem, który dostał propozycję objęcia stanowiska dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zwolnionego po Małgorzacie Klasickiej. To wydaje się dobra wiadomość dla naszego miasta – stolicy polskiej piosenki. Jarosław Wasik jest osobą przebojową, znaną w środowisku artystów i do tego dobrze przygotowaną merytorycznie bowiem pisze rozprawę doktorską na temat Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Jeszcze nie zdecydowałem ostatecznie, dużo spraw mnie jeszcze trzyma w Warszawie. Ale obecny zespół jest bardzo pracowity, już z nimi rozmawiałem. Trzeba wypromować to muzeum, bo nie ma najlepszej sławy w kraju – mówi dla NGO Jarosław Wasik. Pytany o doktorat – Aktualnie skończyłem studia doktoranckie, piszę doktorat ale przewiduję, że może to nawet potrwać do dwóch lat – ocenia Wasik.

Szczegóły zatrudnienia Wasika podaje Radio Opole. Ma on już podpisaną umowę na pełny etat na okres próbny do końca roku, ale nie będzie się pojawiał w Opolu codziennie, ponieważ obecnie jest zatrudniony w Służewskim Domu Kultury w Warszawie. Tam też najczęściej przebywa. Na jego wybór miały wpłynąć m.in. kontakty, jakie ma Wasik w Telewizji Polskiej i opinia środowisk twórczych. Obszar ten podlega wiceprezydentowi Krzysztofowi Kawałko, który tak tłumaczy podwójne zatrudnienie:

Myślę, że to kwestia czasu. Jeśli będzie coś do załatwienia z prawami autorskimi czy nagrań lub pozyskania praw do materiałów telewizyjnych, to większość czasu powinien spędzać w Warszawie. Natomiast nawet spotkania z projektantami mogą odbywać się gdziekolwiek, nie muszą w muzeum – tłumaczy wiceprezydent Kawałko dla Radia Opole.

Dodajmy jeszcze, że z nowym rokiem Muzeum ma być częścią Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Przypomnijmy, że powołanie Muzeum Polskiej Piosenki było autorstwa Tomasza Kwiatka, ówczesnego szefa Klubu Radnych Stop Korupcji. Uchwała została podjęta jednogłośnie przez Radę Miasta Opola 27 listopada 2007 r. jako „muzeum w organizacji” do czasu wystawy stałej która ma się mieścić w budynku wejściowym do Amfiteatru Tysiąclecia.

Kim jest Jarosław Wasik?

Jak możemy przeczytać na stronie jaroslawwasik.pl: urodzony 01.01.1971r. w Prudniku w województwie opolskim. Koziorożec. Ukończył Wydział Wokalny Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach i Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Opolskim. W październiku 2008 rozpoczął studia doktoranckie – kulturoznawstwo – w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Z wykształcenia aktor-wokalista i kulturoznawca, z zamiłowania dziennikarz, autor tekstów. Mieszka w Warszawie i Opolu.

Jest laureatem koncertu „Debiuty” KFPP Opole’94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Zamkowych Spotkań „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie i wielu innych festiwali. Jego autorski utwór „Nastroje” przez wiele tygodni gościł w pierwszej dziesiątce radiowo-telewizyjnego plebiscytu „Muzyczna Jedynka”.

Wydał cztery autorskie płyty: „Nastroje”, „Zielony z niebieskim”, „Fabryka nastrojów” i „Nie dotykaj”.

Jest również członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i dyrektorem artystycznym Festiwalu „Poetycka Dolina”. 

Oprac. TK

  1. tyton
    | ID: 806d9deb | #1

    Polska według Tuska – zatrudnili Wasika bez konkursu i na dodatek będzie tu pracował na drugi etat, łącząc z pracą w … Warszawie. Platformiany folwark na opolskim podwórku

Komentarze są zamknięte