50 pytań o aborcji: prawo a podziemie aborcyjne

Niezależna Gazeta Obywatelska

43. Czy gdyby nie wolno było legalnie przerywać ciąży, kobiety nie byłyby zmuszone do dokonywania zabiegu w podziemiu aborcyjnym za pośrednictwem „babek”?

Statystyki dowodzą w sposób oczywisty, że w krajach, gdzie przerywanie ciąży zostało zalegalizowane w celu wyeliminowania podziemia aborcyjnego, nie tylko wzrosła znacznie liczba aborcji dokonanych legalnie, ale nie zmniejszyła się liczba nielegalnych aborcji. Doktor Christophe Tieze, zwolennik dopuszczalności przerywania ciąży, przyznaje:

„Mimo że głównym celem liberalizacji prawa dotyczącego przerywania ciąży w Skandynawii było ograniczenie »nielegalnych aborcji«, cel ten nie został osiągnięty. Wręcz przeciwnie, jak wiadomo z różnorodnych źródeł, ilość zabiegów aborcyjnych, zarówno legalnych, jak i nielegalnych, wzrosła”31.

Nie jest to wcale zaskakujące, ponieważ zawsze znajdą się kobiety, które chcą ukryć swoją ciążę, gdy na przykład chodzi o owoc cudzołóstwa. Jeśli zechcą zabić swoje dziecko, ani publiczny szpital, ani klinika prywatna nie gwarantują wystarczającego stopnia anonimowości, by ukryć ich zbrodnię.

44. Przyznaje się, że zdarzają się zabiegi przerywania ciąży nawet wtedy, gdy rząd tego zabrania. Czy państwo nie powinno unikać promulgowania ustaw, które nie są przestrzegane?

Od kiedy to możliwe jest wyeliminowanie zła poprzez jego legalizację? Są ustawy zabraniające napadania na banki, a jednak czy wciąż nie słyszymy o napadzie uzbrojonych bandytów na jakiś bank? Okradanie banków jest działalnością bardzo niebezpieczną. Złodzieje mogą zginąć w trakcie napadu. Czy powinno się z tego powodu zalegalizować zbrojne napady na banki? Przerwanie ciąży jest jeszcze cięższą zbrodnią niż napaść na bank, ponieważ to, co zostaje skradzione – życie, nigdy nie będzie mogło zostać oddane. Dlaczego zatem miałoby się legalizować zbrodnię tak okrutną?

31 E.F.Diamond, Thiscurette,s.102 za:Ch.Tietze, MD, Abortionin Europe[Aborcja w Europie].

Za: „50 pytań i odpowiedzi o aborcji”, Rozdział III —Przerywanie ciąży: prawo

Wydawca: Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi – PCh24.pl

Zobacz fotorelację z Marszu dla Życia i Rodziny w Opolu

Komentarze są zamknięte