Zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny w Opolu i Kluczborku

Niezależna Gazeta Obywatelska

Specjalne pozdrowienie i zapewnienie o modlitwie przekazał Ojciec Święty Benedykt XVI organizatorom i uczestnikom Marszów dla Życia i Rodziny, które w niedzielę 3 czerwca [w  Opolu o 12.00 zbiórka na Placu Kopernika, w Kluczborku ruszy marsz o 13.00 po Mszy św. w kościele NSPJ] przejdą ulicami 48 polskich miast, pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys”. Odbędą się one w duchowej łączności z VII Światowym Spotkaniem Rodzin w Mediolanie.

W liście przesłanym na ręce ks. Przemysława Drąga, dyrektora Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, Abp Angelo Becciu z sekretariatu stanu zapewnił, że papież Benedykt XVI „wyprasza u Boga, by każdej polskiej rodzinie był podtrzymywany żywy płomień wiary, miłości i zgody, jako największe i najbardziej cenne dziedzictwo. Życzy też, by temat spotkania w Mediolanie „Rodzina, praca, świętowanie”, jak i hasło tegorocznych marszów „Rodzina receptą na kryzys” były okazją do osobistych, rodzinnych i wspólnotowych przemyśleń.”

Niech tradycje rodziny związanej z Kościołem i Ojczyzną mocno zakorzenione w polskich sercach, pozostaną trwałym fundamentem waszego życia duchowego, moralnego i społecznego” – życzył Polakom Ojciec Święty.

W tym roku Marsze dla Życia i Rodziny to inicjatywa aż 48 miast. Kilka z nich już się odbyło, ale kulminacja będzie miała miejsce już w najbliższą niedzielę. – 3 czerwca Polska będzie należała do rodzin. Docenił to także Jego Świątobliwość Ojciec Święty, z czego się bardzo cieszymy. Słowa Benedykta XVI bardzo nas umocniły i potwierdziły, że idziemy w dobrym kierunku – mówi Anna Borkowska –Kniołek, rzeczniczka Marszów.

W ubiegły piątek Stolica Apostolska wydała specjalny dekret stwierdzający, że uczestnicy mediolańskiego Spotkania Rodzin oraz osoby łączące się z nim duchowo otrzymają odpust zupełny na zasadach zwykłych. Marsze dla Życia i Rodziny odbędą się w duchowej łączności z VII Światowym Spotkaniem Rodzin w Mediolanie. Zatem uczestnictwo w Marszach będzie również okazją do uzyskania takiego odpustu. Uczestnicy Marszów dostąpią go, jeśli odmówią, jako rodzina „Ojcze nasz”, „Wierzę” i inne pobożne modlitwy.

Tegorocznym Marszom będzie towarzyszyło hasło: „Rodzina receptą na kryzys”. Według organizatorów, w czasie kryzysu ekonomicznego model funkcjonowania rodziny może być wzorem dla przedsiębiorstw, instytucji finansowych i państwowych.

Autor: Anna Borkowska-Kniołek, za: marsz.org

Komentarze są zamknięte