Subiektywny przegląd tygodnia: „Ciota” oraz piękna piłka. Dzieje się troszkę, lecz bez konkretnej polityki

Redaktor Obywatelski

Z Opola

Prezydent Zembaczyński podczas otwarcia stanowisk rowerowych w Opolu, wsiadł na jeden rower i sobie odjechał. Ten to ma poczucie humoru, widać, że prezydent chce na wszelkie sposoby, zamazać sprawę negatywnego dla niego wyroku sądowego.

 „ Co za ciota”- tak Przemek Kubów z PiS skomentował zdjęcie geja z parady równości(świadomie z małej litery) w Warszawie. Nie chodzi już o słowa, nie chodzi już o marne śledztwo Gazety Wyborczej, która nawet do socjologa zadzwoniła ws. komentarza. Chodzi o to, że Kubów, uznający się za reprezentanta prawicy nie potrafił się przyznać do winy. Poproszony o komentarz, powiedział, że ktoś włamał się na jego profil facebookowy! Co za ciot… można tylko napisać. Powstał na łamach NGO specjalny Watch Dog w tej sprawie, który ładnie tłumaczy, że słowo „ ciota” nabiera całkiem nowego znaczenia.

Ociepa splagiatował mój projekt”- twierdzi radny dzielnicy Nowa Wieś Królewska Andrzej Wójcik (SLD) i pisze w tej sprawie do Ryszarda Zembaczyńskiego. „Czuję się oszukany i uważam, że zawłaszczono mój autorski projekt”. Teraz pytanie- czy Ociepa splagiatował, o co go osobiście nie posądzam, czy Radny Wójcik z SLD, gdzie radni tej partii znani są z tego, że lubią czerpać z czyiś pomysłów, troszeczkę sobie w tej historii dorobił swojej prawdy? Jak oceniacie?

Jak donosi Gazeta Wyborcza, być może zostanie odwołany dyr. regionalnego oddziału TVP Opole Jan Nowara. Podobno władze telewizji już szukają jego zastępcy, a Janek o niczym nie wie. Cóż, taka polityka.

Z Kraju

PiS wzywa do powrotu polityków Solidarnej Polski. Politycy SP mają w nosie takie wezwania. I tak oto proszę Państwa toczy się debata polityczna na prawicy. Bardzo ładne dajemy świadectwo naszych poglądów…

Prezydent Putin zadzwonił do Donalda Tuska ws. starć kibiców w Warszawie. Już widzę, jak przebiegała rozmowa- „ Hallo, Donald, Ty weź lej pałami swoich kibiców, od moich się odpierdziel!” Myślicie, że tak właśnie było?

Lech Wałęsa jest zaskoczony, że mamy takich dobrych piłkarzy, którzy potrafią zremisować z Rosją. Ja jestem za każdym razem zaskakiwany, wypowiedziami Lecha Wałęsy!

Ze Świata

Parlament, w którym dominują islamiści, został wybrany niezgodnie z konstytucją, orzekł sąd w Kairze. To kompletny brak szacunku dla wyborców – oburzali się liderzy islamistów Oznacza to, że wybory do izby niższej parlamentu w Egipcie muszą się odbyć jeszcze raz- to coś na kształt naszego kraju. Gdy PiS w 2005 roku objął władzę, to było źle bo rządzi prawica i wreszcie dobierze się do wszystkich nieuczciwych powiązań. Prawica jest zła, bee, nie może rządzić. Tak właśnie jest teraz w Egipcie. Islamiści są bee, bo mają wiarę i poglądy. Co za paranoja…

Socjaldemokratyczna premier landu Nadrenia Północna-Westfalia Hannelore Kraft jest najbardziej lubianym politykiem Niemiec – wynika z opublikowanego w piątek sondażu telewizji ZDF. Kraft udało się zdetronizować liderkę rankingu kanclerz Angelę Merkel. I kto Tuska wsadzi na unijny stołek?

autor: Łukasz Żygadło

Komentarze są zamknięte