Minął dzień na sygnale: 19 czerwca, wtorek

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Głuchołazy: nietrzeźwy wiózł dzieci na wycieczkę

Podczas kontroli autobusu jadącego na wycieczkę, policjanci z Głuchołaz zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna zamierzał jechać z dziećmi do Warszawy. W autobusie miało jechać 50 dzieci ze szkoły podstawowej. Kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.18 czerwca policjanci z KP w Głuchołazach, na prośbę rodziców, zostali wezwani do Bodzanowa w celu skontrolowania autobusu, który miał wyjechać z dziećmi do Warszawy. W trakcie kontroli okazało się, że 49-letni kierowca autobusu jest nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze udaremnili kierowcy dalszą jazdę i zatrzymali mu prawo jazdy. Autokar został przekazany trzeźwemu kierowcy. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Po wszystkim dzieci udały się autokarem na wycieczkę do Warszawy lecz tym razem już z trzeźwym kierowcą. Zwracamy się z prośbą do :-właścicieli i dysponentów autobusów, aby przed wyjazdami zorganizowanych grup dzieci i młodzieży dokonali przeglądu technicznego pojazdów, niezależnie od posiadania aktualnych badań technicznych, -organizatorów wyjazdów, rodziców i opiekunów dzieci prosimy o zgłaszanie wyjazdu dzieci i młodzieży w razie wątpliwości, co do stanu technicznego autokarów czy też np. trzeźwości kierowców. Wyjazd można zgłosić osobiście lub dzwoniąc pod numer 997 albo 112 (z telefonów komórkowych). Policjanci ruchu drogowego przyjadą, by skontrolować taki autokar i jego kierowcę.

Niwki (pow. strzelecki): ukradli butlę gazową i grozi im 10 lat

Strzeleccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewają o dokonanie włamania i kradzież butli gazowych o wartości 700 złotych. Grozi im do 10 lat więzienia.

O włamaniu do pomieszczenia gospodarczego w Niwkach i kradzieży butli gazowych strzeleccy policjanci zostali powiadomieni pod koniec kwietnia br. Pokrzywdzony wycenił swoje straty na kwotę 700 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Przeciwko Mieniu strzeleckiej komendy. W połowie czerwca policjanci zatrzymali 18 – letniego mieszkańca powiatu, którego podejrzewali o dokonanie włamania. W jego mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli dwie ze skradzionych butli. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą włamania podejrzewali, że w przestępstwie brała udział jeszcze jedna osoba. Kilka dni później zatrzymali 29-latka.

Obaj zatrzymani przyznali się do zarzucanych czynów. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia.

Strzelce Opolskie: 300 złotych łapówki za 10 punktów karnych

Policjant z strzeleckiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał 56-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość. Za wykroczenie kierowcy groził mandat 500 złotych oraz 10 punktów karnych. Mężczyzna próbował przekupić policjanta kwota 300 złotych. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

W niedzielne (17 czerwca) przedpołudnie policjant ze strzeleckiej drogówki na drodze krajowej nr 94 zatrzymał kierowcę citroena. Mężczyzna przekroczył prędkość aż o 63 km/h. Za to wykroczenie groził mu mandat do 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Podczas rozmowy z policjantem 56-latek usiłował wręczyć mu 300 złotych w zamian za odstąpienie od karania go za popełnione wykroczenie. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Policjanci doprowadzili 56 – latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania przekupstwa policjanta, za co grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Brzeg: pożar mieszkania

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu o godzinie 10:27 otrzymał zgłoszenie pożaru mieszkania na ul. Orła w Brzegu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, jednak po dojeździe okazało się że pożarem objęta jest ościeżnica okna dachowego. Dzięki szybkiej akcji strażaków pożar nie rozprzestrzenił się po konstrukcji dachu, tylko został ugaszony w zarodku. W wyniku działań straży pożarnej uratowano mienie o wartości 300 tys.zł., a straty wyniosły tylko 3 tys.zł.

Pakosławice: osobowy kontra ciężarowy z wynikiem śmiertelnym

O godzinie 16:34 w miejscowości Pakosławice DK 46 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Działania trwają, droga krajowa 46 jest całkowicie zablokowana.

Oprac. TG

  1. | ID: 84f9618d | #1

    A ten nietrzeźwy kierowca autokaru to zrobił sobie trepanacje czaszki? Takim powinno odbierać się prawo jazdy dożywotnio. Skrajna nieodpowiedzialność.

Komentarze są zamknięte