Petycja do Białego Domu o powołanie międzynarodowej komisji w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem

Niezależna Gazeta Obywatelska26

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Solidarni 2010 zainicjowało petycję do rozpatrzenia przez administrację Baracka Obamy na stronie WhiteHouse.gov.

Domagamy się poparcia dla Narodu Polskiego w sprawie powołania międzynarodowej komisji do wyjaśnienia przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.

Prosimy o Państwa poparcie. Jeżeli zbierzemy 25 000 podpisów do dnia 05 lipca 2012 r. Biały Dom rozpatrzy nasz wniosek i odpowie.

Dołącz do nas w walce o prawdę!

Petycję można podpisać tutaj:

http://wh.gov/zMU

[By podpisać petycję wymagane jest założenie konta na w/w stronie.
Kliknij guzik Create an account. Otworzy się strona jak poniżej:

 

 

 Wpisz imię (first name), nazwisko (last name), e-mail, przepisz kod z obrazka, kliknij Create an account. Otrzymasz e-maila z potwierdzeniem swoich danych i przyznanym hasłem (password). Zaloguj się (Sign In) na stronie http://wh.gov/zMU (podanej również w mailu, który otrzymasz), kliknij guzik Sign this petition. Zajmuje to jedynie 2 min.]

 

Ponieważ petycja jest w języku angielskim, podajemy jej tłumaczenie:

PETYCJA DO ADMINISTRACJI BARRACKA OBAMY o wsparcie Narodu polskiego w powołaniu międzynarodowej komisji do wyjaśnienia przyczyn  katastrofy pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 2010 r.

 

10 kwietnia 2010 r. Prezydent Polski, Pierwsza Dama oraz 94 najwyższych urzędników państwowych zginęło w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w Rosji.

Rosjanie są sędzią we własnej sprawie. Śledztwo prowadzone jest przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK). Mimo iż feralny lot był lotem wojskowym, MAK prowadzi śledztwo ag załącznika 13 konwencji chicagowskiej, która odnosi się wyłącznie do lotów cywilnych. Wszystkie dowody – wrak samolotu, czarne skrzynki znajdują się w Rosji i dostęp do nich jest niezwykle ograniczony. Sam wrak samolotu był niszczony tuż po katastrofie.

Konkluzją finałowego raportu (MAK) jest fakt, że główną przyczyną katastrofy był błąd pilotów, uderzenie w brzozę oraz złe warunki atmosferyczne.

Tenże raport został podważony przez wielu naukowców. Dodatkowo wielomiesięczne badania naukowe wykazały iż najprawdopodobniej przyczyną  katastrofy były dwie eksplozje. Mamy prawo znać prawdę !

Paweł Hermanowski
Stowarzyszenie Solidarni 2010

Więcej na: Solidarni 2010

 1. z Niemodlina
  | ID: 0de7a4b7 | #1

  Ja już podpisałem, a Wy ??

 2. Gość
  | ID: e69bd7c8 | #2

  A i tak Biały dom was oleje Hi Hi

 3. Czytacz
  | ID: ce1f43b4 | #3

  A ja nie bo ja czytałem raport Komisji Millera od deski do deski ze względu na zamiłowanie do lotnictwa i wykonywanie kiedyś zawodu pilota (niestety wypadek samochodowy spowodował, że nie mogę już latać).

  I co powiem, jestem inżynierem lotnictwa, skończyłem Politechnikę Reszowską, pisałem pracę z zakresu aerodynamiki i raport uważam za rzetelny.

  I był to wypadek! Dlaczego tak uważam?

  1. piloci bez ważnych uprawnień, nie mieli ponadto uprawnien do lądowania w warunkach jak w Smoleńsku.

  2. zignorowanie systemu TAWS, który krzyczał pull up;

  3. słynna brzoza – proszę pamiętać, że samolot jest obliczony dokładnie na takie przeciążenia, jakie występują przy locie + margines bezpieczeństwa i rezerwa na zmeczenie materiału. Nikt nie projektuje latającego taranu. Samolot musi być lekki, kazdy kilogram w powietrzu kosztuje energie na lot i paliwo. W brzozie są ślady wbitych elementów mechaniki skrzydła, konkretnie spojlerów. A że były przypadki innych uderzeń maszyn i ich przeżycia, wypadek wypadkowi nierówny, ja moge polecić opis katastrofy Iła 62 w 1980 r., gdzie nastąpiła takze utrata sterowności (ucięcie linek sterowniczych i utrata 50% ciągu), a pilot nie miał sznas na reakcję;

  4. sekcja zwłok p. Wassermanna nie wykazała jakichkolwiek śladów substancji pirotechnicznych ani innych substancji, które mogłyby mieć pochodzenie z gazów bojowych, materiałow wybuchowych itp.

  5. w sytuacji wybuchu na skrzydle czy w kadłubie zaczynają szaleć odłamki, które winny być też w miejscu eksplozji na ziemi, tam ich nie było. Ponadto latające odłamki ZAWSZE spowodują dekompresję kabiny i włączenie się alarmu o dekompresji. Tu takiej sytacuji nie ma.

  Prosze o rzeczowa dyskusję.

 4. z Niemodlina
  | ID: 0de7a4b7 | #4

  @Gość

  Wystarczy,że polski? rząd olewa sobie,mataczy i zaciera ślady w tej sprawie, może przedstawicielom innych nacji będzie bardziej zależało na wyjaśnieniu tej tragedii, bo każdy kto ma trochę rozumu w głowie, od samego początku widzi,że to nie jest i nie było śledztwo, tylko zacieranie śladów,a dezinformacja temu towarzysząca nie miała końca.
  Nie mam co do tego złudzeń, masz media- masz władzę, sPOłeczeństwo zostało przetestowane, „elity” wiedzą, że można nim łatwo manipulować i bezkarnie okłamywać, media POtrafią wmówić kilku milionom obywateli, że to brzoza była w stanie ściąć skrzydło samolotu a nie na odwrót, media POtrafiły wmówić ogromnej części naszego sPOłeczeństwa, że tak właśnie wygląda wrak samolotu po upadku z kilkunastu metrów i że śledztwo prowadzone jest rzetelnie itd. i ludzie w to uwierzyli, więc mnie już nic nie zdziwi w tym kraju, Polacy utracili naturalny instynkt wyrobiony za komuny w niewierzenie mediom, teraz chłoną wszystko co zobaczą i usłyszą w reżimowych mediach takich jak TVN,POLSAT czy TVP.
  Najgorsze w tym wszystkim są głosy zwątpienia i zwykła bezczynność, a po co ? a to i tak nic nie zmieni itd itp. Kiedyś Polacy ryzykowali utratę zdrowia lub życia za roznoszenie ulotek czy udział w manifestacjach na ulicy, dziś nie chce im się w wygodnym fotel poświęcić 2 minuty na wypełnienie formularza……ehhhh dożyliśmy strasznych czasów :(

 5. z Niemodlina
  | ID: 0de7a4b7 | #5

  @Czytacz
  Mam nadzieje,że również zapoznałeś się z ustaleniami wybitnych naukowców prof. Biniendy, dr Nowaczyka czy inż. Szuladzińskiego??? oraz wiesz o tym,że żaden naukowiec który zapoznał się z wynikami ich prac nie podważył ich wiarygodności??

  Problem w tym, że wg. ustaleń w/w osób, nawet nie doszło do zderzenia z brzozą, w miejscu gdzie rosła brzoza, samolot znajdował się kilkanaście metrów nad brzozą ( nie pamiętam dokładnie jaka to była wysokość, więc nie podaje,żeby nie siać dezinformacji )
  Załoga była doświadczoną załogą,na 2 miesiące przez tragedią otrzymała wyróżnienie od Gen. Błasika za wzorowy pilotaż ( chodzi o lot z Haiti,gdy zepsuł się autopilot i piloci po mistrzowsku przelecieli nad oceanem i bezpiecznie wrócili do kraju )
  Gdyby to był rzeczywiście zwykły wypadek, spowodowany np. błędem pilotów czy awarią silnika, to śledztwo wyglądałoby zupełnie inaczej.
  Mam również nadzieję,że zapoznałeś się opinią dr inż. Stefana Bramskiego,ekspertem lotniczym i wieloletnim pracownikiem Instytutu Lotnictwa, którego zdaniem mogło dojść do celowego zablokowania lotek, jeżeli jesteś pilotem to powinieneś wiedzieć o co chodzi, lewa lotka wychylona w górę,prawa w dół,piloci nie mieliby wtedy szans bezpiecznie wylądować.
  Oprócz zagadnień czysto technicznych,warto poświęcić uwagę na wiele innych „przypadków” jakie miały miejsce jeszcze przed 10.04.2010 związanych z samym samolotem a także przygotowaniem tej wizyty.

 6. ellly
  | ID: 1e476850 | #6

  Trudnym do zrozumienia jest fakt, że wysocy urzędnicy polskiego MSZ , na terenie tej instytucji spalali dokumenty ofiar katastrofy smoleńskiej przekazane im przez Rosjan w Moskwie pocztą dyplomatyczną !!!!!! Co można przez to rozumieć ??????

 7. Czytacz
  | ID: ce1f43b4 | #7

  Żadna ze wskaznych osób nie ma tytułu naukowego w zakresie lotnictwa, nigdy nie badała wypadków lotniczych, co najwazniejsze żadna z nich nie widziała wraku!

  Wyniki badań tych naukowców wskazanych przez z Niemodlina zostały podwazone m.in. przez zastępcę przewodniczącego PKBWL.

  Pan Nowaczyk: zajmuje sie biologią molekularną, co ma wspólnego z lotnictwem? (dane za stroną University of Maryland).

  Pan Binienda: inżynier materiałoznawca, owszem specjalista od silników ale czy nie badał wypadków lotniczych (informacja o uczestnictwie w badaniu katastrofy promu Columbia jest nieprawdziwa – brak potwierdenia na stronie NASA).

  Zablokowanie lotek, wskazanie rejestratora MRLS na to nie wskazują, jest to parametr lotu rejstrowany.

  Przypadki przed wylotem, owszem poslizg z wylotem (opóźnienie prezydenta), komunikat z Jaka „pogoda fatalna”, próby ustalenia lotniska zapasowego.

  Może i dobrzy piloci ale zapis o uprawnieniach skutkuje tym, że jakby nawet pilotowi udało sie wylądować to byłby to jego ostatni lot, tak przynajmniej było w Locie, jak tam latałem, uziemienie jak nic.

 8. z Niemodlina
  | ID: 0de7a4b7 | #8

  @ellly

  A takich trudnych do zrozumienia zdarzeń jest znacznie więcej niestety. Sekcje zwłok bez udziału polskich specjalistów, brudne nagie zwłoki w foliowych workach ( aby przyśpieszyć proces rozkładu ) i zaplombowane trumny,których nie można było otwierać w Polsce, tutaj nasuwa się pytanie, czy jesteśmy jeszcze suwerennym krajem?? do tego odmowa wybitnemu, światowej sławy specjaliście prof. Badenowi udziału w sekcjach zwłok śp Gosiewskiego i śp. Wassermana, ów profesor od 1960r wykonał tysiące autopsji i nigdy i nigdzie nie spotkał się z odmową, nawet w krajach afrykańskich.
  Do tego ta cała historia od pierwszych godzin po tragedii, aby winą obarczyć pilotów i sugerować naciski, później w TVN mogliśmy miesiącami słuchać o ” patrzcie jak lądują the beściaki” albo ” jak nie wylądujemy to mnie zabije” itd. itp. oczywiście wszystko wymyślone i nieprawdziwe, a dlaczego MAK w swoim raporcie pominął słowa „odchodzimy” wypowiedziane przez mjr Protasiuka i powtórzone przez drugiego pilota, a dlaczego Edmund Klich leciał do Moskwy 2 razy po te same kopie nagrań z czarnej skrzynki, dlaczego brakowało 16sekund w zapisach ??? można by tak wymieniać bardzo długo,a Komorowski kilka tygodni temu nazwał prof. Biniende i Nowaczyka „egzotycznymi naukowcami” którzy teraz będą się pojawiać gdzieś na świecie i snuć swoje teorie!!!! i to mówi głowa Państwa, której najbardziej powinno zależeć na wyjaśnieniu tej tragedii!! Wszystko było uknute, w grudniu 2009r samolot wrócił z remontu z Rosji, właścicielem zakładu w którym odbył się remont jest przyjaciel Putina, były oficer KGB, wg mnie tam wtedy doszło do umieszczenia ładunków wybuchowych w skrzydle i kadłubie i potem drogą radiową zostały one odpalone, tam na miejscu odpowiednie służby miały idealne warunki aby takie coś przeprowadzić, nie było tam żadnej polskiej ochrony, ani BOR’u ani innych żadnych służb zabezpieczających wizytę polskiego Prezydenta,znienawidzonego przez Putina i jego otoczenie.

 9. Czytacz
  | ID: ce1f43b4 | #9

  http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/15-wypadki_i_incydenty_lotnicze/24626-2010_04_10_tu_154_samolot_prezydenta_rp_rozbil_sie_pod_smolenskiem-119.html

  Radzę poczytać, 119 stron bez faktów medialnych, rzeczowych komenarzy osób, które wiedzą, co piszą, a jak ktos nie wie, to mu sie dokładnie wyjaśni.

 10. Czytacz
  | ID: ce1f43b4 | #10

  MASZ ODŁAMKI? Są zawsze po eksplozji. W Łambinowicach jest taki gigant, co zbiera niewypały, nawet on powie ci, że kazda ekspozja daje odłamki.

  Gościu wiesz jak wygląda skrzydło samolotu, wiesz jak wygląda przgląd samolotu, wiesz, że można wejśc do skrzydła.

  Znienawidzony: to czemu FSB nie zabiła np. Saakaszwilego.

  I co by ten profesor stwierdził w ciele sprzed 2 lat? Że nadal nie żyje? Wiesz jak wygląda trup po 2 latach?

  Ządnego zapisu nie brakuje, to wymysł prawicowych mediów, nikt go nie potwierdza. A że tak Mówi Maciarewicz? Chrzanowski wedug niego tez był agentem, to jest dla mnie człowiek zupelnie niewiarygodny, już w 1980 r. SB kwalifikowała go jako tzw. pozytecznego idiote, przydatnego do rozbijania i skłocania opozycji.

 11. z Niemodlina
  | ID: 0de7a4b7 | #11

  Prosiłeś o rzeczową dyskusję,ale coraz bardziej się od niej oddalasz.
  Po 2 latach i nawet po 20-tu potrafią zachować się w zwłokach różnego rodzaju odłamki,choćby w kościach.
  Słyszałeś o 2 wstrząsach zarejestrowanych przez system TAWS ??? pominiętych przez MAK i komisie Millera.
  Jednocześnie w momencie tych dwóch wstrząsów,zarejestrowano 13 poważnych awarii urządzeń samolotu, a samolot był jeszcze przez kilka sekund w powietrzu, nie jest to dla Ciebie dziwne ??
  Nie mów hop, Saakaszwili wciąż cieszy się życiem, to prawda, choć miał podzielić los innych przeciwników Putina, poszukaj informacji na ten temat a się przekonasz.

 12. Eleonora
  | ID: 8b18ed0c | #12

  Biały Dom nie wykona żadnego kroku, żadnego!
  Mydlenie oczu.
  Próba zaistnienia partyjki ze słabymi sondażami….

  Poza trudną dyskusją, podczas której ścierają się różne wątki:
  od spiskowej teorii po niewiarygodne argumenty lub rzeczową dyskusję ( Hypki Macierewicz i inni)
  Dla mnie skandalem, niefrasobliwością i kompromitacją wręcz jest wsadzenie wielu ważnych VIP do jednego złomiastego samolotu…
  Kompromitacja dotyka również tragicznie zmarłych generałów,
  niestety!
  Nie wyciągnęli żadnych wniosków z tragedii pod Mirosławcem.
  To dobrze o nich nie świadczy.
  Poza tym pan Macierewicz jest zupełnie nie wiarygodny!!

  Roztrząsając rzecz politycznie:
  Nie wiem czy właściwym jest wrzask że wina lezy po stronie ” ruskich i Putina”
  ( tak, jakby komuś bardzo zależało żebyśmy nie rozglądali się za mocno i poszukiwali)
  kto jak kto, ale prawica powinna wiedzieć, że dopóki żyjemy w kręgu cywilizacji łacinskiej, choćby na jej gruzach, obowiązuje nas stara rzymska zasada domniemania niewinności

  „Domniemanie niewinności – zasada, według której każda osoba jest niewinna wobec przedstawianych jej zarzutów, dopóki wina nie zostanie jej udowodniona. Zasada domniemania niewinności sięga swymi korzeniami prawa rzymskiego (domniemanie dobrej wiary – łac. praesumptio boni viri).”

  Wiec zamiast krzyczeć, oskarżać , obrażać poszukujmy i rozmawiajmy ale na argumenty.

  Poza tym, panowie prawicowcy z SP i PISu.
  Doprawdy, poszukujecie bardzo dziwnych popleczników,
  do nieciekawych ludzi biegacie ze skargami….

  Oto Gazeta Polska przedstwia nam wizje pana Eugene’a Poteata. Nie chcę wiele cytować, ograniczę się do kilku zdań, jakże wymownych
  „- Rosyjskie działania zaraz po katastrofie to typowe czynności mordercy, który próbuje za­trzeć ślady zbrodni, próbując zniszczyć lub ukryć kluczowe dowody – twierdzi Eugene Poteat, długoletni wysoki oficer CIA, który jeszcze w kwietniu 2010 roku w amerykańskiej prasie zasugerował, że pod Smoleńskiem doszło do zamachu. – Rosja nie mogła zmarnować takiej szansy, nawet jeśli miałaby się posłużyć ohydną, zorganizowa­ną katastrofą – twierdzi.(…)”

  wierzyć- nie wierzyć?!?
  Przyjrzyjmy się bliżej kto tak mówi?

  Ano pan Potenat jest byłym oficerem CIA, masonem 32 stopnia w loży No. 369 obrządku szkockiego w North Charleston w Południowej Karolinie.

  http://en.wikipedia.org/wiki/S._Eugene_Poteat

  Czy wcześniejsza skarga złożona w Waszyngtonie u pani kongresmenki z Florydy:

  Kongresmenka z Florydy, Ileana Ros-Lehtinen zajmie się polskim apelem o powołanie międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem.”

  Kim jest ta dzielna kobietka?
  – republikanka, od 1989 r. deputowana Izby Reprezentantów USA z Florydy (18 dystrykt)

  – urodzona w 1952 r. na Kubie; wg informatora wyborczego jest wyznania episkopalnego; jej dziadkowie ze strony matki byli sefardyjskimi Żydami z Turcji, aktywnymi w społeczności żydowskiej w Hawanie; matka deputowanej przeszła na katolicyzm

  – jest zdecydowaną stronniczką Izraela, przeciwną porozumieniu z Palestyńczykami; zwolenniczka polityki Busha wobec Iraku

  – jako jedyna spośród republikanów udziela się w zespole parlamentarnym The LGBT Equality Caucus. Zespół ten walczy o prawa homoseksualistów, bi- i transseksualistów.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Ileana_Ros-Lehtinen

  Widać niezłych panów sobie dobieracie, panowie patryjoci :)

 13. z Niemodlina
  | ID: 0de7a4b7 | #13

  a masz coś o Dawidzie Wildsteinie i jego ojcu Bronisławie ?? :)
  No właśnie, prosisz żeby nie krzyczeć,oskarżać i obrażać, tylko o argumentach, to jak nazwiesz to co do tej pory mogliśmy usłyszeć na temat dziennikarzy zajmujących się tą tragedią jak choćby pani Gargas, albo jak traktowany i jak poniżany jest pan Macierewicz ??
  Zasada domniemania niewinności nie powinna obowiązywać wobec ludzi,którzy znani są z wydawania wyroków śmierci na swoich przeciwników,że wspomnę tylko 2 osoby z setek które dosięgły macki Kremla, pani Politkowska i pan Litwinienko.
  Każdy kto bacznie obserwuje wydarzenia po 10.04.2010 powie i myśli dokładnie tak samo jak Eugene Poteat i nie trzeba być wcale masonem,aby tak myśleć.
  Biegać ze skargami ?????? Gdyby rząd polski? rzetelnie zająłby się wyjaśnianiem przyczyn tej tragedii, gdyby oficjalnie polski? rząd zwróciłby się o pomoc do NATO którego jesteśmy członkiem i którego Generałowie tam zginęli, to teraz ludzie którym zależy na wyjaśnieniu przyczyn tej tragedii nie musieliby „biegać ze skargami” po różnych instytucjach od Brukseli po Waszyngton.

 14. Eleonora
  | ID: 8b18ed0c | #14

  „i jak poniżany jest pan Macierewicz ??”

  Jak ma być traktowany człowiek, który publicznie oskarża obce państwo, jego rząd, prezydenta?!
  Nie mówiąc już o tym co wygaduje na własnym podwórku….
  Co tydzień -rewelacja- żeby tylko ” nie spaść” z anteny.

  Zasada domniemania niewinności obowiązuje każdego proszę pana, nie robimy wyłomu, tylko dla kogoś, kogo nie lubimy.
  Lubienie ( lub nie) jest emocją, a te w rządzeniu prawie 40 milionowym narodem, nie powinny mieć miejsca.
  Tylko rozum…
  ( choć w dzisiejszej Polsce, jakby go coraz mniej)

  Bacznie obserwuję wydarzenia i wiem
  Rosjanie mataczą napewno, ale to jeszcze nie dowód na sprawstwo
  Polski rząd nie sprawdził się na całej linii!
  Konfabulacje kolejnych członków, poczynając od słynnego przemówienia pani Kopacz
  Zachodzi pytanie: kto im kazał tak postępować?
  Ma pan dowody że to napewno Putin?!
  Jest pan pewien że nie była to tzw. akcja obcej flagi?
  Przecież każde dziecko wie, że po Polsce grasują wszystkie możliwe służby, nie tylko KGB :)
  Czy słyszał pan o podejrzeniach, mówiących o agenturalnej przeszłości (?) pana Sikorskiego, na przykład?
  Poza tym…. szanowny panie nic pan nie wie na temat Litwinienki?!
  Gdzie pan żyje?
  Litwinienko był nie tylko podpułkownikiem FSB, ale przede wszystkim agentem wywiadu brytyjskiego. No i to nie żaden “Putin” go mógł sprzątnąć, tylko koledzy z MI5 czy też MI6! Można się domyśleć, że był w czymś niewygodny lub po prostu zbędny – i jako taki mógł być wygodny jako rzekoma ofiara Putina.
  Poza tym był bliskim współpracownikiem niejakiego Bierezowskiego.
  ” Rosjanina” którego Putin odciął od bogatego rosyjskiego korytka.
  Musiał biedak wiać!
  ( jak wielu innych ” Rosjan”, Chodorkowskiemu nie wyszło, więc został namaszczony na więźnia sumienia, heheh!)
  Teraz pan Bierezowski jest głównym sponsorem anty-putinowskich działań, finansuje „niezależną” prasę czy łozy na tzw.dysydentów
  Słowem- nie nasza wojna.

  No ale skoro potrzebujecie państwo nazwisk do uprawiania propagandy- to każde dobre!
  Udowadniajcie swoje teorie byleby w Polsce.
  A polskich generałów NATO ma dokładnie … w poważaniu… ( domyśli się pan?)
  Udowodnili to niejednokrotnie, upakarzając swoich wiernych sojuszników wszędzie gdzie tylko mogli.
  nawet podczas działań wojennych w Afganistanie czy Iraku…
  ( co tam wojennych! Wiadomo, że pokojowych, co widać :) )

  Dawid Wildstein jest dobrym żydowskim dziennikarzem. Przyznaję.
  Piszę to bez emocji, po prostu stwierdzam fakt.
  Proszę uważnie obejrzeć jak pan Dawid pięknie wyraża się o Marszu Niepodległości…
  Z jaką sympatią odnosi się do MW czy ONR.
  Był uprzejmy wyrazić się o nich jako barbarzyńcach, a sam Marsz nazwał ” zbiegowiskiem”! Przyjemny gość, nie ma co!
  ( pański autorytet?)
  Rozumiem, że Zydzi są tymi jedynymi cywilizowanymi mieszkańcami „tego kraju”
  Oni są ponad tymi barbarzyńcami, co też urządzają dziwne zbiegowiska…

  „Zbiegowisko – jest to przelotne skupienie, od kilku do kilkudziesięciu osób, zainteresowanych jednym zdarzeniem. Coś się zdarzyło, zebrała się grupa ludzi, łączy ich zainteresowanie, tym co się właśnie zdarzyło, albo co się może zdarzyć np. zbiorowisko gromadzi się wokół wypadku na ulicy lub czegoś innego co przyciąga uwagę przechodniów. Przyczyna zbiegowiska jest nagła i występuje silnie działająca podnieta, jest to też ciekawość”

  Witamy w Judeopolonii!

  http://www.youtube.com/watch?v=Vvl02XwPAU0

 15. Czytacz
  | ID: 541e37d9 | #15

  Dwa wstrząsy, uderzenie o drzewo wystarczy to jeden, drugi, oderwanie się całości skrzydła i wstrząs związany z utratą siły nośnej. Poza tym skoro samolo tmiał wysokość ok. 15 m nad ziemią to już w tym momencie przy rozpiętości skrzydeł 37,55 m(czyli jedno skrzydło ok. 15 m długości) i wykonaniu w wyniku utraty siły nośnej półbeczki następuje uderzenie o ziemię, poza tym samolot traci wysokość.

  Przerwane zostają przewody elektryczne, hydrauliczne, uszkodzony układ sterowania lotkami, spojlerami, klapami, klapami podwozia, sterowania samym podwoziem, układy paliwowe (zbiorniki w skrzydłach), awaryjny system wypuszczania podwozia, agregaty elektryczne, pompy paliwowe, układ awaryjnego zrzucania paliwa, oświetlenie skrzydeł i reflektory lądowania. A większość z tych układów jest zdublowana, z głowy na szybko rzuciłem Tobie 14 awarii, które rejestrować będzie MLRS.

  Przeczytaliście link do strony, który załączyłem? Radzę, moze spadną klapki tym, co wierzą w zamach.

 16. z Niemodlina
  | ID: bcf37f91 | #16

  W momencie zarejestrowania przez system TAWS dwóch wstrząsów, samolot był na wysokości o wiele większej niż rośnie brzoza, ta „pancerna” brzoza to odwracacz uwagi, raport Millera został sfałszowany, masz błędną wiedzę na ten temat.
  Czy wiesz o zapisach skrzynki ATM które są utajnione i niedostępne dla specjalistów???

  Samolot który spadł z 10.000 metrów w Lockerbie w 1988r był w znacznie lepszym stanie niż TU-154 po upadku z kilkudziesięciu metrów, nic nie daje Ci to do myślenia???
  Albo przypadki udokumentowane,które możesz sobie obejrzeć na youtube, gdy samolot wpada do lasu, kosi skrzydłami kilkusetmetrowy pas drzew by rozbić się dalej i skrzydła i inne części samolotu są w znacznie lepszym stanie niż te z TU-154M

 17. z Niemodlina
  | ID: bcf37f91 | #17

  @Eleonora
  Też mógłbym Ci tutaj wkleić różne odnośniki na temat Litwinienki czy innych osób,ale nie widzę sensu, bo dyskusja za bardzo odbiega od tematu, Putin to pułkownik KGB, otoczył się ludźmi którzy w zdecydowanej większości wywodzą się także z KGB
  Czy Ty wiesz do czego byli szkoleni oficerowie KGB ????? do zabijania i oszukiwania, do oszukiwania i zabijania.
  Nie zgadzam się z Dawidem Wildsteinem odnośnie jego wypowiedzi o ONR czy MW, jednak mimo to uważam go za świetnego publicystę,który potrafi celnie uderzyć w neobolszewie.
  Z panem Macierewiczem zgadzam się w każdej kwestii, to wielki Patriota i człowiek ogromnej wiedzy, wygrywane przez niego kolejne procesy wytaczane mu przez środowisko POst-komunistyczne tylko o tym świadczą.
  Dowody,że to Putin i jego otoczenie zostały na miejscu, teraz po takim czasie, ciężko będzie mu cokolwiek udowodnić i być może nigdy nikt nie usłyszy zarzutu zamordowania 96 osób.

 18. Eleonora
  | ID: 8b18ed0c | #18

  OK!

  Swiat i róznorakie zdarzenia nie bywają wielowątkowe.
  Pozostańmy przy jednym:
  leciał, leciał…. i spadł
  A na ziemi spotkaliśmy KGBowszczyka Putina z wyrzutnią PLotniczą.
  Niech i tak będzie.

  Co do Wildsteina- to że ktoś nie kocha bolszewii od razu nie oznacza że kocha nas.
  Ale, wiadomo- otoczeni jesteśmy patriotami i światłymi publicystami celnie uderzającymi w bolszewie.
  Żyje się nam coraz lepiej a na dostatek musimy nieco poczekać.
  Pozdrawiam.

 19. z Niemodlina
  | ID: bcf37f91 | #19

  @Eleonora

  Gdyby samolot trafiony został z ziemi pociskiem, jak sugerujesz, inne byłyby zniszczenia i inne ślady które zachowały się w nagraniach wraku wykonanych w pierwszych godzinach po tragedii, jak np. rozerwanie kadłuba i uszkodzenie go od wewnątrz a nie jak to zwykle bywa w katastrofach lotniczych od zewnątrz.

 20. Gość
  | ID: e69bd7c8 | #20

  Ty z Niemodlina!!
  To było UFO!!

 21. | ID: 9188d7a8 | #21

  Jak to możliwe,że dokumenty ofiar z katastrofy smoleńskiej, dostarczone przez Rosjan pocztą dyplomatyczną były niszczone w polskim MSZ!????

 22. Orzeł
  | ID: cdc85dc1 | #22

  @Eleonora

  Ot ci Katloiczka. Jan Paweł II szanował inne religie – ty jesteś antysemitką i PiSofobem –

  nawiedzona zacofana średniowieczna czarownica !

  Nie szanować można tylko Żydokomuny Unii Wolności ! ! ! – obecnego PO

  Brawo Antoni Macierewicz – postać która tworzyła i tworzy polską historię – Noc Teczek, Lista Macierewicza, kompetentny raport z katastrofy smoleńskiej.

 23. Orzeł
  | ID: cdc85dc1 | #23

  @Czytacz

  A ten Czytacz to może freleelich z GóWnianej prawdy?

 24. | ID: 74cc8dbf | #24

  Mamy prawo znać prawdę,!Naukowcy, w tym Polacy po to są na świecie aby pomogli w rozwikłaniu nietypowej zagadki, więc dołączyłam się do petycji!

 25. Anonim
  | ID: 90f2693f | #25

  Czytajcie i uczcie się panowie „patryjoci”

  Najbardziej irytujące u tych wszystkich, którzy wrzeszczą bez przerwy o “ruskich agentach” (dosłownie i “wpływu”) nie jest nawet to, że mają bielmo na drugim oku i nie widzą ani agentury amerykańskiej, ani brukselskiej (niemiecką jeszcze czasem tak, ale tylko w tandemie z rosyjską), ani izraelskiej, ani jakiejkolwiek innej; jeszcze gorsze jest to, że zupełnie do nich nie dociera, iż skoro każde poważne państwo ma swoją agenturę (w sensie ścisłym czy sensu largo) w obszarach swojego zainteresowania, to odpowiedzią innego poważnego państwa jest po prostu budowanie swojej agentury w tym pierwszym. Już Norwid pisał, że zamiast biadolić nad istnieniem partii moskiewskiej w Polsce, trzeba poważnie myśleć o tworzeniu partii polskiej w Moskwie. Zdaje mi się jednak, że wiem dlaczego mamy tak mizerne w tym względzie rezultaty: trudno bowiem pozyskiwać poważną agenturę (myślę tu jednak przede wszystkim o luźnym sensie propolskiego lobby), jeśli Rosjan traktuje się z nieukrywaną pogardą i odrazą, jako gorszy sort ludzi, o których nie mówi się i nie myśli inaczej, jak o półzwierzęcych “kacapach” (nie będę się już rozwodził nad tym, ze nasze poczucie kulturalnej wyższości ma dość wątłe podstawy, zwłaszcza od czasu kiedy komunizm zaorał nasze naturalne elity).

  W ten sposób można pozyskiwać rzeczywiście tylko sprzedajne kreatury bez żadnego poczucia godności osobistej i narodowej, których w końcu nie brak w żadnej nacji. A mnie się marzy nowy [Marian] Zdziechowski dyskutujący w moskiewskich i petersburskich salonach z Trubeckimi, Cziczerinem czy Sołowjowem albo Mereżkowski i Zinajda Gippius w salonach warszawskich; choćby i ostry, ale twórczy i pełen wzajemnego szacunku dialog dwu duchowości, “mesjanistów i słowianofili”, by przywołać tytuł książki tego pierwszego.

  prof. Jacek Bartyzel
  facebook.com/jacek.bartyzel

 26. Anonim
  | ID: 90f2693f | #26
Komentarze są zamknięte