Polecamy ciekawy koncert na ulicy Krakowskiej w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska2

W niedzielne przedpołudnie tj. 15 lipca br. o godz. 11.00 na ulicy Krakowskiej zagra dla Opolan Towarzystwo Michała Archanioła. Tym razem TMA wyrusza w trasę koncertową pod nazwą ”Pielgrzymstwo Polskie”. Głównym celem tego muzycznego szlaku jest upowszechnianie treści zawartej w „Księgach narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego” Adama Mickiewicza.

Mimo, iż od wydania ksiąg minęło już 180 lat, mądrości zawarte w księgach posiadają aktualną wartość i zaskakują niezwykle celnym przekazem domagającym się ponownego odkurzenia i urzeczywistnienia.

Na opolskim rynku z okazji 602. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem zostaną zaśpiewane nie tylko pieśni nawiązujące do dorobku Mickiewicza ale także współczesne utwory popularyzujące historię

Rzeczypospolitej. W związku z „Pielgrzymstwem Polskim” zostały przygotowane niezwykłe grafiki z cytatami z Ksiąg:

Autor: Monika Krzywda

  1. Irena
    | ID: c464eac9 | #1

    Gratuluję pomysłu organizatorom.!!!Tak, należy wyjść z kulturą do ludu,, na skwery.place,i ulice!!!!Naród rozśpiewa się!!! Jest takie powiedzenie: Idż tam, gdzie słyszysz śpiew – tam dobrzy ludzie mieszkają, żli ludzie, mówię ci – nigdy nie śpiewają!!!

  2. AdamOpole
    | ID: 7afca0c5 | #2

    TAK! Jestem za! Kultura jest dla ludu, a nie dla grupki snobów zachwycających się wyciem, którego nikt nie rozumie, albo jakimś teatrem, z którego nic nie wyniesie! Brawo dla Was i oby tak dalej! Przyjdę!

Komentarze są zamknięte