Lekarze ciągle protestują, a Arłukowicz się tłumaczy

Redaktor Obywatelski1

Dziś mamy trzeci dzień protestu lekarzy przeciwko karą jakie są zapisane w umowach z NFZ uprawniających do wypisywania leków refundowanych. Do Rzecznika Praw Pacjenta dotarło już kilkanaście skarg od pacjentów.

RPP postanowił o wszczęciu pięciu spraw wyjaśniających zachowanie lekarzy.

Do protestu wezwała Naczelna Rada Lekarka a biorą w nim udział największe organizacje medyków: Federacja Porozumienia Zielonogórskiego, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, Stowarzyszenie Lekarzy Praktyków oraz Polska Federacja Pracowników Ochrony Zdrowia.

Lekarze wypisują recepty, bez zaznaczenia opcji czy pacjent ma prawo do refundacji i w jakim stopniu.

W rozmowie z TVP Info, Minister Bartosz Arłukowicz ocenił zachowanie lekarzy za skandaliczne.

W ubiegłym roku lekarze wypisali 17 mln recept. Natomiast odbyły się tylko 102 kontrole. Czy jest się czego się bać? To jest tylko dla nieuczciwych lekarzy, którzy chcą oszukać fundusz- tłumaczył Minister Zdrowia.

Jednak co nam z tego tłumaczenia, skoro cierpią pacjenci?

 

oprac: ŁŻ

  1. | ID: 3da1f232 | #1

    Zapewne słuszne byłoby sprawdzenie czy, protestujący lekarze posiadają kasy fiskalne i prawidłowo podatki odprowadzają i tutaj niebywała jest rola Ministra Finansów wraz z urzędami kontroli skarbowej,aby sprawdzić! Pytałam pacjentów i żaden od lekarza kwitka za porade nie otrzymał co oznacza,że ich morale są zachwiane! lekarze mają pretensje,płacą od lat jakieś kary, czego ja nie rozumię! Czyżby nasze składki zdrowotne na zagranicznych kontach ulokowano i nie możemy zrefundować części leków, nie mamy na zapłatę lekarzom za pracę?to absurdy!Dlaczego ma pacjent cierpieć?Cóż,eutanazja tuż..tuż.czego nam wprost się nie mówi ale my to wiemy panie Premierze i ministrowie Pana Tuska!Wy też nie jesteście wieczni a licho wie,może macie patent na długowieczność? jeżeli tak to PO wiecznie będzie
    żywe????to niemożliwe!!

Komentarze są zamknięte