NGO Katowice: Ruszył konkurs „Obiektywnie Śląskie”

Niezależna Gazeta Obywatelska

Dziś tj 2.07 br. ruszyła III edycji konkursu „Obiektywnie Śląskie”. Zachęcamy Państwa do udziału! Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Śląsk- moje miejsce”, który uczestnicy mogą zaprezentować w dwóch odsłonach:

  • Fotoreportażu (składającego się z od 3-7 zdjęć) w następujących czterech kategoriach tematycznych: Człowiek , Tajemnica, Radość, Metamorfoza oraz
  • Filmu: max 2 minutowego, realizowanego kamerą profesjonalną, amatorską lub komórką, rozumianego jako twórcze wariacje nt .„Śląsk- moje miejsce”

Jury w składzie:

Magdalena Łazarkiewicz (reżyserka i scenarzystka), Lech Majewski (reżyser filmowy oraz teatralny, pisarz, poeta i malarz), Marcin Meller (dziennikarz i publicysta) oraz Jacek Joostberens (doktor sztuki, adiunkt w katedrze Rysunku i Malarstwa na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej) wybierze najlepsze fotoreportaże oraz filmy tegorocznej edycji.

Prace można nadsyłać do 17 września br. Na www.obiektywnieslaskie.pl, można podziwiać nie tylko wszystkie prace konkursowe, ale też głosować na swój ulubiony fotoreportaż lub film. Podobnie jak w zeszłych dwóch edycjach zostanie przyznana nagroda publiczności, którą otrzyma fotoreportaż oraz filmik z najwyższą liczbą „kliknięć”.

NAGRODAMI w konkursie są:

  • wycieczki do Brukseli ufundowane europosła dra Marka Migalskiego (17 wycieczek); Weekend dla 2 osób w jednej z wybranych leśniczówek Regionalnych Lasów Państwowych, wraz z wyżywieniem w formie obiadu (dla 5 laureatów konkursu)
  • czytnik firmy Amazon Kindle oraz warsztaty fotograficzne i filmowe realizowane przez specjalistów firmy Future Processing; statyw firmy Manfrotto
  • 1x roczna i 2x półroczne prenumeraty miesięcznika o fotografii „FOTO”
  • pamiątkowe zdjęcia fotoreportaży wraz z oprawą dla zwycięzców
  • prezentacja najlepszych prac III edycji w formie wystawy, która zostanie zaprezentowana podczas finału III edycji

Autor: Anna Kokolus,  Stowarzyszenie Projekt Śląsk

Komentarze są zamknięte