Wreszcie! Program Wojewódzkiego zdjęty z anteny

Redaktor Obywatelski5

Program „Poranny WF” Michała Figurskiego i Kuby Wojewódzkiego został zdjęty z anteny radia Eska Rock. Decyzję podjął dzisiaj zarząd stacji. Po chamskich komentarzach na temat Ukrainek.

„Zarząd wyraża ubolewanie z powodu sytuacji, która miała miejsce na antenie radia w programie porannym, wyemitowanym w dniu 12 czerwca 2012 r. Wszystkie osoby, które poczuły się urażone wystąpieniem naszych prezenterów, serdecznie przepraszamy – brzmi oświadczenie zarządu radiostacji.

W programie „Poranny WF” pseudo-dziennikarze rozmawiali o jednym z meczów reprezentacji Ukrainy rozegranym podczas Euro 2012. Wojewódzki mówił m.in., że „zachował się jak prawdziwy Polak” i „wyrzucił swoją Ukrainkę”. Figurski dodał: „Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę” oraz: „Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił”.

Rada Etyki Mediów zaapelowała do KRRiT o zajęcie się sprawą. Uznała słowa Wojewódzkiego i Figurskiego za przejaw ksenofobii, rażące chamstwo i typową mowę nienawiści. Podobnie oceniło je polskie MSZ i minister sprawiedliwości. Zaprotestowało też ukraińskie MSZ i zażądało przeprosin.

Szkoda, że szefostwo Radia nie zareagowało w podobny sposób wtedy, gdy Wojewódzki i Figurski w chamski sposób obrażali ofiary katastrofy smoleńskiej, w tym śp. Lecha Kaczyńskiego.

Komentarz NGO- Być może właśnie teraz pupil i wielki stronnik rządzącej Platformy Obywatelskiej opanuje się i pomyśli zanim zacznie obrażać kolejne osoby. Oskarżenie o rasizm, mało przyniosło, dlatego wyraźna kara w postaci zdjęcia z anteny audycji ” tych dwóch panów” będzie dotkliwszą karą. Czy przyniesie skutek? Przekonamy się już niebawem. Znając Jakuba W., możemy się spodziewać, iż powstanie jakaś książka, bądź inna dziwna interpretacja tych wydarzeń.

za: niezalezna.pl

oprac: ŁŻ

 1. Jarek
  | ID: c0aeecee | #1

  Kuba Wojewódzki to ofiara pękniętego kondoma !

 2. | ID: 387794aa | #2

  Cóż,niektórzy mężczyżni , a może większość żle się wypowiadają o kobietach, bo nikt Ich nie wychował !! !Nie sprostała zadaniu szkoła, nie sprostali Rodzice !Widzę konieczność aby wraz z walką o lekcję historii poczynić starania o dodatkową lekcje wychowania chłopaków w relacji z dziewczynkami! Tutaj wielką rolę do spełnienia , mają nauczyciele, zaproszeni na lekcje lekarze,
  itp,profesje.Na pierwszym planie stawiam Rodzinę, bo ona jest podstawą zdrowego państwa.
  Ubolewać należy gdy nierozważne osobowości zajmują czas antenowy, za który mamy płacić!Trudno się dziwić,że społeczeństwo sprzeciwia się opłatom radiowym!

 3. Wilk
  | ID: bb1f8421 | #3

  Warto tu zauważyć jedną rzecz. Obrażanie Ukrainek powinno mu się sprawę sądową założyć. Ale jak polską flagę wsadzał w kupę, to za to już mu nic nie zrobiono.

 4. | ID: d3c6c98c | #4

  Pan Kuba to ofiara braku miłości,którą w dzieciństwie Go nie obdarzano i nie nauczono!Jednakże,
  to nie usprawiedliwia Jego skandalicznego zachowania,! eter, niestety – nie dla Kuby!

 5. cozakoles
  | ID: 8294d12b | #5

  Wilk :
  Warto tu zauważyć jedną rzecz. Obrażanie Ukrainek powinno mu się sprawę sądową założyć. Ale jak polską flagę wsadzał w kupę, to za to już mu nic nie zrobiono.

  Za to swego czasu by dostał kulkę w łeb.

  „Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba.” J.K. Mikke – święte słowa, chciało by się rzec w powyższym kontekście

Komentarze są zamknięte