Minął dzień na sygnale, 13 lipca, piątek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Schodnia Stara (pow. opolski): śmierć na drodze

W miejscowości Schodnia Stara powiat opolski z nieustalonej przyczyny kierujący bmw stracił panowanie nad pojazdem i zjechała do pobliskiego rowu. Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej na miejscu był obecny już zespół pogotowia ratunkowego i prowadził czynności reanimacyjne poszkodowanej pasażerki. Kobieta miała zatrzymane czynności życiowe natomiast dziecko było przytomne, spokojne nie uskarżało się na silne bóle a kierujący pojazdem znajdowała się obok był przytomny. Działania reanimacyjne poszkodowanej nie przyniosły skutku, przybył na miejsce lekarz stwierdził zgon pasażerki. Straty materialne spowodowane tym zdarzeniem oszacowano na 30 tys.pln.


GŁUBCZYCE: 76- letnia kobieta odnaleziona

Przewodnik z psem służbowym odnalazł zaginioną 76-latkę. Kobieta zaginęła dwa dni wcześniej w Boboluszkach. Wycieńczoną policjanci przetransportowali śmigłowcem i przekazali pogotowiu. Życiu kobiety nie zagraża już niebezpieczeństwo.

10 lipca policjantom z Głubczyc zgłoszono zaginięcie 76-letniej mieszkanki miejscowości Boboluszki. W poszukiwania zaangażowani zostali policjanci i strażacy. Ze względu na rozległy teren do poszukiwań zaangażowano też helikopter z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Podczas akcji funkcjonariusze przeczesywali łąki, pola, zarośla i las w rejonie Branic i Boboluszek .

Wczoraj policjanci z komisariatu w Kietrzu mł. asp. Michał Styczeń i mł. asp. Piotr Poleszczuk, pełniący służbę z psem służbowym Walen, znaleźli na jednej z dróg but poszukiwanej. Pies podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do miejsca, gdzie przebywała zaginiona. Z uwagi na miejsce w jakim się znajdowała (wysokie rośliny) była nie do zauważenia dla patrolujących. Została znaleziona około 400 metrów od miejscowości Boboluszki w stanie skrajnego wyczerpania. Nie mogła poruszać się o własnych siłach. Policjanci przetransportowali zaginioną śmigłowcem do miejscowości Wysoka gdzie przekazali 76-latkę załodze pogotowia ratunkowego, która przewiozła ją do szpitala. Dzięki zaangażowaniu i intuicji policjantów zaginionej uratowano życie.

 Opolskie: Bezpiecznie na opolskim odcinku Tour de Pologne

 Dwa dni na terenie Opolszczyzny gościli kolarze uczestniczący w wyścigu 69 Tour de Pologne. Pierwszy etap wyścigu na terenie naszego województwa zakończył się w Opolu. Nad bezpieczeństwem uczestników i kibiców czuwali opolscy Policjanci. 265 policjantów z całego województwa dbało o bezpieczeństwo uczestników wyścigu. Funkcjonariusze udzielali informacji o utrudnieniach w ruchu, dbali o prawidłowy i bezpieczny przejazd kolarzy. Dzięki sprawnej pracy policjantów, pomimo utrudnień w ruchu i zamkniętych głównych ulic Opola i Kędzierzyna-Koźla, ruch odbywał się bez zakłóceń i poważnych zdarzeń drogowych. Było bezpiecznie. W trakcie wyścigu na terenie Opola zagubił się mały chłopczyk, który dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy został odnaleziony wśród licznie zgromadzonej publiczności i przekazany rodzicom.

 Oprac. Tomasz Greniuch

Komentarze są zamknięte