Minął dzień na sygnale: 14 czerwca, czwartek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Kędzierzyn-Koźle: poszukiwany pod oknami komendy… pijany na rowerze

Miał ponad 1,5 promila alkoholu i przejeżdżał tuż pod oknami Komendy Policji. W dodatku był poszukiwany. 20 – latka z Kędzierzyna – Koźla zatrzymali policjanci z Wydziału Prewencji.

13 czerwca, tuż po północy policjanci patrolujący centrum miasta w okolicy komendy zauważyli dziwnie zachowującego się rowerzystę. Mężczyzna jechał zygzakiem całą szerokością pasa. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali 20 – latka. Okazało się, że jest on pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że rowerzysta ma 1,6 promila. Ponadto policjanci rozpoznali 20 – latka, jako osobę poszukiwaną. Po dokonaniu sprawdzeń okazało się, że Oskar P. poszukiwany jest do odbycia kary 15 dni aresztu. Mężczyzna został skazany przez kędzierzyński sąd za szalbierstwo. Teraz odpowie również przed sądem za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do roku więzienia.

Wrocław: nyscy policjanci uratowali człowieka na EURO

Nyscy policjanci na parkingu Stadionu Miejskiego we Wrocławiu w czasie wolnym od służby uratowali życie mężczyźnie. Przeprowadzone przez nich działania resuscytacyjne doprowadziły do przywrócenia poszkodowanemu czynności życiowych. Po szybkiej i sprawnie przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z KPP Nysa akcji ratunkowej, 60 – latek już przytomny został przewieziony do szpitala.

Wczoraj (13 czerwca) około godz. 12.10 dwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nysie, pełniących służbę we Wrocławiu, w ramach wsparcia przy zabezpieczeniu UEFA EURO 2012 uratowali mężczyznę, który stracił przytomność. Nyscy funkcjonariusze w czasie wolnym od służby przebywali w okolicach wrocławskiego stadionu miejskiego. Nagle usłyszeli wołanie kobiety o pomoc. Policjanci ruszyli w jej stronę. Jak się okazało pracownica służb porządkowych wzywała pomocy, w związku z zasłabnięciem innego pracownika. 60 – letni mężczyzna nagle przewrócił się i nie reagował na jej wezwania. Funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego KPP w Nysie st. sierż. Jarosław Białochławek oraz st. sierż. Sławomir Walczyk z Komisariatu Policji w Otmuchowie natychmiast przeprowadzili wstępne badanie fizykalne, po którym ustalili, że poszkodowany nie oddycha i zaczyna sinieć. Natychmiast przystąpili do czynności resuscytacyjnych, w wyniku, których poszkodowany mężczyzna odzyskał czynności oddechowo krążeniowe. St. sierż. Jarosław Białochławek zajął się wdechami, a st. sierż. Sławomir Walczyk przeprowadzał masaż serca. Policjanci prowadzili działania ratownicze aż do czasu przybycia na miejsce ratownika medycznego będącego w obsłudze stadionu. Wraz z ratownikiem zastosowali tlenoterapię oraz podłączyli system monitorujący pracę serca.

Dzięki czynnościom ratunkowym przeprowadzonym przez nyskich policjantów 60 – latek odzyskał przytomności. Jak się później okazało mężczyzna miał zawał serca. Przytomny już mężczyzna został przewieziony do szpitala specjalistycznego we Wrocławiu. Zarówno 37 –letni st. sierż. Jarosław Białochławek jak i 33-letni st. sierż. Sławomir Walczyk w Policji służą od 6 lat. Obaj na co dzień pracują w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym w powiecie nyskim.

Zdzieszowice: pościg za motocyklistą

Pomimo nieustannych apeli policjantów do motocyklistów o przestrzeganie zasad ruchu drogowego, niektórych wielbicieli dwóch kółek ciągle ponoszą emocje. Tragicznych zdarzeń z udziałem motocyklistów niestety nie brakuje, cały czas policjanci zatrzymują osoby, które zagrażają sobie i innym na naszych drogach. Oto kilka przykładów z ostatnich dni.6 czerwca około 18:30 policjanci w Zdzieszowicach na ul. Chrobrego podjęli pościg na motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna został zatrzymany w trakcie podjazdu pod niebezpieczny odcinek drogi w rejonie miejscowości Góra Św. Anny. W trakcie pościgu ulicami miasta motocyklista poruszał się z prędkościami przekraczającymi 120 km/h. Mieszkaniec Żyrowej 49-letni motocyklista za wykroczenia, których się dopuścił otrzymał od policjantów 1000 złotowy mandat i 18 punktów karnych.Dzień później policjanci w Steblowie, praktycznie w miejscu w którym 14 maja br. zginął 26 letni motocyklista, zatrzymali 23-letniego mieszkańca Steblowa, który bez uprawnień na motocykl, w terenie zabudowanym na motocyklu jechał z prędkością 122 km/h. Wynik kontroli drogowej to 800 złotych mandatu i 10 punktów. Mieszkaniec woj. śląskiego 25 maja około 17:30 znacznie przekroczył prędkość w terenie niezabudowanym. Policjanci patrolując nieoznakowanym radiowozem drogę krajową K-45 widząc zachowanie motocyklisty postanowili niezwłocznie zatrzymać i przerwać niebezpieczną jazdę. Wynik kontroli mandat 400 złotych i 10 punktów.

Oprac. Tomasz Greniuch

Komentarze są zamknięte