NGO Euro 2012: 0:1 dla Czechów. Polacy żegnają się z Euro:(

Niezależna Gazeta Obywatelska12

Gramy we Wrocławiu. Po ulewnej pierwszej połowie mamy niekorzystny remis. Pierwszą połowę obserwowałem spod skocznią Wisła-Malinka im Adama Małysza. Liczymy że Polacy niczym nasz Małysz skoczą na bramkę i strzelą wreszcie gola.  Czechom wystarcza remis, chyba, ze Grecy pokonają Rosję (na razie prowadzą 1:0). My  musimy wygrać. Polska! Biało-Czerwoni!

Składy:

 

Polska: Przemysław Tytoń – Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Sebastian Boenisch – Eugen Polanski, Dariusz Dudka, Rafał Murawski, Jakub Błaszczykowski – Ludovic Obraniak – Robert Lewandowski.

Czechy: Petr Cech – Theodore Gebre Selassie, Michal Kadlec, Tomas Sivok, David Limbersky – Petr Jiracek, Jaroslav Plasil, Tomas Hubschman, Daniel Kolar, Vaclav Pilar – Milan Baros.

Niestety, nie udało się. Na pocieszenie Rosja przegrała z Grecją. Czesi i Grecy wychodzą z grupy, my płaczemy po niespełnionym marzeniu o wyjściu z grupy. Nie tym razem. Żegnamy naszych orłów i kibicujemy sąsiadom z Czech niech wygrają może to będą  Niemcy, choć jest to mało prawdopodobne wkrótce się okaże. Smuda odchodzi. Czyja to wina tak na gorąco?

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. | ID: 8d454c4d | #1

  71 pierwsza minuta i pierwszy gol dla Czechów! Musimy strzelić dwie bramki. Możliwe? Polska, biało-czerwoni!

 2. Jarek
  | ID: 9d8535f2 | #2

  DRAMAT !

  Może gdyby nie ten deszcz to nasze strzały na bramkę byłyby celnymi strzałami.

  Od początku wiedziałem że trzeba pilnować Czecha w długich włosach- Petra Jiraczka -ten gość jest bardzo szybki-pokazał to w meczu z Grecją.

  Oto spartaczona akcja:

  http://euro.interia.pl/news-zobacz-gol-jiraczka-ktory-wyrzucil-nas-z-euro-2012,nId,613089

  Co do Grecji – nie należało im się wyjście z grupy. Rosja lepiej grała w tym turnieju.

  Arytmetyka grupowa jest trochę niesprawiedliwa.

  http://m.sport.pl/euro2012/1,117535,11951146,Czechy___Polska__Smuda__Konczy_sie_moja_przygoda_z.html

 3. J L
  | ID: 9d8535f2 | #3

  DRAMAT !

  Może gdyby nie ten deszcz to nasze strzały na bramkę byłyby celnymi strzałami.

  Od początku wiedziałem że trzeba pilnować Czecha w długich włosach- Petra Jiraczka -ten gość jest bardzo szybki-pokazał to w meczu z Grecją.

  Oto spartaczona akcja:

  http://euro.interia.pl/news-zobacz-gol-jiraczka-ktory-wyrzucil-nas-z-euro-2012,nId,613089

 4. J L
  | ID: 9d8535f2 | #4

  Co do Grecji – nie należało im się wyjście z grupy. Rosja lepiej grała w tym turnieju.

  Arytmetyka grupowa jest trochę niesprawiedliwa.

  http://m.sport.pl/euro2012/1,117535,11951146,Czechy___Polska__Smuda__Konczy_sie_moja_przygoda_z.html

 5. | ID: 59c34cb7 | #5

  Dlaczego nie zasunięto dachu stadionu,skoro meteorolodzy cały dzień mówili o zbliżającej się burzy z gromami i ulewnym deszczu?????????!Uważam,że ulewa,pioruny też przyczyniły się do klęski!!.Tak ..klęski!!!Tak bardzo chcieliśmy wyjść z grupy i grać dalej!!!Zawodnicy dali z siebie wszystko, więc Im dziękuję , pozdrawiam z gór w których.. jest wszystko co kocham… jak to w wierszyku!!

 6. z Niemodlina
  | ID: 471d0c4b | #6

  Nie interesuje mnie piłka nożna, o wyniku Polska-Czechy dowiedziałem się kilka minut po meczu, przeglądając internet.
  Chciałbym aby teraz jakiś znawca tematu odniósł się do słów pana Jana Tomaszewskiego sprzed kilku tygodni, miał rację czy nie ??

  Żal mi teraz tych pięciominutowych Patriotów, którzy nakręcani przez media przez wiele tygodni przed euro2012 dziś pożegnają się z flagami a swój patriotyzm znowu szczelnie ukryją w swoich domach.
  Ilu z tych co sobie samochody przystroiło w barwach narodowych, weźmie udział w patriotycznych uroczystościach 11 Listopada czy choć flagę za oknem wywiesi ??? no ilu ???

  Tydzień zabawy wystarczy, już nawet odgrzewane sprzed kilku lat kabarety emitowane codziennie przez TVP nie pomogą.
  Choć propagandę sukcesu będzie można obserwować dalej, jak choćby spoty PSL (za kilka milionów złotych z kieszeni podatnika ) o sukcesie na wsi, tak prawdziwym, że wczoraj rolnicy ciągnikami zablokowali całe centrum Bydgoszczy, właśnie tak „dobrze” im się powodzi.
  No i jeszcze będą inne wrzutki „sukcesu” jak choćby to,że ponoć 80% zagranicznych kibiców planuje w przyszłości jeszcze odwiedzić Polskę, no tak :) chyba…..po żonę :)

  Chciałbym jeszcze poinformować tych którzy w piątek nie mieli możliwości w reżimowych mediach dowiedzieć się, że od 1 stycznia 2013r szykują się podwyżki cen energii od 30% do 50%, likwidacja od 50.000 do 80.000 kolejnych miejsc pracy + ogromny wzrost cen szkła, papieru, cementu, ciepła itd. właśnie wczoraj rząd PO-PSL zrezygnował z renegocjacji tzw. pakietu klimatycznego podpisanego przez Tuska w 2008r na szalenie niekorzystnych dla Polski warunkach.

  Jeszcze chwila, a zaczną się zwolnienia w sektorze budowlanym, kolejne firmy ogłoszą upadłość, nie warto już nawet wspominać,że te inwestycje, które wykonano za rządów PO-PSL są fatalnej jakości i kilkakrotnie przepłacone, nie dalej jak 2 dni temu wyszło na jaw, że w Wielkopolsce autostradę budowano z…odpadów takich jak np sedesy itd.

  Mieliśmy ogromną szansę na tak jak nam obiecywał Tusk „skok cywilizacyjny” w związku z euro2012, zrealizowano niecałe 40% z tego co obiecywał Tusk i PO, mimo przeznaczenia na ten cel blisko 100.000.000.000zł, tak tak stu miliardów złotych.

 7. | ID: 59c34cb7 | #7

  P.P z Niemodlina!…Słuszne spostrzeżenia! Prawidłowe wyliczenia! Szanse rozwoju zaprzepaszczono! Ale, ja kocham sport i bardzo kibicowałam Rodakom, a rozważania na tematy jw.
  możę..może.. Referendum Obywatelskie pomoże rozstrzygnąć !.Więc skupmy się na naprawianiu prawa !Weżmy udział w Referendum ! Żyjemy w wolnym kraju,chociaż tu można byłoby dyskutować! Trzeba mieć nadzieję! Ad feliciora tempora!!

 8. Nil desperandum
  | ID: e5f74604 | #8

  Zamiast biadolić bierzmy przykład z Czechów. Nie tylko w sporcie.

 9. | ID: 728f316d | #9

  Szkoda, że już koniec Euro2012. Był to dobry czas dla krzewienia polskości.

 10. svatopluk
  | ID: 5b8242e7 | #10

  Jaki koniec? Dobry gospodarz nie wyprasza gości ze swego domu bo mu coś nie wyszło.

  p.s. jak tu krzewić polskość gdy tylko 95% mieszkańców kraju poczuwa się do niej?

 11. svatoidiot
  | ID: 9540a10f | #11

  du bist dumb svatopluk

 12. svatopluk
  | ID: 5b8242e7 | #12

  cóż za elokwencja:)

Komentarze są zamknięte