Minął dzień na sygnale: 6 sierpnia, poniedziałek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Wierzbięcice (pow. nyski): dachował samochód

O godzinie 8:45 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Nysie otrzymało zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Wierzbięcice. Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował dwa zastępy straży. Poszkodowane zostały dwie osoby dorosłe i dziecko, którym zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy medycznej i przetransportował do szpitala. Nasze działania poległy na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu skutków wypadku. Ruch na DK 41 odbywał się wahadłowo. Straty pojazdu oszacowane zostały na około 7 tys.zł.

Chocianowice (pow. kluczborski): iskrzące żniwa

O godzinie 13:11 doszło do pożaru około 1 ha zboża na pniu w miejscowości Chocianowice w powiecie kluczborskim. Pożar ugaszono podając trzy prądy wody. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaiskrzenie w kombajnie. Straty oszacowano na 4 tys.zł.

Sidzina (pow. nyski): samochód vs drzewo

O godzinie 14:13 w miejscowości Sidzina, w powiecie nyskim, samochód osobowy uderzył w drzewo. Dwóm osobom poszkodowanym zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy medycznej. Poszkodowanych przewieziono do szpitala. Ruch na DK 46 na czas prowadzonych działań odbywał się wahadłowo. Straty uszkodzonego pojazdu oszacowane zostały na około 15 tys.zł.

Brynica (pow. kluczborski): pożar słomy

O godzinie 14:55 doszło do pożaru słomy jęczmiennej na ściernisku o powierzchni 2 ha w Brynicy w powiecie kluczborskim. Miejsce zdarzenia miało miejsce w pobliżu budynków mieszkalnych i gospodarczych. Pożar ugaszono podając cztery prądy wody oraz użyciu tłumic. Straty wyniosły około 1,5 tys.zł.

Krapkowice: po włamaniu zasnął

Po włamaniu do baru usnął na przystanku. Policjantom oświadczył, że włamał się do baru i ukradł to co według niego należało mu się za pracę w lokalu. 22-letni mieszkaniec Kujaw został zatrzymany gdy spał na przestanku PKS-u. Funkcjonariusze znaleźli przy nim pieniądze, alkohol i papierosy wyniesione z baru. 31 lipca rano policjanci z Krapkowic powiadomieni zostali przez właściciela baru w Kujawach o włamaniu do jego lokalu. Włamywacz skradł pieniądze, alkohol i papierosy. Dzielnicowy w trakcie przeprowadzania rozpoznania do zgłoszonego włamania, w wiacie przystankowej w Strzeleczkach, znalazł śpiącego mieszkańca Kujaw. Mężczyzna miał przy sobie pieniądze i używki skradzione z baru. Po obudzeniu podejrzany przyznał się do włamania do baru. Oświadczył również, że jest odpowiedzialny za wcześniejsze, dokonane miesiąc temu włamanie. Wtedy włamywał się razem ze swoim znajomym. Podejrzany 22-letni mieszkaniec Kujaw oświadczył policjantom, że włamał się do baru w którym pomagał w pracy jego właścicielowi i ukradł to co według podejrzanego należało mu się za pracę. Pomimo przyznania się do popełnienia przestępstwa funkcjonariusze będą wnioskować o przebadanie podejrzanego i sprawdzenie jego poczytalności

 Oprac. TG

Komentarze są zamknięte