Subiektywny przegląd tygodnia: Marsz dla Życia w Opolu oraz Barack Obama…

Redaktor Obywatelski5

Z Opola

Redakcja „Niezależnej Gazety Obywatelskiej” w Opolu zaprasza na Marsz dla Życia, który ruszy w niedzielę o 12.00 spod Placu Kopernika obok Solarisa! Kto jest w tym czasie w Opolu niech pamięta – obecność obowiązkowa!

Poseł Patryk Jaki zorganizował konferencję prasową na której skomentował pomysł Jerzego Gorzelika(RAŚ) dotyczący likwidacji naszego województwa. Zaapelował aby lider PO w regionie , czyli Leszek ”Nawóz” Korzeniowski zwrócił się do swoich śląskich kolegów z PO, aby ci zerwali koalicje z RAŚ. Oczywiście pierwszy za zerwaniem będzie mówiący ledwie po polsku poseł Tomasz Tomczykiewicz.

Poseł Kłosowski cały tydzień namawiał ludzi, aby zgłaszali się na specjalną emisję filmu „ 5 dni wojny”, którą skrupulatnie organizował wraz z Klubem Gazety Polskiej oraz Posłem Jakim. I co? I namówił! Emisja odbędzie się jutro (3 czerwca) o godzinie 15.00! Siła prawicy jest wyjątkowa i każdy powinien o tym pamiętać!

Bez nazwy – firma, która będzie obsługiwać bramki na autostradzie A4 chce pobierać opłaty od służb ratowniczych! Wojewoda ma problem co z tym zrobić, co mnie dziwi. Jedak kto podpisuje umowy tak skonstruowane? I jeszcze jedno – czy odpowiednia uchwała bądź ustawa nie może tego rozwiązać?

Z Kraju

Miało być inaczej, ale będzie jak jest – tydzień Baraca Obamy oraz wypowiedzi z tym związanych – zaczynamy.

Chyba każdy z nas już wie, że Prezydent USA Barack Obama wręczając pośmiertnie order Janowi Karskiemu powiedział o „polskich obozach śmierci”. Obama pokazał swoją niewiedzę. Gorzej – biedny Karski pewnie w grobie się przewraca z boku na bok po usłyszeniu takich słów. Całe życie walczył o prawdę, aby w dniu tak ważnym dla siebie i ludzi, którzy polegli w nazistowskich obozach usłyszeć pomyłkę tej skali…

No to pytają ekspertów co by zrobili gdyby tam byli, bo przecież prof. Rotfeld zrobił źle, gdyż jego reakcja nie była stanowcza. Pierwszy wypowiedział się mistrz dyplomacji czyli Lech Wałęsa – „ja to bym medalu nie przyjął dopóki Obama nie sprostowałby tych słów„. Po pierwsze czy Wałęsa zorientowałby się, że nastąpiła pomyłka to można wiele obstawiać, po drugie, już widzę, jak elektryk z Gdańska wrzuca Obamie w blasku fleszy, że ten się pomylił. Leszek nigdy nie przestanie mnie zadziwiać.

Najbardziej zaskoczyła mnie bierna postała Premiera Tuska. Ale nie się co dziwić. Brak wiedzy i pomysłu na politykę zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną wychodzi przy każdej okazji.

Radek Sikorski? Czy ktoś widział albo słyszał w tym czasie naszego Ministra Spraw Zagranicznych Radka Sikorskiego? Nikt?

Minister Arłukowicz posiada jednak jakąś polityczną siłę. Uparł się, że odwoła prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza, to odwoła a pomoże mu w tym nawet Premier Tusk. To się Kaziu Łukawiecki pewnie cieszy!

Ze Świata

Premier Włoch Mario Monti ostro potępił plagę korupcji w piłce nożnej w tym kraju, po kolejnej fali aresztowań. Podczas konferencji prasowej Monti zaproponował wręcz, by na kilka lat zawiesić futbolowe rozgrywki. Dodajmy tylko, że nasi parlamentarzyści pokonali włoskich 7-2! Cóż to za sukces!

Rosyjscy kibice podobno mają pamiętać i w Polsce nie można publicznie paradować z sierpem i młotem czyli symbolami ZSRR. Ciekawe ilu się wyłamie i będzie rozróba? Ruski jest ruski i trzeba o tym zawsze pamiętać!

No to coś do wpisu powyżej: Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton powiedziała w piątek, że nie do końca ją przekonują zapewnienia Rosji o neutralności ws. konfliktu syryjskiego i że USA są zaniepokojone dostawami rosyjskiej broni, wzmacniającymi reżim Prezydenta Baszara. Czyli nie tylko my im nie ufamy?

autor: Łukasz Żygadło

 1. | ID: 394eeab5 | #1

  Warto przeczytać o tym, jak Niemcy dbają o swój interes i jak się wybielają w oczach świata za to, co zrobili podczas II wojny światowej. Uczmy się od nich dbania o własne interesy! http://wpolityce.pl/wydarzenia/29681-adam-rotfeld-niemcy-zadbali-o-to-by-przymiotnik-niemiecki-zniknal-ze-sformulowan-zwiazanych-z-ii-wojna

 2. Pejter
  | ID: 4e815536 | #2

  „Oczywiście pierwszy za zerwaniem będzie mówiący ledwie po polsku poseł Tomasz Tomczykiewicz.” – tyle się tu zaklinaliście, że nie macie nic przeciwko gwarze śląskiej, byle „nie rozgrywać jej politycznie”. Ale gdy ktoś już używa tego „staropolskiego dialektu” to nie możecie odpuścić, żeby takiej osobie dowalić. Brawo!
  PS. Jak zwykle cudowny artykuł panie Łukaszu ;-))))))))))

 3. | ID: 394eeab5 | #3

  @Pejter
  Dlatego jest to subiektywny przegląd tygodnia! Pozdrawiam TK

 4. mysz internetowa
  | ID: 6cfc20d6 | #4

  JAK TO ZROBIĆ ABY WYRUSZYĆ – cytuję Pana Redaktora Łukasza Żygadło -:

  ……..spod Placu Kopernika

  ?????
  Chyba, że jest to konwencja 'Subiektywnego przeglądu tygodnia’ ja napisał TK

 5. svatopluk
  | ID: dc923b8e | #5

  „Ruski jest ruski i trzeba o tym zawsze pamiętać!”

  może autor by to subiektywnie rozwinął?

Komentarze są zamknięte