Policja wyda ponad 50 mln na „donosicieli”!

Redaktor Obywatelski

Ponad 50 milionów złotych zarezerwowała Komenda Główna Policji na opłacanie informatorów. Na drobnych donosach dla policji można zarobić od 50 do nawet tysiąca złotych za informację – ujawnia „Dziennik Gazeta Prawna”. Znacznie więcej dostają najlepsi donosiciele w „grubych” sprawach.

Kilka tysięcy euro należy się tym, którzy będą mieli udział np. w rozpracowywaniu gangu przemycającego narkotyki albo pomogą w ujęciu groźnego przestępcy ukrywającego sie poza granicami kraju.

Na opłacenie konfidentów Komenda Główna Policji zarezerwowała w przyszłorocznym budżecie 51 mln zł. To wprawdzie zaledwie promil całości kosztów policji, ale sposób gospodarowania tą kwotą budzi emocje, bo okryty jest tajemnicą państwową.

Aby zagwarantować bezpieczeństwo policyjnym współpracownikom wypłaty z funduszu operacyjnego nie podlegają opodatkowaniu. To sól w oku urzędów skarbowych, bo zdarzają się nieuczciwi podatnicy próbujący zalegalizować swój majątek powołując się na tajną współpracę z policją – pisze „DGP”

Komentarz NGO– ciekawe ilu jest współczesnych TW? Kapusiów, którzy za publiczne pieniądze donoszą policji, prokuratorom na ludzi, którzy są wrogo nastawieniu do władzy rządzącej w naszym w kraju. Jeżeli policja rezerwuje tak ogromną kwotę na opłacenie „donosicieli”, to musi być coś na rzeczy.

za: niezalezna.pl

oprac: ŁŻ

Komentarze są zamknięte