Subiektywny przegląd tygodnia: Nowak donosi do prezesa, a Arłukowicz się „tłumaczy”

Redaktor Obywatelski3

Z Opola

Radny Michał Nowak napisał list do Prezesa Kaczyńskiego w którym naskarżył na byłych znajomych z PiS. Naskarżyć było na co, bo przecież w Opolu może być cicha koalicja z PO, dlatego radny pyta prezesa, czy ten wyraża swoją aprobatę na tego typu współpracę. Moje pytanie brzmi: czy prezes przeczyta ten list, czy zostanie on odrzucony na etapie wertowania poczty i uznany, za mało istotny?

Ale Violetta Porowska zdaje się wie, że prezes list przeczyta i nawet potrafi przewidzieć jego reakcję! Otóż prezes się rozśmieje a potem uzna Nowaka za… Obstawiamy jak będzie?

PiS przecież jest szantażowany. Porowska zaprzecza. Ale sprawa urosła już na tyle, że nawet SLD swoich lokalnych stołków jest niepewne. Stracić posady mają radni miejscy Lucjusz Bilik oraz Piotr Mielec. Tylko czy oni też są szantażowani?

Z Kraju

Bartosz Arłukowicz zawsze kręci! Dziennikarz pyta, natomiast Arłukowicz nigdy nie odpowiada otwarcie na pytanie. Zapewne ma to związek z udziałem w programie „Agent”, w którym obecny minister był… „ Agentem”.

Ale kilkoro redaktorów już ma sposób na ministra. Zadają pytanie – Arłukowicz odpowiada – potem redaktor prowadzący mówi – Panie Ministrze, jeszcze raz konkretnie…

Jan Kulczyk (najbogatszy polak) przekazał darowiznę na sztukę w wysokości 20mln złotych! Wdzięczny za dary jest Minister Kultury Bogdan Zdrojewski. Ja mam na to pewną teorię – jak ciągle państwo daje przywileje, to wypada czasem kapnąć na państwo, tak?

Podobno Donald Tusk o wizycie Prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu dowiedział się z mediów – tak jasne! Większej bredni nie słyszałem.

A jednak stało się! Grzegorz Lato będzie kandydował ponownie o fotel szefa PZPN! Mało tego. Kandydował również będzie Pan Kręcina! Masakra, tylko tyle mogę napisać.

Ze Świata

Naród brytyjski nie jest zadowolony z tego co ma – i ja też nie” – tak o członkostwie w UE napisał brytyjski premier w jednym z dzienników. O możliwym referendum w sprawie przyszłości W. Brytanii w Unii w dzisiejszym komentarzu europejskim.

Po 12 latach przerwy na najwyższy urząd w Meksyku powraca polityk Partii Instytucjonalno-Rewolucyjnej (PRI) Enrique Pena Nieto. Zwycięzca wziął wszystko – ma większość w Kongresie i we władzach stanowych.

W Paryżu obradowała Grupa Przyjaciół Syrii. Ale trzeba tę grupę nazwać inaczej – Grupa Przyjaciół Ludzi Mieszkających w Syrii. Podobno Syrii jako takiej już niema. Pozostał tylko terror prezydenta.

No dobra drodzy czytelnicy. Jest 35 stopni na dworze (na polu – z małopolski, na dworzu – z kieleckiego) więc idziemy się opalać. Obowiązkowo bierzemy dobrą książkę na plażę i używamy ciepła. Przyjemne z pożytecznym. Dla ludzi dziwnych, takich jak ja polecam książki polityczne. Ja biorę do opalania „ Alfabet Rokity”.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. | ID: d3baa78c | #1

  Łukasz lepiej weź książkę „Między Wisła a Potomakiem” to pasuje bardziej nad wodę. Zresztą ciekawa jak sam autor:)

 2. | ID: 1e1551ad | #2

  P.Radny Nowak papier wszystko przyjmie, tu potrzeba czynów.P.Ministrze Arłukowicz – tu czyny się liczą,Słowa na wiatr. Po „owocach” Was ocenią!”Gdzie te chłopy?Gdzie? chciałoby się zaśpiewać! nad wodę to bajki polecam!

 3. Codac
  | ID: 4c1d5cf2 | #3

  Jan Kulczyk – jest to osoba POwiązana se śmiercią Generała Petelickiego !

Komentarze są zamknięte