Stop Palikotowi powiedzieli sympatycy Solidarnej Polski

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Pierwszego sierpnia Młodzi Sympatycy Solidarnej Polski zorganizowali w Opolu „Komitet Powitalny” dla obwoźnego Cyrku Palikota, który od kilku dni objeżdżał większe miasta województwa promując swoją partię i demoralizując społeczność Opolszczyzny. Niestety do spotkania obydwóch grup nie doszło z powodu niedomówienia [red. zgromadzenie zarejestrowano pod Ratuszem, Palikoty były na pl. Wolności] i grupy rozstawiły się w dwóch innych częściach miasta. Z racji tego przeciwnicy RPP ograniczyli się jedynie do rozdania przygotowanych specjalnie ulotek i gazet a także publicznego odczytania swojego apelu „Uważamy, że Ruch Poparcia Palikota jest formacją skrajnie nieodpowiedzialną, jej członkowie to ludzie bardzo często z szemraną przeszłością. Są to ludzie niestali w swoich poglądach i uczuciach, na całe szczęście nieudolni w realizacji swoich postanowień. Partia ta jest tworem niezwykle agresywnym, jego członkowie publicznie namawiają do łamania prawa”. Uczestnicy pikiety podkreślili, iż sprzeciwiają się atakom na Kościół Katolicki, a także oświadczyli, że są przeciwni aborcji, in-vitro, eutanazji, dewiacjom seksualnym, narkomani i „(…) wszelkim innym niemoralnym, nieetycznym, antyklerykalnym i nienaturalnym „trendom” i praktykom cywilizacji śmierci promowanej i reprezentowanej przez Ruch Poparcia Palikota”. Pikietujących przeciwko RPP było około trzynaście osób, lecz nie stworzyli zwartej grupy. Pikieta trwała około 40 minut. Po rozwiązaniu zgromadzenia część pikietujących rozeszła się do domów a część czując niedosyt ruszyła w stronę przyczepy przedstawicieli RPP, aby wspólnie podyskutować z Posłem.

Autor: Grzegorz Krukowski

 1. Igor
  | ID: f65a68ff | #1

  Dobrze,że są młodzi ludzie reagujacy na te patologie! Brawo dla Solidarnej Polski za incjatywe i protest przeciwko paligłupom. Przyczepa żenada, frekwencja u palikotów ja na woodstoku.Film z Głupczyc na youtubie okazał całe cztery osoby które przyszły poprzeć posła – wstyd i kmompromitracja.Oby tak w całej Polsce!!!!

 2. | ID: 7330fca5 | #2

  Publikę trzeba zdobywać własną pracą i przykładem czynienia dobra!! „.Ruch” to tylko … ruch ze złego…. na gorsze!!!……Tylko w piekle diabeł jest postacią pozytywną!!…….Rzeczą czujności jest wyrażać protest w obliczu wielkiego zła, co też nawet młodzi dostrzegli i na patologię zareagowali! Dzieki.!!

 3. (^^,)
  | ID: 38202211 | #3

  Młodzi – starsza Pani z wnuczkiem (^^,)

 4. Znajomy
  | ID: 87715a7f | #4

  Na pewno nie było to Pani z wnuczkiem :)

Komentarze są zamknięte