Subiektywny przegląd tygodnia: Radio Wnet już w czwartek w Opolu, a Kalemba nowym ministrem rolnictwa

Redaktor Obywatelski3

Z Opola

Uwaga najważniejsza wiadomość nadchodzącego tygodnia! Radio Wnet będzie nadawać na żywo z Opola już 2 sierpnia od 7.07 rano. Audycji można słuchać poprzez stronę NGO, klikając baner radia, albo poprzez stronę www.radiownet.pl.

Dla bardzo zainteresowanych dopowiem, że 3 sierpnia radio będzie nadawać z Nysy.

Jest w mieście jeden taki co napisał interpelację. Tym kimś jest Marcin Ociepa. Oczywiście interpelacja jest pod publikę, jednak dość ciekawa. Ociepa chce pozamykać uliczki na starym mieście, aby lokale mogły tam wystawić swoje ogródki. Zobaczymy co z tego będzie.

Jednak sprawa ma już swoich wrogów, którzy zarzucają Ociepie wspieranie „swoich”. Otóż lokal „Pożegnanie z Afryką” ma być tajną siedzibą Ociepy. Coś w tym musi być, bo nawet raz widziałem go tam jak pił kawę…

Grzegorz Sawicki zdecydował się zamieścić na stronie NGO swoje sprostowanie do naszych tekstów. Szacunek Panie Grzegorzu! Napisał Pan i wysłał do nas tekst, co świadczy o Panu dobrze. Naszym celem, nie jest pomawianie nikogo, tylko obrona interesów prawicy. Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jeszcze ją Pan reprezentuje?

Z Kraju

Podobno są jeszcze jakieś dwie taśmy, którą mogą pogrążyć tym razem PO! Gdy piszę ten tekst, jest poniedziałek. Poczekajmy więc do końca tygodnia, co przyniesie każdy nowy dzień, bo może być ciekawie. Zrobimy sobie taką relację w subiektywnym przeglądzie – relację po czasie oczywiście.

Janina Paradowska jak już przepytuje polityków PO, to robi to tak jak w słynnym powiedzeniu o odchudzaniu: pada pytanie, jeżeli odpowiedź jest niemrawa, mało sensowna, to musi paść pytanie, które „wygładzi” to poprzednie. To straszne, że są tacy dziennikarze.

Bartosz Kownacki i Mariusz-Orion Jędrysek odchodzą z Solidarnej Polski. Szkoda mi strasznie, że tak się stało, jednak zapewne nie bez przyczyny. Jeżeli taka sytuacja zacznie się powtarzać, to będzie dno. Prawica straci kolejnych polityków. Temu nikt nie powinien kibicować.

Ale na koniec tygodnia wiemy, że opolski wiceminister Andrzej Butra odchodzi z Ministerstwa Rolnictwa, a Staszek Kalemba będzie nowym Ministrem Rolnictwa. Staszek podobno jest strasznie słaby, lecz ceniony przez Pawlaka, bo to jego człowiek. To jest nepotyzm? Chyba nie.

Ze Świata

Po raz kolejny są rejonowy w Charkowie odroczył rozprawę w nowym procesie byłej premier Ukrainy Juli Tymoszenko, która już odbywa karę więzienia.. Tym razem jest oskarżoną o malwersacje z lat 90-tych, gdy kierowała firmą handlującą gazem. Paranoja!

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich była przesadnie pompatyczna i dość kosztowna. Za 27 baniek, można było dać wsparcie wielu potrzebującym, ale cóż – nie nasza kasa nie nasza sprawa. Jednak ceremonia pokazała, że Brytyjczycy czują swoją tożsamość i to należy doceniać.

Teraz nie robimy już nic innego, tylko kibicujemy naszym na Igrzyskach Olimpijskich. Dziś pierwszy srebrny medal dla Sylwii Bogackiej za strzały w dziesiątkę. Gratulujemy i prosimy naszych o kolejne!

Autor: Łukasz Żygadło

 1. | ID: 6243ea70 | #1

  Babska ciekawość sprawia,że z zainteresowaniem posłucham Radia Wnet !!Słucham Trójki,Jedynki, RFM – oczekuję czegoś nowego – !! Powodzenia życzę!

 2. z Niemodlina
  | ID: a932de6a | #2

  Jakiś miesiąc temu stworzyłem listę „dokonań” rządu PO-PSL, wklejam ją gdzie tylko się da, planuje POwiększyć ów listę o kolejne 100 punktów.

  „Sukcesy” Tuska i rządu PO-PSL

  1. Afera hazardowa,brak winnych, mimo ewidentnych dowodów,afera zamieciona pod dywan.
  2. Afera lekowa,
  Ryszard Krauze przyjaciel premiera Tuska na dzień przed opublikowaniem nowej listy leków 23.12.2011r , kupił 120 milionów akcji firmy Bioton, płacąc po siedem groszy za sztukę. Następnego dnia okazało się, że na liście leków refundowanych jest insulina produkowana przez Bioton, akcje firmy poszły w górę o kilkanaście procent.NFZ będzie wypłacał spółce fortunę. Rocznie to około 600 milionów złotych
  3. Afera z kupowaniem głosów w Wałbrzychu,
  4. Afera Senatora Misiaka (ustawione przetargi),
  5. Afera ministra Grada (firma jego żony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad, ( w czerwcu 2012 pan Grad otrzymał posadę prezesa spółek PGE Energia Jądrowa i PGE EJ 1 z miesięczną pensją 110.000zł )
  6. Afera ministra Grabarczyka,
  7. Podsłuchiwanie dziennikarzy przez ABW
  8. Zakup samolotów Bryza bez przetargu,
  9. Podwyżka podatku VAT,
  10. Podwyżka podatku gruntowego,
  11. Ceny paliwa w górę,mimo spadku cen ropy na światowych rynkach juz od wielu miesięcy.
  12. Gaz w górę, płacimy za ten sam rosyjski gaz więcej niż Niemcy czy Anglicy ( to się nazywa przyjaźń polsko-rosyjska po 10kwietnia 2010 )
  13. Kredyty w górę,oprocentowanie najwyższe w Europie.
  14. Żywność w górę,ceny żywności jak w Europie Zachodniej, część produktów spożywczych w POlsce już droższa niż w Europie Zachodniej.
  15. Podwyżka energii,ceny energii elektrycznej + przejazdy autostradą najwyższe w Europie
  16. Wzrost cen biletów komunikacji miejskiej.
  17. Upadek stoczni gdańskiej (katarscy inwestorzy którzy nie istnieli),teraz na bramę Stoczni Gdańskiej obok portretu papieża Jana Pawła II, wrócił napis „im. Lenina”
  18. Dramatyczna sytuacja w służbie zdrowia w NFZ-cie brakuje 600 mln zł !!!.,
  19. Od 4 lat brak nawet PROJEKTU poprawy stanu służby zdrowia ,brak zapowiadanej informatyzacji w służbie zdrowia.
  20. Brak odpowiedniego przygotowania i bezpieczeństwa polskich żołnierzy w Afganistanie,
  21. Wprowadzenie opłat za drugi kierunek studiów.
  22. Minister sportu na stanowisko dyrektora mianuje swojego prywatnego fryzjera,
  23. Pierwszy raz w historii ministrem sprawiedliwości została osoba bez wykształcenia prawniczego
  24. Asystent Komorowskiego Roman Kuźniar publicznie deklaruje że Katyń nie był ludobójstwem
  25. Rząd,premier Tusk oraz prorządowe media usilnie twierdzą że w Polsce niema kryzysu i jesteśmy zieloną wyspą, podczas gdy dług publiczny wynosi ponad 900 miliardów złotych.
  26. Wzrost bezrobocia do 13%, przez co 3.2 mln dzieci w Polsce żyje na skraju nędzy,
  27. Wzrost liczby bezdomnych,
  28. Obietnica wybudowania trzech tysięcy km autostrad i dróg ekspresowych
  29. Nowo oddana trasa S8 której 1km kosztował 200 mln nadaje się już do generalnego remontu!
  30. Wstrzymanie budowy autostrady A2, doprowadzenie do upadku dziesiątek polskich firm budowlanych, do dziś dnia podwykonawcy nie otrzymali zapłaty za wykonaną pracę,podpisanie niesłychanie niekorzystnych umów z chińskim covec i firmą DSS która w momencie otrzymania kontraktu była już bankrutem.
  31. Systematyczne niszczenie polskiego rybołówstwa morskiego.
  32. Wstrzymano wiele inwestycji drogowych,z obiecanego w 2007r przez Tuska „skoku cywilizacyjnego” w związku z euro2012 udało się wykonać niecałe 40% inwestycji,z których wiele jest złej jakości i zostało przepłaconych.
  33. 27 styczeń 2010 rząd Tuska umarza dług rosyjskiemu Gazpromowi na kwotę 1.200.000.000zł
  34. Rząd do końca 2009 miał przyjąć 269 projektów (przyjął 74),
  35. Ciągłe próby sprywatyzowania strategicznych polskich firm (Lotos, Orlen, WBK, SPEC, LOT,),
  36. EURO 2012 (brak autostrad, nowych lotnisk, dworców, hoteli, opóźnienia w budowie stadionu
  w Warszawie i Wrocławiu, problemy z murawą stadionu w Poznaniu która była już sześciokrotnie wymieniana)
  37. Rząd Tuska zabrał 1,5 mln zł niewidomym,
  38. Brak reakcji rządu na krytykę Polski w Parlamencie Europejskim przez holenderskich Eurodeputowanych,
  39. Brak reakcji rządu na oskarżenia Eriki Steinbach,że to Polska współwinna jest wybuchowi II wojny światowej!!!!
  40. Doprowadzenie do likwidacja fabryki FSO,
  41. Rząd Tuska zabiera pomostówki,
  42. Brak reakcji rządu,konkretnie MSZ-tu na zamykanie polskich szkół na Litwie.
  43. Brak pieniędzy na wojsko,straż pożarną,policję.
  44. Odnotowano kolejny wzrost przestępstw gospodarczych i znaczny wzrost korupcji.
  45. Dalszy brak zapowiadanych reform,
  46. prezes Narodowego Centrum Sportu otrzymuje 570 tys zł premii za brak dotrzymania terminu związanego z oddaniem do użytku Stadionu Narodowego.Grzegorz Lato po euro2012 otrzyma 8.000.000zł premii.
  47. Wyższy wiek emerytalny,
  48. Coraz niższy poziom szkolnictwa,
  49. Zamykane są sanatoria dla dzieci,brak refundacji na wyjazdy rehabilitacyjne.
  50. Likwidacja szkół,przedszkoli i żłobków ( 2500 placówek od 2007r )
  51. Tragiczna sytuacja na polskiej kolei, montowane są wadliwe, drogie w utrzymaniu semafory należące do firmy,której właściciel zaprzyjaźniony jest z czołowymi politykami PO.
  52. Podwyżka gazu, z całą pewnością nie ostatnia w tym roku.
  53. Oddanie całego śledztwa Rosjanom w sprawie zamachu w Smoleńsku, mimo,że umowa z 1993r podpisana między Polską a Rosją gwarantowała nam udział w śledztwie.
  54. Zaniedbania przy organizacji lotu do Smoleńska ze strony Kancelarii Premiera, MON’u, BOR’u a potem awanse dla osób odpowiedzialnych za zaniedbania jak min. pan Janicki, potem brak zgody na ekshumacje czy lekceważenie wybitnych naukowców,których badania i wyniki nikt ze świata nauki nie podważył.
  55. Zaniedbanie w systemie przeciwpowodziowym, stąd podczas powodzi w 2010r wiele osób nie zostało ostrzeżonych o nadchodzącym katakliźmie, do tego bałagan przy modernizacji zabezpieczeń przeciwpowodziowych.
  56. Wprowadzenie podatku VAT na książki oraz podwyżka VAT’u na ubranka dla dzieci.
  57. Sprzedaż gazu łupkowego podstawionym firmom za ok. 5% wartości.
  58. Niespotykane dotąd dziwne weekend’owe „samobójstwa” wszczynanie śledztw i sekcje zwłok po weekend’zie.
  59. Cenzura w mediach, podpisanie ACTA przez polską ambasador w Tokio na polecenie Tuska.
  60. Nieprzyznanie TV TRWAM koncesji na multipleksie cyfrowym, bez podania do dzisiejszego dnia kryteriów jakimi kierował się pan Dworak co jest sprzeczne z gwarantowanym przez polską konstytucję pluralizmem.
  61. Gigantyczny rozrost biurokracji, blisko 100.000 nowych urzędników za rządów PO-PSL, rocznie to nas kosztuje 12mld zł.
  62. Brak obiecanego podatku liniowego.
  63. Brak „taniego Państwa” i tzw. jednego okienka.
  64. Zabranie Polakom jako jedyny rząd w Europie – Karty Praw Podstawowych /osłona na czas bezrobocia/
  65. Zmniejszenie o 50% zasiłku pogrzebowego i becikowego.
  66. Próba prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych ( na szczęście nieudana )
  67. Wzrost składki ZUS.
  68. Plany wprowadzenia od 2014r podatku katastralnego w wysokości 1% wartości nieruchomości.
  69. od 1 stycznia 2013r szykują się podwyżki cen energii od 30% do 50%, likwidacja od 50.000 do 80.000 miejsc pracy + ogromny wzrost cen szkła, papieru, cementu, ciepła itd. rząd PO-PSL zrezygnował z renegocjacji tzw. pakietu klimatycznego podpisanego przez Tuska w 2008r na szalenie niekorzystnych dla Polski warunkach.
  70. Przekazanie 24.000.000.000zł z rezerw dewizowych Narodowego Banku Polskiego na ratowanie niemieckich i francuskich banków.
  71 .Próba usunięcia polskiego godła z dokumentów i koszulek sportowców.
  72. Prowokacje i skandaliczne zachowanie władz Warszawy z prezydent Hanną Gronkiewicz-Walz która wydała zgodę na blokadę patriotycznych uroczystości i pochodu 11 Listopada 2011r.
  73. Obiecanki cacanki, gdzie jest 300.000.000.000zł z Unii które niecały rok temu w kampanii wyborczej obiecywali politycy PO z Tuskiem i Sikorskim na czele ???
  74. W bieżącym roku 66 % powiatów nie będzie w stanie uchwalić budżetów, gigantycznie zadłużone samorządy na które spada coraz więcej obowiązków, jednak za tym nie idą pieniądze.
  75. Zabójstwo działacza PiS w Łodzi Marka Rosiaka przez PO-wskiego fanatyka i byłego SB-ka, potem prorządowe media podawały kłamliwe informacje,że zabójca Marka Rosiaka planował zabójstwo……….Stefana Niesiołowskiego z PO :) :)
  76. Śmierć kilku tysięcy osób, które w wyniku błędnej decyzji ówczesnej minister zdrowia Ewy Kopacz ( obecnie Marszałek Sejmu! ) nie doczekały się leku na grypę A/H1N1 podczas epidemii tej grypy w 2009r, są na to konkretne dowody.
  77. Przywracanie do władzy byłych SB-ków i konfidentów lub kreowanie ich na autorytety, patrz minister Boni czy Wałęsa.
  78. uPOlitycznienie prokuratory.
  79. uPOlitycznienie sądownictwa.
  80. Brak konsultacji społecznych i zlekceważenie ponad 2 milionów podpisów w sprawie „reformy” emerytalnej.
  81. Likwidacja ponad 300 (z ponad 800 istniejących) nocnych i świątecznych punktów opieki lekarskiej, likwidacja połączeń PKS,PKP, likwidacja 122 sądów powiatowych ( 1/3 istniejących ) likwidacja wiejskich i gminnych ośrodków kultury, przedszkoli, żłobków.Dzieje się tak, mimo postawienia naszemu krajowi przez UE do dyspozycji w latach 2007-2013 około 70 mld euro na politykę regionalną i kolejnych 15 mld euro na rozwój obszarów wiejskich
  82. Likwidacja prawie wszystkich ulg podatkowych
  83. Przekazanie pieniędzy z OFE do ZUS= odebranie Polakom 35-40 letnich składek na ZUS
  84. Wprowadzenie podatku dachowego, śniegowego i od deszczówki, ogromny wzrost tzw. opłaty klimatycznej w miejscowościach wypoczynkowych.
  85. “rolowanie” polskiego długu ok 40 mld złotych rok w rok. „Kreatywna księgowość” ministra finansów Rostowskiego.
  86. Rząd Tuska nie zgodził się na opodatkowanie zagranicznych banków, które notują rekordowe zyski w Polsce, a jednocześnie rząd Tuska rzuca kłody pod polskie kasy oszczędnościowe SKOK, oraz wprowadza najwyższe na świecie podatki od kopalin sięgające 40% na polski KGHM
  87.Tworzenie Państwa policyjnego, ponad 1.500.000 podsłuchów,inwigilacja obywateli porównywalna do standardów białoruskich i rosyjskich. Zajmujemy 1 miejsce w całej UE w tej kwestii.
  88. Przeznaczenie 115.000.000 euro na polską prezydencje w Unii od lipca do grudnia 2011r
  Polska w 2011 r. 115 mln euro
  Belgia w 2010 r. 74 mln euro
  Dania w 2012 r. 52 mln euro*
  Szwecja w 2009 r. 42 mln euro
  * według wartości pieniądza z 2011 r.
  Czego to nie robi się dla lansu,no nie ?? stać nas no nie, POlacy??? :)
  89.Brak rewaloryzacji progów podatkowych PIT
  90. Podwyżki cen leków i bałagan z „reformą” od 01.01.2012, od 1-go lipca POwtórka z rozrywki.
  91. Kłamstwa i dezinformacja w sprawach niewygodnych dla rządu w komercyjnych i publicznych (chyba tylko z nazwy ) mediach.
  92. Przerwanie programu budowy korwety Gawron. / katastrofalny stan Polskiej Marynarki Wojennej /
  93. 02.03.2012 – Tusk podpisuje “pakt fiskalny” co oznacza kontrole i zatwierdzanie polskich budżetów przez Berlin i Brukselę.
  94. Wprowadzenie ustawy o tajemnicy państwowej utajniającą prace rządu.
  95. Przyjęcie nowej ustawy o zgromadzeniach i imprezach masowych,horrendalnie wysokie kary i ogromna odpowiedzialność ma odstraszyć organizatorów / pomysł prezydenta Komorowskiego / dzieje się tak gdy przez kraj przetaczają się demonstracje Solidarności czy w obronie TV TRWAM, w nowej ustawie jest zapis,który uniemożliwi organizację spontanicznych protestów ( np. takich jak mogliśmy obserwować w sprawie ACTA )
  96. 2.000.000.000 zł – koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w Warszawie,w którym roi się od poważnych usterek, a który nie będzie w stanie po euro2012 zarobić na siebie.
  97. Marszałkiem Sejmu zostaje pani Ewa Kopacz, która publicznie kłamała o „przekopywaniu na głębokość 1 metra i przesiewaniu przez sito ziemi na terenie katastrofy w Smoleńsku”. wicemarszałkiem Sejmu zostaje Wanda Nowicka z Ruchu Palikota ( dzięki mobilizacji posłów PO przez Tuska ) której syn powiedział,że w Katyniu w 1940r zginęły…..polskie darmozjady!!!!!!!!!!!
  98. Brak reakcji rządu Tuska na zablokowanie portu w Świnoujściu dla dużych statków, w związku z budową rosyjsko-niemieckiego gazociągu.
  99. Lekceważenie Polaków na Litwie,Ukrainie i Białorusi, przeznaczanie śmiesznie mało pieniędzy na działalność polonijną.
  100. Rezygnacja w sprawie tarczy antyrakietowej, mimo lokowania przez Rosję ogromnych sił w obwodzie kaliningradzkim min. rozmieszczanie ruchomych wyrzutni ziemia-powietrze oraz uzbrajanie znajdujących się tam wojsk w najnowocześniejszy sprzęt, teraz Putin straszy Finlandię.

 3. | ID: 30e6e407 | #3

  Zapewne tych „wielkich” dokonań jest dużo więcej.Pierwsza z brzegu to „zielona wyspa” kolejne to plajta biur podróży, zawieszenie tanich linii lotniczych.Spisujmy, to się przyda!!Dodałabym, traktowanie pijanych kierowców – jak bohaterów i to w recydywie!!.Niskie mandaty to skandal, ale korporacje prawnicze mają się świetnie,one opiniują akty prawne i” manewr” zaproponowania wyższych mandatów jakoś im do głowy nie przyjdzie!!Wypadki zdarzają się często i zastanawiam się,czy polskie kobiety nadążą z rodzeniem dla zapełnienia „luki” nie tylko emigracyjnej!!

Komentarze są zamknięte