„Michnikowszczyzna” znów w sprzedaży!

Redaktor Obywatelski1

Wspaniała książka Rafała A. Ziemkiewicza ” Michnikowszczyzna. Zapis choroby” doczekała swojego trzeciego wydania. To lektura obowiązkowa dla każdego przedstawiciela prawicy w naszym kraju. 

Jaki rzeczywisty wpływ miał Adam Michnik na kształtowanie „nowej” Polski po 1989 roku?
Dlaczego tylu ludzi z jego otoczenia bezwzględnie uległo jego wpływowi i bezkrytycznie przyjmowało jego słowa?Michnikowszczyzna to nie tylko zespół głoszonych przez Michnika tez i postulowanych przez niego zachowań. To grono ludzi, współtworzących jego propagandową linię w „Wyborczej” i w innych, poddających się jej wpływowi mediach.
To przede wszystkim liczne grono adresatów tej propagandy, związanych z Michnikiem emocjonalnie w stopniu nie mniejszym, niż wykpiwane na salonach moherowe babcie przepojone podziwem dla księdza Rydzyka.
To rzesza polskich inteligentów i jeszcze liczniejsza – półinteligentów, którzy ulegli graniczącemu z amokiem uwielbieniu dla redaktora naczelnego „Wyborczej” jako wyroczni etycznej, politycznej i intelektualnej”.Rafał A. Ziemkiewicz
Przeczytałem tę książkę dwa razy i myślę, że będzie też trzeci raz. Ziemkiewicz wchodzi w temat dla wielu bardzo trudny i niewygodny. Ujawnia kulisy działania GW oraz pokazuje jaki wpływ miał Adam Michnik na kraju po 1989 roku. Polecam!
Łukasz Żygadło
 
oprac: ŁŻ
Komentarze są zamknięte