NGO Euro 2012 – zapowiedź II kolejki

Autor Obywatelski3

I RUNDA (WYNIKI)

Grupa A

Polska – Grecja 1:1 (1:0)

1:0-Lewandowski -17

1:1-Salpingidis – 51

Mecz otwarcia Euro 2012 rozbudził w naszym kraju wielkie emocje. Niestety, po fantastycznym początku biało-czerwoni nie potrafili utrzymać jakości gry i na inaugurację imprezy zremisowali z Grekami, którzy przecież nie są faworytami Euro.

Rosja – Czechy 4:1 (2:0)

1:0-Dzagoev -15

2:0-Shirokov -24

2:1-Pilar -52

3:1-Dzagoev -79

4:1-Pawluczenko -82

Spotkanie można podsumować jednym zdaniem: Rosjanie pokazali ogromną klasę. Myślę, że mogą dużo namieszać na tych mistrzostwach.

Grupa B

Holandia – Dania 0:1 (0:1)

0:1-Krohn Dehli -24

Wynik jest niespodzianką, ale na pewno nie sensacją. Przetrzebiona kontuzjami Holandia nie potrafiła sprostać walecznej (jak zwykle) Danii.

Niemcy – Portugalia 1:0 (0:0)

1:0-Gomez -72

Niemcy, mimo ogromnej przewagi w tym spotkaniu, wygrali na inaugurację Euro dość skromnie. Mimo to gra wyglądała bardzo dobrze, nasi zachodni sąsiedzi są przygotowani do zawodów kapitalnie.

Grupa C

Hiszpania – Włochy 1:1 (0:0)

0:1-Di Natale ’60

1:1-Fabregas ’64

Mecz w Gdańsku, zapowiadany jako najciekawszy w pierwszej rundzie, zdecydowanie rozczarował. Hiszpanie chcieli wjechać z piłką do bramki, Włosi natomiast ograniczali się do przeszkadzania i dalekich wykopów piłki.

Irlandia – Chorwacja 1:3 (1:2)

0:1-Mandzukic -3

1:1-St.Ledger -19

1:2-Jelavic -43

1:3-Mandzukic -48

Moim zdaniem zdecydowanie najciekawsze widowisko jak do tej pory. Chorwacja potrafiła strzelić Irlandii, słynącej przecież z uważnej gry w defensywie, aż 3 bramki. Ciekawe, jak potoczyłaby się gra, gdyby nie fatalny błąd obrony w 43. minucie.

Grupa D

Francja – Anglia 1:1 (0:0)

0:1-Lescott -30

1:1-Nasri -39

Ciekawe spotkanie, pełne walki i akcji bramkowych (szczególnie ze strony Francuzów). Paradoksem jest, że Anglicy grają lepiej teraz, kiedy zespół tworzą młodzi i niedoświadczeni zawodnicy, niż kiedy był to naszpikowany gwiazdami „dream team”.

Ukraina – Szwecja 2:1 (0:0)

0:1-Ibrahimovic -52

1:1-Szewczenko -55

2:1-Szewczenko – 61

Nasi sąsiedzi po pierwszym meczu mają zdecydowanie więcej powodów do radości niż my. Ich reprezentacja po bardzo dobrym spotkaniu pokonała mocną Szwecję.

II RUNDA (ZAPOWIEDŹ)

Grupa A (wtorek 12 czerwca)

Grecja – Czechy (Wrocław 18)

Myślę, że w tym spotkaniu śmiało można postawić na Greków. I nie piszę tego tylko na podstawie meczu otwarcia, ale także ich postawy w meczach eliminacyjnych do Euro (wygrali swoją grupę przed Chorwacją). Jest to zdecydowanie drużyna lepsza, bardziej doświadczona niż na Euro 2004, gdzie przecież wygrali. Czechy to cień tej drużyny sprzed kilku sezonów. Jeśli Petr Cech nie będzie bronił jak natchniony to nie wróżę im sukcesu.

Typ NGO: 1

Polska – Rosja (Warszawa 20:45)

Chciałbym być optymistą przed tym meczem, ale nie mogę. Rosjanie są w tym momencie bardzo silni, strzelają dużo goli, uważam ich za czarnego konia rozgrywek. O ich sile mówią 3 bramki zaaplikowane Włochom i 4 Czechom. Jestem patriotą dlatego liczę na odrobinę szczęścia i urwanie faworytowi punktów.

Typ NGO: x2

Grupa B (środa 13 czerwca)

Dania – Portugalia (Lwów 18)

W tym meczu każdy wynik jest możliwy. Dania pokonała silnych Holendrów, Portugalia była słabsza od Niemców. Obstawiam remis. Uważam, że Duńczycy są za dobrze ułożeni w obronie, by dać się nabrać na sztuczki Naniego i Ronaldo.

Typ NGO: x

Holandia – Niemcy (Charków 20:45)

Zwyciężą Niemcy. Grają kapitalnie w ataku, a obrona nigdy nie była najmocniejszą stroną Holendrów.

Typ NGO: 2

Grupa C (czwartek 14 czerwca)

Włochy – Chorwacja (Poznań 18)

Chorwaci pokazali w meczu z Irlandią, że są bardzo mocni. Potrafili strzelić rywalom 3 gole, więc na pewno coś wpadnie także do włoskiej bramki. Jestem ciekaw, co Włosi pokażą w ataku.

Typ NGO: x2

Hiszpania – Irlandia (Gdańsk 20:45)

Faworytem tego meczu wydaje się być Hiszpania, ale ja nie jestem tego wcale taki pewien. Irlandia gra twardo w obronie, traci mało goli. Chorwaci grali szybko, raz dołem, raz górą, z lewej i prawej strony, czasem przez środek. Strzelali z bliska i z daleka. Hiszpanie starają się wjechać z piłką do bramki. To nie wróży niczego dobrego, szczególnie jeśli gra się bez nominalnego napastnika.

Typ NGO: x

Grupa D (piątek 15 czerwca)

Ukraina – Francja (Donieck 18)

Francja jest o wiele lepszą drużyną od Ukrainy i w niej upatrywałbym faworyta.

Typ NGO: 2

Szwecja – Anglia (Kijów 20:45)

Pachnie mi tu remisem, zresztą jak w każdym meczu tych dwóch drużyn. Myślę, że nie zwycięży ani świetnie ułożona Szwecja, ani młoda, ambitna Anglia. Chociaż ta druga drużyna ma ku temu więcej możliwości.

Typ NGO: x2

Autor: Krzysztof Marcinkiewicz 

 1. | ID: bb7ea29c | #1

  Typuję
  Grecja : Czechy 2 :1
  Polska : Rosja 3: 2
  Polacy!!! Trzymajcie się dzielnie! Kciuki trzymamy! Uwierzcie, że zwyciężycie!!

 2. | ID: bb7ea29c | #2

  Typuję:
  Grecja : Czechy 2:1
  Polska : Rosja 3:2
  Polacy!! Uwierzcie,że zwyciężycie!!!

 3. | ID: bb7ea29c | #3

  koryguję moją pomyłkę w typowaniu wyniku meczu.
  Grecja : Czechy 1: 2 / pierwotnie 2:1/
  Sąsiedzi! Uwierzcie,że zwyciężycie !!!

Komentarze są zamknięte