Rusza Objazdowe Kino Niezależne „OKNO”

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Z radością informujemy, że Kongres Mediów Niezależnych uruchamia w wakacje Objazdowe Kino Niezależne „OKNO”. Założeniem przedsięwzięcia jest dotarcie do społeczeństwa z przekazem, który w mediach głównego nurtu jest przemilczany bądź przekłamany. Zostaną zaprezentowane filmy dokumentalne i reportaże zrealizowane przez dziennikarzy tzw. drugiego obiegu. Planowane jest łączenie projekcji ze spotkaniem autorskim i rozmowami z bohaterami filmów.

 Objazdowe Kino Niezależne dotrze wszędzie tam, gdzie będą chcieli mieszkańcy, zainteresowani niezależnym i rzetelnym przekazem o tym, co naprawdę dzieje się w naszym państwie. Oferta Kongresu Mediów Niezależnych zawierać będzie filmy i reportaże, którym nie po drodze z poprawnością polityczną prezentowaną w mainstreamowych mediach.

OKNO ma trzy cele:

– dotarcie z prawdą do najdalszych zakątków Polski,

– możliwość zaprezentowania owoców pracy dziennikarzy niezależnych od układów i władzy,

– nawiązanie ogólnopolskiej współpracy między dziennikarzami i mediami tzw. drugiego obiegu w myśl zasady: w jedności siła!

Do udziału w Objazdowym Kinie Niezależnych zaproszeni są zarówno członkowie Kongresu Mediów Niezależnych, jak i autorzy niezwiązani z Kongresem, a chcący zaprezentować swoje dzieła szerszej publiczności. Zgłoszenia filmów i reportaży można przesyłać na adres: [email protected] .

Zainteresowani przyjęciem w swojej miejscowości Objazdowego Kina Niezależnego proszeni są o pisanie pod adresem: [email protected] .

Autor: Krzysztof Czabański, Przewodniczący Kongresu Mediów Niezależnych

  1. | ID: 0df09db5 | #1

    Bardzo interesujacy artykul. Zapraszam do przeczytania mojego artykulu Okna Wroc

Komentarze są zamknięte