Lenin wiecznie żywy

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Gdańsk, jedno z największych polskich miast, a ostatnio nawet miasto-gospodarz EURO. A co w środku tego miasta? Prymitywnie myślący prezydent i stoczniowa brama, legendarne przejście nr 2, znane nawet najmłodszym ze zdjęć i filmów jako miejsce strajków z czasów PRL. Jak pustym człowiekiem trzeba być, żeby przywrócić na bramę napis „im. Lenina”? Trzeba być Pawłem Adamowiczem, prezydentem z PO.

Idzie sobie przez Gdańsk Niemiec lub Anglik, który przyjechał na EURO. Patrzy, a tu na głównej bramie nazwisko znane całej Europie, bowiem należało do przywódcy rewolucji bolszewickiej. Jak popatrzy na obecną sytuację polityczną, to pomyśli o przyjaźni. W końcu teraz Rosjanie to nasi najlepsi kumple, zwłaszcza po Smoleńsku, a w dodatku prezentujemy nazwisko człowieka, którego pomysłowość zaprowadziła wiele polskich istnień do obozów koncentracyjnych.

Problem w tym, że owy PO-wski prezydent dalej wpada w bagno. Mieszkańcy protestują, „Solidarność” protestuje, sprzedawczyni z kiosku obok stoczni też, a Adamowicz wciąż mądrzejszy. I brnie i mówi, że to historyczny zabytek. Jak w bezsilnej złości ktoś Lenina zakryje lub farbą obrzuci, to się go ściga i można mu karę wlepić, co by więcej przywódcy rewolucji nie ujmował.

Choć dziś to już nie powinno dziwić. Dewizą Platformy jest wyprodukowanie głupiego społeczeństwa bez historycznej wiedzy. Lenin już wisi, historia ze szkół usunięta, teraz pozostało politykom PO tylko zmienić nazwiska na rosyjskie. Bo przecież pomnika Piłsudskiemu nie postawią, to Lenin nas wyzwalał… A że miasto zadłużone i jedno z najdroższych w Polsce? Kto by się tym przejmował, przecież Lenin nad nim czuwa.

Autor: Marcin Rol, Solidarna Polska

 

  1. | ID: 823f0fad | #1

    „Gdzie te chłopy?Gdzie? śpiewała nieżyjąca Rinn!!! Widzimy, że w PO!! Bezskładni,bezradni.beznamiętni, bezmyślni,!!!!

  2. Codac
    | ID: 13512d73 | #2

    @Irena

    Ale za to POstkomuniści

Komentarze są zamknięte