Schetyna: in vitro w przyszłej kadencji! + komentarz NGO

Redaktor Obywatelski3

Były marszałek sejmu Grzegorz Schetyna powiedział dziś w radio TOK. FM, że kwestia in vitro będzie uchwalona najprawdopodobniej w przyszłej kadencji! To sprzeczna zapowiedź do wypowiedzi Marszałek Sejmu Ewy Kopacz, która stwierdziła, że projekt będzie uchwalony zaraz po wakacjach. 

Schetyna stwierdził, że trzeba pogodzić projekt Jarosława Gowina oraz Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jednak sprawa in vitro wymaga dłuższej dyskusji, dlatego najprawdopodobniej będzie uchwalona w przyszłej kadencji.

Komentarz NGO: do końca kadencji pozostało jeszcze 3,5 roku, jednak politycy PO już zaczynają cyrk związany z odkładaniem czegoś na potem – czytaj na przyszłą kadencję, aby móc kontynuować swoją pracę – złapać kolejną reelekcję. To oszustwo. Politycy Platformy w trakcie kampanii wyborczej zapowiadają grad ustaw, jednak po wyborach jak zwykle wyłania się obraz nędzy i rozpaczy. Jedyna nadzieja w kwestii in vitro, pozostaje  w konserwatywnej części PO, która wyraża swoje zdanie dość zdecydowanie. Szerzej o tej sprawie napiszemy w jutrzejszym komentarzu.

 oprac: ŁŻ 

 1. Billy
  | ID: b58b4424 | #1

  Miałki koleś, nic nie wie, wisi na włosku Donalda

 2. Eleonora
  | ID: d180a385 | #2

  A my tutaj gadu- gadu o wakacjach, a szanowni posłowie ( także ci patryjotyczni, a jakże) wprowadzają ustawę o obowiązkowym szczepieniu.
  Jest ona ważna gdyż wprowadza między innym takie nowinki:

  1. Zmiana definicji choroby zakaźnej, co budzi obawy rozszerzenia przymusu szczepień o kolejne szczepionki i daje możliwość ogłoszenia epidemii z błahych powodów, a co z tym się wiąże nałożenie przymusu szczepień na wszystkich obywateli (art.2 ust 2).
  ( czyżby zadziałał lobbing na rzecz farmaceutycznych karteli, panie i panowie posłowie?)
  .
  2. Określenie obowiązku szczepień ochronnych w art.5 w sposób ogólny, przenosząc go na wszystkich obywateli, a nie tylko dzieci. Intencją tej zmiany jest połączenie przepisów dotyczących stanu epidemii z przepisami ogólnym (art.5 ust.1)
  .
  3. Rezygnacja z refundacji kosztów zgłoszenia niepożądanych odczynów poszczepiennych przez lekarzy (uchylenie art. 21 ust. 9).
  ( ukryta eutanazja?)
  .
  4. Próba zmonopolizowania i ograniczenia dostępu do informacji o zakażeniach, chorobach zakaźnych i niepożądanych odczynach poszczepiennych przez ograniczenie ich rejestracji wyłącznie do systemu sentinel oraz projektowany płatny dostęp do tego systemu, wyłącznie dla niektórych instytucji i po wcześniejszym podpisaniu umowy. Jednak nawet płatny dostęp może być ograniczony gdyż GIS przewiduje rozpatrzenie podania z możliwością odmowy, której przyczyny nie są w projekcie ustawy w żaden sposób określone (art.29a).
  .
  5. Zastosowanie przymusu bezpośredniego wykonywanego przez pracowników medycznych pod nadzorem lekarza (art.36 ust.2).
  ( co na to demokraci i prawdziwi prawicowcy?)

  Polecam świetne wystąpienie Elizy Walczak na posiedzeniu Senackiej Komisji Chorób 4.07.2012

  http://bioslone.pl/szczepionkowy_holokaust

  Panie redaktorze, może doczekamy się wywiadu z pańskim ulubieńcem, panem posłem z SP??

 3. Anonim
  | ID: 5d391e28 | #3

  @Eleonora

  Stara ty lepiej powiedz że masz fobie na punkcie PiS a jeszcze większą na SP

Komentarze są zamknięte