NGO Kędzierzyn-Koźle: Maszerowaliśmy w obronie wolnych mediów

Niezależna Gazeta Obywatelska

Dziś, tj. w sobotę 2 czerwca 2012 r. ulicami Kędzierzyna-Koźla przeszedł „Marsz w Obronie Wolnych mediów i telewizji TRWAM”. Jego organizatorami byli Radio Maryja, Kluby „Gazety Polskiej” i przedstawiciele PiS. Marsz rozpoczął się od Mszy św. w kościele pw. św. Eugeniusza de Mazenoda. Po nabożeństwie w intencji Ojczyzny utworzono kolumnę i odśpiewano Rotę.

Marsz szedł główną ulicą Kędzierzyna. Podczas przemarszu uczestnicy odmówili Różaniec św. i śpiewali patriotyczne pieśni oraz wznosili okrzyki: Nie oddamy Wam telewizji Trwam,Wolę być Moherem niż tuska frajerem„, Chodźcie z nami Moherami, Wolna Polska Wolne Media. Na czele kolumny szła grupa dzieci ubranych w stroje ludowe oraz ludzie z dużym banerem „W Obronie Wolnych mediów„. Pod gmachem starostwa w Kędzierzynie głos zabrali przedstawiciele Klubu „Gazety Polskiej” oraz Rodziny Radia Maryja, którzy odczytali m.in. list do Prezydenta RP w sprawie braku dostępu Telewizji Trwam do multipleksu.

Po zakończeniu przemówień odśpiewano Hymn Polski oraz wypuszczono Gołębie Pokoju. – Jak na pierwszy raz to było sporo ludzi jedna pani z Klubu Gazety Polskiej naliczyła 470 osób.  Korzystając z okazji chciałem podziękować wszystkim uczestnikom za udział w obronie TV Trwam – mówi dla NGO Adam Sadłowski, współorganizator marszu i radny PiS w Kędzierzynie-Koźlu.

Następnie kontynuowano pochód pod pomnik bł. Jana Pawła II, gdzie odśpiewano religijne pieśni i odmówiono modlitwę oraz złożono kwiaty. W marszu wzięło udział ponad 150 osób, w tym przyjezdni klubowicze z Opola i Gliwic.

Autor: Michał Sibński

Komentarze są zamknięte