Subiektywny przegląd tygodnia: PiS głosuje jak chce, a Tuskowi spodnie opadły

Redaktor Obywatelski4

Z Opola

Prezydent Zembaczyński otrzymał absolutorium. I nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że jeden głos pozytywny otrzymał od radnego PiS. Dariusz Całus, bo to winowajca, nie przyznaje się do winy. W oczach wyborców- jest winny. No i mamy Kafkę w Opolu.

Cała sprawa ma dwa aspekty. Bo można uznać, tak jak stara się to Całus wytłumaczy, że to polityka lokalna, że jest dobrze itd. Jednak, jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego jest tyle zmian w budżecie? Jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego zazwyczaj głosując przeciw PO radny, teraz głosuje się za?

Sprawa może mieć nawet trzeci aspekt! Szantaż. Tak, szantaż, radnych PO, którzy szantażują zarówno Violettę Porowską jak i Marka Kawę. Jednak, należy pamiętać, że szantaż jest skuteczny, tylko wtedy, gdy ofiara ulega. W tym przypadku mamy „ stołki”. To ona sprawiają, że traci się zdrowy rozsądek.

I wreszcie stało się. Zwolniono Panią Klasicką z funkcji dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki. Dokonała bowiem rzeczy niemożliwej. Przez cztery lata nie zorganizowała wystawy stałej w muzeum. Czy trzeba jeszcze uzasadniać decyzję władz miasta?

Radni to mają dobrze. Dostaną iPady aby mogli lepiej pełnić swoją misję publiczną. Żeby tak się stało, należy najpierw wydać 76 tys. złotych, lecz to już szczegół. Ciekaw jestem jak kilkoro z nich będzie korzystać z nowej zabawki, oczywiście, bez nazwisk, bo wstyd.

Odnotujmy Sąd Rejonowy w Opolu ukarał we wtorek posła Patryka Jakiego,  grzywną w wysokości 500 zł za to, że we wrześniu ubiegłego roku przewodził niezgłoszonemu zgromadzeniu. Rozważa odwołanie i oświadczył dla PAP: „Jestem przez sąd traktowany lepiej niż Jaruzelski, który do dziś nie został skazany za zbrodnie komunistyczne.” Dobre, aczkolwiek przesadzone porównanie!

Przypominamy, że na profilu NGO na Facebooku jest nasz cotygodniowa sobotnia zagadka: co to jest, gdzie to jest? Kliknij tu!

Z Kraju

I wtopili biedną Panią prof. Staniszkis w przesłuchania w kontekście listy zagrożonych osób. Pani Jadwiga przyznała się, że to ona opowiedziała o wszystkim prezesowi PiS, ale nie chodziło jej o zagrożenie życia, ale zagrożenie polityczne. Ale prezes zrobił swoje i wszyscy muszą biegać na przesłuchania.

Zbyszek Ziobro też był zagrożony! Prezes Solidarnej Polski stwierdził, że na prawdziwej liście miał być on sam, prezes PiS oraz Jacek Kurski. Doprawdy wykwintne zagranie, szczególnie, że w pamięci mam słowa Ziobry o tym, jak miał jechać w pociągu, który rozbił się pod Szczekocinami.

Donald Tusk powiedział, że spodnie mu opadają po słowach Kaczyńskiego, który stwierdził, że Euro okazało się porażką w naszym kraju. Kilkoro dziennikarzy zauważyło, że pod spodniami miał spodenki piłkarskie.

Tusk nabił sobie kilka punków! A jak, oto premier skarcił Jaruzela i resztę ekipy za strzelanie do ludzi podczas stanu wojennego. Ciekawe, co napisze w poniedziałek Gazeta Wyborcza! Zapewne temat pominie. Ale podsumowując słowa Tuska- przestań bredzić pod publikę!

Ze Świata

 Były premier Rumunii Adrian Nastase postrzelił się, kiedy policja przybyła aby przewieźć go do więzienia. 62-letni Nastase w ubiegłą środę postrzelił się w szyję. Według niektórych rumuńskich mediów, mógł to być wybieg aby uniknąć kary. No proszę, więc kto od kogo się tu uczy? Polacy od rumunów czy odwrotnie?

Niemcy ani myślą słyszeć o euroobligacjach, czy łagodzeniu cięć. Dlatego też premier Włoch, Mario Monti zapowiada twardą walkę z Angelą Merkel. To dla niego walka o przetrwanie- mówią komentatorzy. No i Monti wrócił z niczym…

Julia Tymoszenko nie zgodziła się na ekspertyzę jej stanu zdrowia. Decyzję o jej przeprowadzeniu podjął charkowski sąd po tym, jak była premier Ukrainy odmówiła udziału w rozprawie twierdząc, że może to pogorszyć jej samopoczucie i zniwelować efekty. Co do Juli, zaczynam mieć coraz większe podejrzenia o ściemę. Jednak jeżeli ściema ma pokonać reżim ukraiński, to każda metoda jest dobra.

autor: Łukasz Żygadło

 1. another love opole
  | ID: 7762b532 | #1

  ile za numerek?

 2. Igor
  | ID: eff7c836 | #2

  Wstyd dla PiSowskich aparatczyków, raz kolejni pokazali jak wyglada rzetelność i opozycyjność w ich wykonaniu.Kupczenie stanowiskami, srebrniki i ciagłe nieróbstwo to standardy Kłosowskiego i jego kapciowych. POrażka!!!!

 3. Anonim
  | ID: 872daa78 | #3

  Zbyszek Ziobro też był zagrożony! Prezes Solidarnej Polski stwierdził, że na prawdziwej liście miał być on sam, prezes PiS oraz Jacek Kurski. Doprawdy wykwintne zagranie, szczególnie, że w pamięci mam słowa Ziobry on tym, jak miał jechać w pociągu, który rozbił się pod Szczekocinami.

  Taaa…. dla jednego rozbito samolot

  Drugiemu pomniejszemu przysługuje ” tylko pociąg”….
  To jest dopiero Mrożek!

  Panie redaktorze- jest pan genialny :)
  Zakończę Mrożkiem:

  Głupota jest zawsze wystarczająca, mądrość nigdy.

  Podczas upałów wystarczy sięgnąć po pański tekst
  Od razu lepiej!

 4. KISS
  | ID: 7873a0dd | #4

  Nic się nie stało , tylko w wyniku sprzedajności za 2 lata spadnie poparcie dla PiSu i SP.

  Ale co tam. Ważne że kase dostali , a w d..ie mieć wyborców. Tak to właśnie jest z ludźmi w średnim wieku – są sprzedajni.

Komentarze są zamknięte