Krótko i na temat: Władze Opola nie chciały wypromować miasta na Marszu [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska14

W Marszu dla Życia i Rodziny wzięło udział dwa tysiące opolan. Mimo, iż tę szczytną inicjatywę objął honorowym patronatem Prezydent Opola Ryszard Zembaczyński, to nikt z władz miasta nie pojawił się na marszu, nikt też nie przywitał jego uczestników na scenie na rynku. O ile absencję Prezydenta Zembaczyńskiego mogę zrozumieć – przeżywa trudne chwile po niepomyślnym wyroku – to nie potrafię zrozumieć tego, że nie wysłał kogoś w zastępstwie, wszak jeszcze jest 10 radnych i 3 wiceprezydentów. Zresztą z miejscowej Platformy Obywatelskiej nikogo nie było na marszu. Przy okazji nadmienię, że na stronie urzędowej opole.pl nie było ani jednej wzmianki o Marszu dla Życia i Rodziny, mimo zwrócenia im na to uwagi.

Nie udało się też dzięki tej szczytnej inicjatywie wypromować barw miasta.  Sam osobiście dzwoniłem do Wydziału Promocji w Urzędzie Miasta Opola prosząc o gadżety z logiem Opola. Niestety, miasto nie posiadało ani balonów, ani chorągiewek z herbem miasta, ani nawet baneru. Dziwne prawda? Sądziłem, że w czasie festiwalu miasto zadba o odpowiednią promocję. Dobrze, że Radio Plus miało baloniki, o które dzieci tak często wyciągały rączki (Radio Opole też nie miało baloników z własnym logo) . Szkoda, bo chyba wszyscy kochamy nasze miasto, widzimy jak fragmentami pięknieje, zmienia się i chętnie poszlibyśmy z jego barwami nad głowami. Dobrze, że przynajmniej harcerze z Harcerskiego Kręgu Akademickiego „HAKI” mieli proporzec z herbem Opola.

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. Eleonora
  | ID: 8261eadf | #1

  „O ile absencję Prezydenta Zembaczyńskiego mogę zrozumieć – przeżywa trudne chwile po niepomyślnym wyroku ”

  No i komu potrzebne są te słowa…?!?!
  Panie redaktorze!
  Marsz miał być ideą apolityczną, czy może raczej- apartyjną.
  takie bynajmniej były zamierzenia organizatorów.
  I niech tak pozostanie!

  Przecież na czele maszerowały partyjne postacie, pan poseł, pani radna, asystent posła…..:)
  czego pan chce???
  mało panu???
  niech pan raczej prosi by głosowali jak nalezy, żebyśmy nie musieli bez końca maszerować by wyrażać swoje zaangażowanie na rzecz obrony życia.

 2. | ID: 3a03b89e | #2

  Szanowna Pani, Marsz był pod patronatem Prezydenta Opola, i póki co to Prezydent wybrany w demokratycznych wyborach reprezentuje miasto i jego mieszkańców!

 3. Eleonora
  | ID: 12cdd34f | #3

  Powtórzę panu redaktorowi to, co się jemu nie spodobało i… wyciął
  Otóz:
  Pan Prezydent przyjął patronat nad marszem
  Nie ma w obowiązku wszędy się pokazywać i przemawiać, gdyż nie posiada tej specyficznej dynamiki pana Jakiego( wszędy, beleco byleby głośno)
  Marsz był inicjatywą obywatelską nie partyjną.
  partie niech wprowadzają takie prawo byśmy my obywatele nie musieli bez końca im wskazywać: Gdzie to dobro jest??

  Prawicowiec kojarzy mi się z człowiekiem wielkodusznym, powściągliwym i honorowym.
  Pan skończy już z wypominaniem wątku związanego z wyrokiem na prezydenta.
  Wiemy o nim i pamiętamy wystarczająco…

 4. Goguś
  | ID: d315aafe | #4

  Jak to jest, że każdy kto lepiej pozna Eleonorę wie, żeby trzymać się od niej jak najdalej?? Na początku wszystkich wychwala, a potem po nich jeździ i okropnie obgaduje za plecami. Tak jest z kapłanami, jak i świeckimi. Wszędzie się wprasza, wszedzie jej pełno, a rozmawiając z innymi opinii nie ma najlepszej. Bardzo lubi pokazówki tj. np. na Marszu wczoraj ( stała i ostentacyjnie patrzyła jak Marsz idzie – pewnie oceniała ludzi tam idących). Pokaz daje też od czasu do czasu na Mszy trydenckiej (nie pojawia się tam od bardzo długiego czasu)Jednak jak jest Msza odprawiana przez innego kapłana niż ten Ksiądz co odprawia przeważnie to się pojawia. Pewnie się chce pokazać jaka to ona nie jest zaangażowana. Żałosne to wszystko, naprawdę.. Nawet kapłani, którzy mieli z nią do czynienia mają o niej złe zdanie.

 5. Eleonora
  | ID: 12cdd34f | #5

  @Goguś

  Twój login absolutnie pasuje do tego co piszesz :)
  Brednie :)

 6. Goguś
  | ID: d315aafe | #6

  Prawda boli, niestety. Wyśmiewa się często to co jest prawdą.

 7. Eleonora
  | ID: 12cdd34f | #7

  @Goguś

  Owszem ma pan(i) Goguś rację.
  Wyśmiewa się często za prawdę.
  Dlatego też nie darzę zbytnim szacunkiem ludzi, którzy o sobie piszą, że są” konserwatystami”
  cóż to za konserwatyści, którzy w małych sprawach kłócą się niemiłosiernie, wyzywają dając zgorszenie maluczkim??
  Ostatnie wasze dzieła:
  oto do Opola przyjeżdza pan prof Nowak.
  Znany i szanowany naukowiec, szczególnie z tematyki spraw żydowsko- polskich.
  Co w obecnej sytuacji, gdzie Polaków posądza się o ” obozy śmierci”
  jest nie bez znaczenia.
  Myslę, że należałoby poznać trudną prawdę historyczną by będąc ubogaconym w nieznane często fakty- skutecznie bronić racji polskich.
  I co robią nasi mili ” konserwatyści”??/
  Ano skłóceni okrutnie pomiędzy pisowskim dworem, a dworem nowego posełka, bojkotują w znacznej liczbie to spotkanie!!!
  Niejako w odpowiedzi panu posełkowi który na łamach GW oznajmia, że ” opolski PIS nie jest w stanie niczego zorganizować, ale on ze swoimi ludźmi jest w stanie zorganizować i wygrać referendum odwołujące pana Zembaczyńskiego z jego funkcji”
  hehhehe, dooobre!
  No to zobaczył pan ogrom ” swoich ludzi” na spotkaniu z prof. Nowakiem. W liczbie ok 40 osób….
  Szkoda tylko, że wasze wojenki przenoszą się dalej….
  Skutkują niedobrym odbiorem naszego miasta i mieszkanców :(

  Poza tym nie wiem czy prywatne zdanie kogokolwiek potrzebne byłoby do Zbawienia.
  I czy uczęszczanie na Msze musi być publicznie rozliczane???
  Mogę państwa rozliczyć z wielu innych faktów, ale nie z tego ilu kapłanów was lubi…. litości….

  Nie wiem na czym polegała ta niby ostentacja??
  To już patrzenie jest konserwatystom niemiłe???
  Przecież to nie ja zabiegałam o zorganizowanie tegoż Marszu, nie ja kwiczę o absencji prezydenta, nie ja przypisuję sobie sukces???
  Proszę choć przez chwilę pomysleć nim się napisze…
  Jednak to prawda, że PISowczycy są jak francuska frakcja rewolucjonistów
  Dzieci Robespiera:(
  przez okna zajrzą, rozliczą z modlitwy, skrytykują, zestrofują, a szafotów nie budujecie, co???

 8. Michal
  | ID: ca1d5b98 | #8

  Nie kłócić się o duperele na prawicy!!! Nigdy tak się wyborów nie wygra. Pani Eleonoro, jak ma Pani uwagi do redaktora, to proszę mu iść to w twarz powiedzieć, jestem pewien, że zrozumie, może nie od razu, bo ma przez natłok treści bardzo szerokie pole do zinterpretowania, ale ze spodziewanym skutkiem. Dziwne, że Pani tego nie robi; mam nadzieję, że to tylko jakieś osobiste powody, a nie celowa chęć siania fermentu na prawicy…
  Panie Goguś, by budować jedność trzeba działać inaczej, nawet jak Pan się zdenerwuje i wydaje się Panu, że ma Pan rację i zna sprawę szerzej, to nie można personalnych wycieczek publicznie uskuteczniać.
  Fakty:
  Zembaczyński skazany w I instancji
  Co chcą zrobić?
  Ani słowa o tym, ma przycichnąć. Będzie apelacja, ale lepiej żeby po cichu; jeszcze by przy okazji marszu dla życia coś rozgrzebywali, to apelacja-lipa.
  Ngo! Piszcie o wszystkim, piszcie prawdę. Niech te nożyce się odzywają, niech w końcu ze stołu spadną.

 9. Goguś
  | ID: d315aafe | #9

  Ja się nie denerwuję. Uważam tylko ( naprawdę nie tylko ja), ze Pani Eleonora nic by się nie odzywała gdyby była na zdjeciach z Marszu na pierwszym planie. Ale nie jest.To osoba o niespełnionych ambicjach. Chcialaby zbierac laury nawet tam , gdzie jej nie chcą. Naprawdę niby w dobrej wierze potrafi bardzo szkodzić. Ja tylko ostrzegam przed jej osobą, bo naprawdę jest nieobliczalna. I każdy kto miał z nią jakakolwiek styczność ma wyrobione zdanie. Chce wszystkiemu przewodzić, a jak widzi, że nie da rady wycofuję się zostawiając za sobą wiele syfu i fermentu. Skłoca ludzi, spotka się z X, nadaje na Y, i odwrotnie. Rozmawiałem z paroma osobami i potwierdziły, w najlepszym przypadku nie chciały się o niej wypowiadać żeby nie bluzgać. Ostrzegam tylko Państwa, nie bawcie się z tą Panią w jakiekolwiek współprace.

 10. Marzena
  | ID: c260c4bc | #10

  Założę się, że Goguś to nowe wcielenie Grzesia Bieniarza. W sam raz do niego pasuje ta ksywka. Może się mylę?

 11. Goguś
  | ID: d315aafe | #11

  Myli się Pani, nie mam z tym pieniaczem nic wspólnego.Znam go tylko z widzenia. Ja nie chcę krytykować dla samego krytykanctwa. Prosze mi wierzyć. Chcę tylko ostrzec przed tą Panią. Nie dajcie się Państwo nabrać na jej „elokwencję” podczas rozmowy, bo trzeba przyznać, że robi dobre wrażenie mądrej kobiety.

 12. Eleonora
  | ID: 12cdd34f | #12

  @Goguś

  Jeżeli zna pan(i) fakty, o których pisze z taką lekkością to uprzejmię proszę….
  O jakich ambicjach pan(i) pisze?
  Plotkami, jak widać skutecznie zajmuje się tylko pan(i)
  Niesprawdzonymi jak widać…. X Y….:)
  czyzby osóbki o „prawicowych poglądach” potrafiły tylko bluzgać???
  I oceniać: ten pieniacz, ta wariatka, ten donosiciel :(
  Ależ dorobilismy się uczciwej prawicy, nie ma co!
  Subtelnej, pełnej ewangelicznych rad, zatroskanej o Polskę :)

  A niby dlaczego miałabym być na zdjęciach?
  Marsz był sesją zdjęciową czy fajną obywatelską inicjatywą ( którą partyjniaki chętnie by przejęli)
  Przyznam, że miło pan(i) pisze stwierdzając, „że robi dobre wrażenie mądrej kobiety.”
  Przykro mi o tym pisać ale pan(i) pisząc takie wielowątkowe bzdety- nawet nie sprawia takiego wrażenia….

 13. | ID: e17b41a0 | #13

  Nieobecność władzy samorządowej w Marszu Dla Życia i Rodziny – moim zdaniem – dobrze o niej nie świadczy !!
  Mieszkańcy Opola , budują jedność ,wzorowo zdali egzamin, nie ” załamali się” a z pomocą w uświetnieniu Marszu
  przyszły instytucje i myślący poprawnie Rodacy! Cóż, władza ma własne zdanie na temat Marszu,niekoniecznie zgodne z intencjami ich wyborców!!!

 14. Inga
  | ID: 5129ea24 | #14

  Czemu miał służyć Marsz? Obronie życia i rodziny czy promocji miasta? Czyżby obrona takich wartości jak życie i rodzina była tylko pretekstem do realizacji bardziej prozaicznych celów politycznych (promocja miasta itp.). Tytuł i treść artykułu świadczy o instrumentalnym traktowaniu fundamentalnych wartości przez autora. No chyba, że autor zgrzeszył bezmyślnością czego nie wykluczam. Jeśli tak to warto dobrze zastanowić się co się pisze.

Komentarze są zamknięte